Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sonunda ilk bisikletim

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Batuhanzzz tarafından paylaşıldı.

1. Batuhanzzz

Batuhanzzz Üye

Adı:
    Batuhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar .Uzun bir kararsızlıktan sonra gidip Salcano ng 750 md aldım.Aslında motor sevdalısı bir insanım fakat forumu takip ede ede bisiklete yönelmeye başladım :) Yaklaşık 1 hafta önce aldım bisikletimi ve hergün bıkmadan usanmadan yorula yorula biniyorum . Motorumun pabuçu dama atıldı yani :) Yaklaşık 50-60 km oldu ve bakımlarını kendim yapmak istiyorm.Ön amortisör kafamı karıştırdı ona sanırım yağ dökmemiz gerekiyor fakat ben daha yağlamadım.Hangi yağı kullanıyorsunuz acaba ? Bisiklet ile ilgili pek bilgim olmadıgı için içim kıpır kıpır yazıyorum.Bir de yaklaşık 5 6 aydır vücut geliştirme yapıyorum bacaklarımın kuvvetli oldugunu düşünüyordum fakat bayır çıkarken zorlanıyorum.Yani uzun bayırlarda aşırı bi yanma hissi oluyor.Acaba kondisyonum olmadıgından falan mı yoksa bisiklette mi bir problem var.Neyse heyveandan biraz fazla yazmısım siz bana genel tavsiyeler verirseniz sevinirim her konuda.Şimdiden teşekkürler

Ekli Dosyalar:

taner07, Barış TURAN ve pilot bunu beğendi.
  2. Saturn

Saturn Aktif Üye

Adı:
    Eray A.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle hayırlı olsun. Sele konumunu düzgün ayarladınız mı? Selenin çok yüksek veya alçak olması bacaklarınızı yorabilir. Bayır çıkarkan olabildiğince selede kalmaya çalışın. Onun dışında biraz da alışkanlık meselesi, zamanla alışırsınız.

Batuhanzzz bunu beğendi.
  3. Aryel

Aryel Demirat Jokeyi

Adı:
    Burak Boztepe
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba kardeşim. Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin sağlıkla sür bisikletini. Amortisör yağlama konusunda benimde çok bilgim yok. Ancak kondisyon olayı çok farklı. Vücut geliştirmenin çok etkisi olcağını düşünmüyorum. Daha çok koşu ve bisikletinle yaptığın kondisyon etkili olur diye düşünüyorum. Zamanla oluşur bunlar. Azimle ve dikkatlice sürmeye devam :) hoşçakal

Batuhanzzz bunu beğendi.
  4. Batuhanzzz

Batuhanzzz Üye

Adı:
    Batuhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim.Sanırım seleyi yükselttikçe biraz daha kolaylaşıyor pedal çevirmesi.O yüzden biraz yükseltip biniyorum ayakalrım yere zor değiyor . Dediğiniz gibi zamanla alışırım sanırım

Merhaba kardeşim çok sağol yorumun için . Hergün sürmeye devam 1 2 aya birşeyler olacak :)

5. Saturn

Saturn Aktif Üye

Adı:
    Eray A.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Batuhanzzz bunu beğendi.
  6. Batuhanzzz

Batuhanzzz Üye

Adı:
    Batuhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  7. harunpolat

harunpolat Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlı olsun, ön amortisör pek iyi değil ileride uygun 2. el birşeyler bakarsanız çok iyi olur.

Batuhanzzz bunu beğendi.
  8. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @Batuhanzzz hayırlı olsun. iyi günlerde kullan.

Batuhanzzz bunu beğendi.
  9. ss80MTB

ss80MTB Üye

Adı:
    Seçkin Ş.
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Geçen sene başlamıştım bende günde 15 km gidince ağrı yapıyordu. zamanla alıştım şimdi 70 km binip bunun 50 km si mtb tarzında gidiyorum akşama hiç bir sızı yok. yokuşlar zaman isteyen kondisyondur.
    Amortisöre gelince çok olmasa da hassas ayarı olan parçalar hem 50-60 km binmeyle bir bakım istemezler belli zaman sonra götür bir bisikletçiye göster derim.

Son olarak her gün binme bisiklete şimdilik kondisyon yap lifleri zorlama bir gün 20 km bin bir gün dinlen, daha keyif alırsın bu şekilde.

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

Batuhanzzz bunu beğendi.
  10. Batuhanzzz

Batuhanzzz Üye

Adı:
    Batuhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @harunpolat
    Şimdilik ön amörtisörde bi problem yok bana pek kötü gibi gelmedi ama ileride inşallah

@mehmet c. uzak
    Çok teşekkür ederim inşallah

@ss80
    Bacakalarımın toparlanması için birkaç gündür bekliyorum zaten hiç ara vermeden zorlayınca kötü oldu gerçekten biraz dinlendikten sonra tekrar ara ara devam edicem inşallah sağolun