Sonunda bu da oldu, kurşun sıktılar.

Scudo

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun kardeşim.Bu çok ciddi bir konu.Peşini bırakmamak lazım...
Köpeklere hakaret olacak diye üzülerek söylüyorum:Türkiye'de son yıllarda,tam anlamıyla;"Taşları bağlamışlar,köpekleri salmışlar" durumu vardır.

DustyBrain

Üye
Tepki
45
İnanamıyorum. İzmir/Bornova gibi bir yerde, gece gündüz her saat bisikletli görülebilecek bir yerde böyle insanların(?) yaşaması. Aklım almıyor.

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
geçmiş olsun, kendilerince eğleniyorlar dalga geçiyorlar herhalde, nasıl bir anlayış

lewent201986

Aktif Üye
Tepki
83
çok geçmiş olsun dostum bende izmirliyim benimde başıma bu tip olaylar geliyor ... tabi bu kurşun sıkma olayını ilk kez duyuyorum... laf atanlar falan oluyor gerekli cevabı hemen veriyorum ben o anda geçenlerde alsancaktan dönerken 2 tane kıro laf attılar gene bende küfür ettim baktım kenara çekti bende çektim tabi indi birisi arabadan yanıma geldi yerden bitme bişeydi heralde beni görünce korktu bişey diyemeden döndü git mal herif:) acilen türkiyedeki şöförlere bisiklet sürenlere karşı nasıl davranmaları gerektiğinin dersi verilmeli geçen yaz work and travel la amerikaya gitmiştim adamlar bisikletli gördükleri zaman hemen yavaşlıyorlar ana yol gibi yollarda bile yani kültür seviyesiyle ilgili bişi bu eğitmek lazım bu it sürülerini tekrar geçmiş olsun

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
@lewent201986

Bu tür kişilere küfredip kavgaya tutuşursanız belki o gün siz kazanabilirsiniz ama bu tür kişiler her ne kadar düşünemeseler bile hiç bir zaman unutmazlar ve kalabalık bir zamanda yada tenha bir köşede sağlığınıza hatta canınıza yada başka bir bisikletlinin aynı şekilde sağlığına yada canına kastedebilirler.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@lewent201986

ülkemizde, motorlu taşıtların kutsiyeti var haliyle bu dediğiniz olmaz. orası amerika tabii, dünya üzerindeki tüm avukatların yüzde elliden