Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sonunda ibb ile papaz oluduk

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında engin güner tarafından paylaşıldı.

1. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar yollarda gördüğünüz eksik ve ya hatalı olan alt yapıyı durmayın şikayet edin yoksa sonrasında üzücü vakalar olabiliyor [​IMG][/URL][/IMG]

İlgili makama
    Semtimizin ana yol ile bağlantısı olan çiğdem sokak ile Samandıra Caddesi birleşimin de bazı trafik işaretçileri gerekmekte ve bu sokağın hemen çıkışında olan yaya geçidinin yaklaşım levhaları düzenlemelidir. Bu yaya geçidine ışıklı işaret cihazı mümkünse konulması gerekmektedir. Ayrıca daha önce belirttiğim virajlara ışıklı uyarı cihazı ise gerekli yerlere konulmamasından dolayı yetersiz gelmektedir. Durumdan da anlaşılacağı üzere sağa dönüşlü sokağımızın hemen ilerisinde yaya geçidi bulunmaktadır. Bu sokaktan sağa dönüşte yaya ya yol ver işareti gerekmektedir neden mi? çünkü hemen sokaktan sağa dönüşte yaya geçidi ile sürücüler karşılaşmakta ve yayalar risk almaktadır. Buraya uyarıcı etken olarak sağa dönüşte yayaya yol ver levhası gerekmektedir. Böylelikle gerekli tedbir sağlanmış olunur. Ayrıca sokağa dur levhası ve ya yol ver işareti gerekmekte nitekim bu sokaktan çıkan sürücüler ana yol trafiğini olumsuz etkilemektedir. Ayrıca sokağa giriş ve çıkış istikametlerindeki yönlere park yapılmaz levhası ile park yapılması engellenebilir. Çünkü sokağa birinci şeritten girmek gerekirken hız şeridinden girmek diğer sürücülere ve trafik akışına olumsuz etki yapmaktadır. Başta da belirttiğim üzere caddede ki virajlara ışıklı uyarı gerekirken sadece bir yöne ve tek bir cihaz olarak yerleştirilen cihazın konumu ve görülüşü yeterli değildir. Bu uyarı cihazları hem geliş hem de gidiş yönünde olmalı ve sadece bir dönemeç de değil diğer dönemeçte de konulmalıdır. Ve yine başta belirttiğim üzere yaya geçidi yaklaşım levhaları yetersizdir sadece yaya geçidinin olduğu yerde levha vardır sürücüleri en az kaç metre bilmiyorum ama önceden burada yaya geçidi var levhası gerekmez mi? zaten kör virajın hemen bitiminde olan geçit hem sürücüleri zor durumda bırakmakta hem de biz yayalara ezilme tehlikesi atlatmaktadır. Trafiğin fazla yoğun olmamasına rağmen buraya yaya geçidi ışıklı işaret cihazı olarak düzenlenemez mi? Nitekim buradan geçen araçlar yüksek hızlarda geçmek de ve yine bizleri zor duruma düşürmektedir. Daha öncesinde yapmış olduğunuz okul önlerinde önleyici ışıklı uyarı cihazı gibi burası da bir uyarı cihazı istemektedir. Örneğin mahallede ki bir ara sokağa bakan okulun önüne bu cihazın konulması uygun görülürken neden bu ana caddeye bu tedbir alınmıyor?resimde de gösterdiğim üzere
    bu dilekçe sadece biri bu başlığı açma gereksi mi duydum çünkü bu gibi klasik sorunlar her yerde var bu kuruma dördüncü dilekçe atışım her defasında iş yarım yamalak yapılıyor :boese157:

Cem Şentin bunu beğendi.
  2. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Engin Güner,

Size yerden göğe kadar hak veriyorum. Bana göre Kartal'da trafik ışığı konması gereken 2 yer daha var. Biri Halitpaşa Caddesi'nin Sahilyoluyla D-100 yanyolu arasında bağlantıyı sağlayan Çanakkale Caddesi'yle kesiştiği adada 4 tane (Cevizli yönü, Kartal yönü, sahilden geliş ve sahile iniş yönleri) diğeri de Halitpaşa, Rahmanlar ve Beyazköşk caddelerinin keşiştiği köşede 4 tane (Kartal yönü, Cevizli yönü, Beyazköşk Caddesi'nden diğer 2 caddeye dönüşler). Ayrıca Beyazköşk Caddesi'nden inişte yalnız Rahmanlar ve Halitpaşa caddelerine dönülebileceğine dair uyarı levhası, ilgili caddenin bahsettiğim köşesine konmalıdır. Çünkü birçok araç bu yasağı ihlal ederek Minibüs Yolu'na inmektedir. Rahmanlar (Atalar) pazarının kurulduğu Çarşamba günü hariç gerek sahilden gelen, gerek sahile giden, gerekse pazarın kurulduğu Halitpaşa ve Rahmanlar caddelerine dönenler ve o caddelerden geçenler hızlı gitmektedir. Bu hem yayaların geçiş güvenliğini tehlikeye atmakta, hem de araçların çarpışma riskini artırmaktadır. Bu noktalara trafik ışıklarının konması için ille de ölümlü bir kaza mı gerekiyor ?

İLKER TAŞ bunu beğendi.
  3. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    sayın cem şentin bahsettiğiniz yerleri biliyorum acaba oralarda keşif amaçlı fotoğraf çektiniz mi eğer çektiyseniz burayla ilgili dilekçe tarzı yazı hazırlayıp ibb ye yollamayı düşünüyorum geçende yakacık çalkantı sokak huzur evinin ora da problem vardı yine aynı şekilde şikayet sonrası kabul gördük ki ışıklandırma yapıldı bu durum hakkında ki dilekçemi en kısa zamanda paylaşacağım daha yaşanabilir istanbul için el ele

4. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    İBB Beyaz Masa'ya yazdım dilekçemi. Dilekçemde yapılmasını istediğim noktaları tarif ettim. Hemen bana ilki başvuru ve güvenlik numaralarını hatırlatan, 2 e-postayla döndüler ve konuyu ilgili birime aktardıklarını belirttiler. Bekliyoruz sonucu.

5. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel bir tespit katılıyorum