Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sonunda bu da oldu! pişman değilim

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında özcan parlakoğlu tarafından paylaşıldı.

1. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    cevizli atalar arasında sahil yolundan pendike evime doğru sahil kısmındaki bisiklet yolundan 20km hızla ilerliyordum.saat . yolun kenarında biriside uçurtma uçurmaya calısıyordu tam havalanmıştıki kayalıklarda balık tutanların oltasına takıldı. benimde o an hiç aklıma uçurtmanın ipi falan gelmedi, birden yüzüme bişey takıldı ve yakmaya başladı o an tabi ip olduğunu farkettim, durmama fırsat kalmadan ip koptu. sonra "yaptığınız işimi" diye bağırdım çağırdım. çünkü koskoca yeşillik alan varken bu hayvanat bankların ordan denize doğru uçurtmayı salmış yolu iple boydan boya kapatmıştı. Bu hayvanata rastlamadan evvelinde de bir çok kez önüne bakmayan başka yaratıklarla boğuştum, çoğuna çarpma noktasında durdum. Zaten oradan gelen bir sinir birikmesi vardı. Bu uçurtmayla oynayan 30'lu yaşlardaki vatandaş hemen savunmaya geçti. " burası bisiklet yolumu git öte yanda sür, kimsin lan sen ne bağırıyosun bas git" falan demesiyle içimdeki öfke patlaması son aşamaya geldi.Zaten bisiklet yolundaydım ama yolda gerekli uyarı çizgileri olmadığından bunu ona anlatmam mümkün değildi. Neyine güvenip bu lafları ediyosa onuda anlamadım. Kayalıklarda uçurtmayı oltadan kurtarmaya çalışıyordu. yanına gitmemle ağzını burnunu dağıtmam bir oldu. suratının ortasına yumrukları saydırınca kayalıklara yapışıverdi birde orda bindim tepesine yüzüne estetik yaptım. çokta başarılı bir operasyon oldu bence, yeni yüzü daha karizmatik görünüyordu. yüzünden akan kanlar ayrı bir hava katmıştı. çevredeki vatandaşlar ayırdı. "haklısın sen boşver bin git bisikletine falan" dediler. sanırım şimdi o "sen kimsin diyen" ahmak kim olduğumu anlamıştır. olay anına denk gelip fotoğraflama imkanı bulanlar lütfen adamın yeni yüzünü burada paylaşsınlar. gerçi o an etrafta pek bi bisikletli yoktu ama çimde oturup etrafı fotoğraflayan arkadaşlar dek gelmiştir belki. benimde yüzümde ipin bırakmış olduğu iz var şimdi inşallah kalıcı olmaz. Allahtan misina deildi o çok daha derin bir kesik oluştururdu. böyle vatandaşlara haddini bildirmek boynumun borcu oldu. Adam hem kabahatli hemde ben suçluymuşum gidi bana efelik taslıyor.BU yaptığımdan zerre kadar pişmanlık duymuyorum yine olsa yine yaparmıyım? daha beterini yaparım :boese157:

2. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Kaba kuvvetle herşeyi halledemezsiniz. Belki uygun bir dille anlatsaydınız sorun hallolacaktı. Haklı durumdan haksız duruma düşmüşsünüz. Şimdi o adam bütün bisikletçileri kaba kuvvet gösteren biri olarak görecektir. Bir de burada olayı övüne övüne anlatıyorsunuz. Pühhh yazıklar olsun...

sonEr´´ bunu beğendi.
  3. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Gecmis olsun. Bayagi dolmussunuz herhalde.

4. Celasin Telli

Celasin Telli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşın bahsettiği yolda uygun bir dile muhatap kimse yok. Bisikletle giderken önüne bira şişesi atan bir topluluk var orda. Mangalı bisiklet yoluna kuran, çocuğunu orda oynatan bir kesim var. Uyarınca kabadayı kesilen karşılık verince kaçan insan bozmaları. Ellerine sağlık, iyi yapmış.

5. özcan parlakoğlu

Seviye:
    tehlikenin farkında değilmisin arkadaş? o ip misina olsaydı benim halimi düşünebiliyormusun? boğazıma gelseydi neler olabileceğini tahmin ediyormusun? adam haksızken bana efelik taslıyor, hatasını kabullense özür dilese sorun yok ama ben suçluymuşum gibi hareket ediyordu. o an birikmiş sinirimin etkisiylede adama dersini verdim hiçte pişman değilim. yaşamadan bilmeden burda bana yazıklar olsun falan demeyin başınıza gelince anlarsınız bunu.

6. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    eğer haftasonları maltepe-kartal taraflarında bisiklet yolunda sürmeye çalışırsanız insanların laftan anlamadığını yaptıkları davranışlardan anlarsınız.

Sercan Sözer bunu beğendi.
  7. özcan parlakoğlu

Seviye:
    SPECIALIZED kırmızı renkli disk frenli bisikleti olan, kırmızı sedona formalı , kırmızı kasklı, mavi sele altı çantalı iri yapılı 30lu yaşlardaki arkadaş bu foruma takılıyormu bilmiyorum ama eğerki bu yazımı okuyorsan lütfen bugün akşamüstü sahilde nasıl bisiklet kullandığını anlat. hızlı gittiğini görünce peşine takılmıştım :D bir ara geçtim o arkadaşı arkamdan kayboldu ondan sonra bu olay oldu zaten. yolda ne kadar söylendiğini ben biliyorum. eğer bu foruma üyeysen ve yazımı okuyorsan birde sen anlat bu sahil hattındaki insanları da belki bana hak verir beni suçlayan arkadaşlar...

8. Furkan Yavuz

Furkan Yavuz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun çok şükür ip kopmuş.bisikletten geriye doğru fırlatabilirdi.sabır en büyük erdemdir. evet sizin durumunuz sabırları hayli zorlar ancak tekrarı için söyledikleriniz bence sizi haklıyken haksız duruma düşürür.sivasa inşallah yolunuz düşmez çünkü burda birine sıkıyorsa laf söyleyin alnınızda levyeyi bulursunuz..dikkat edin bunu istanbulda da yaşamak zor değil

9. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu olay bugun yasandi galiba, bugun ben de Goztepe-Kartal arasi bisiklet yolundaydim ve manzara tipki anlattiginiz gibiydi, gerci Pazar gunleri haricinde de durum degismiyor ya..
    Gecmis olsun ve eline saglik, cok iyi yapmissin.. Ama emin ol ki, o insanlar dayaktan, hakaretten de anlamaz bunlar icin degmezler de..

Celasin Telli bunu beğendi.
  10. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    herşey bir yana :D:D daha oncede sınır bırıkmesı olusmus ve ucurtma olayı ıle patlama yasanmıs :D:D mazlum ucurtmacının basına patlamıs kabak :D:D çok çok iyi olmuş elinize sağlık :D:D:D geçmiş olsun...

Sercan Sözer, TurgutRiis ve Hasan Kuru bunu beğendi.
  11. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Aynen Sonerin dediği gibi olmuş ;). Her neyse geçmiş olsun olan olmuş zaten. Olay açıklığa kavuşunca hatamı anladım. Özür dilerim. :)

Soner bu arada teşekkür olayını çözmüşsün galiba. :D :D

sonEr´´ bunu beğendi.
  12. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hahaha :D her zaman beceremıyorum konsantre işi :D:D

TurgutRiis ve Hasan Kuru bunu beğendi.
  13. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Evet öyle :D :D

sonEr´´ bunu beğendi.
  14. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tam istediğim olay bizim yerimizede vursaydın bir tane

15. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Emre ne bu şiddet bu celal.. :D :p

16. TurgutRiis

TurgutRiis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Şimdi arkadaşlar ne demiş atalarımız ? ''Nush ile uslanmayana etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir'' Bende sürekli o güzargahta sürdüğüm için insanların bu konuda sınırları zorladıklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Her ne kadar şiddete bende karşı olsamda,(laf olsun diye söylemiyorum) bazen gerekli olduğunuda düşünüyorum. Örnek olarak bu dayak yiyen vatandaşımız, daha önce o yoldan bisikleti ile geçenlerin uyarılarına aldırmayıp (kesin uyaran olmuştur) eylemine devam ederken, aldığı darbeler neticesinde bi anda beyinine ''İnsan Ol '' komutu gitmiş ve orda ucurtma uçurmaması gerektiğini anlamıştır. ki bu arkadaşımızın bidaha bu yola yaklaşacağınıda sanmıyorum... Özcan arkadaşıma geçmiş olsunun dileklerimi sunuyor ve böyle bir bisiklet yolu magandasını hayata döndürdüğü için teşekkürlerimi iletiyorum:)

Sercan Sözer ve sonEr´´ bunu beğendi.
  17. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    böyle magandalarla konuşmayacaksın bile sana bir şey dedi zaman sesini çıkarmadan suratının ortasına indireceksin o 5-10 sn arası olayın şoku atlatamadan karın boşluğuna bir yumruk ve sonra sağ veya sol dizine yandan bir tekme maganda yerde kalır.Tahminen 3-5 dk arası yerde kalır vurma hızına göre:in:

18. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    böyle magandalar başka dilden anlamazlar.hem yolu işgal edip,suçlu hemde kabadayılık yapıyor.çok hızlı giderken boğaza gelseydi ne olurdu ? biz bisikletçileri magandalar alçak görüyor.altımızda milyarlık bisiklet,üstümüzde tayt,görünce bunlar mı bana kafa tutucak,hanımevladı bunlar gibi kelimeler duymak istanbulda kaçınılmazdır.bizim burada bu kelimeleri hergün duyuyoruz.bizi küçük görüp sataşıyorlar.ama zanetmesinler,onların hantal vücuduna karşı bizde kas var kuvvet var.onların dünyaya görüşü hayvani,bunu değiştiremeyiz,çocuklukları hayvanat bahçesinde geçmiş ayılarla iç içe.hem adamın yüzüne ip gelsin,sonrada sanane kimsin? gibi sözler söyle.anca burda olur böyle olaylar.insanlara bilinç vermek lazım.bisiklet yolları lazım,medyada tanıtım lazım.

Sercan Sözer, TurgutRiis ve sonEr´´ bunu beğendi.
  19. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    nefsi müdafa olmadan bir insanın başka bir insana vurması kanunen suçtur hatta hayvana bile vurması suçtur böyle bir olayı burdan ballandıra ballandıra anlatmanızı (adamın surat şeklini tarif ettiüiniz bölüm) doğru bulmuyorum

bence haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz

özellikle genç arkadaşlara sesleniyorum herhangi bir magandayla karşı karşıya geldiğinizde kesinlikle muhattap olmayın bisikletinizle yol almaya devam edin

TurgutRiis bunu beğendi.
  20. özcan parlakoğlu

Seviye:
    şu bisikleti alalı 1,5 - 2 ay oldu aldığımdan beri sahilde akşamüstü turluyorum. ne zamanki bu bisikleti aldım, rüyalarımda sürekli birileriyle kavga etmeye tartışmaya başladım. cidden sinirsel olarak çok yıpranıyorum, bu kendini bilmezler yüzünden. sorumsuz ailede çok, salıyor çocuğu sahile daha 3-4 yaşlarında ya var ya yok. onları gördümmü zaten 50m öteden yavaşlamaya başlıyorum artık. ne yapacakları belli olmuyor ani yön değiştirmeleri var. kimisi beni gördüğü halde üzerime koşuyor. ben çocuğa çarpmıyayım diye frene abanıyorum anneside bunu göruyor hiç bişey olmamış gibi çekirdeğini çitlemeye devam ediyor. Bir de şimdi yeni bişey moda olmuş. her çocuğun elinde var ışıklı pervane gibi bişey çekip bırakınca gökyüzüne doğru çıkıyor. akşamları büyük küçük herkesin elinde o var. tamam anladık zaman geçiriyosunda o aleti yukarı attıktan sonra ağzını açıp yukarı baka baka peşinden koşmanın neresi mantıklı? o şekilde koşarlarken önüme fırlayıveriyolar. top oynatanlarda hızlı giderken topu lastiğin önüne atıyolar takla atacam bigün diye korkuyorum. su satanlarda ayrı bir dert su arabalarını kovalarını getirip yolun ortasına bırakıyolar. yani birinden sıyrılayım derken diğer tarafa çarpmamak elde değil. mangalını bisiklet yoluna koyup dumanı tüttürenleri hiç söylemiyorum bile onu zaten herkes biliyor. çin seddi gibi 10 kişi yanyana dizilip yürüyenlerden yol bulup geçmekte ayrı marifet. banktan kalkıpta sağına soluna bakmadan denize doğru yürüyenlerede birgün bilerek çarpacağım. ya şimdi ben sinir hastası olmıyayımda kim olsun?

Sercan Sözer bunu beğendi.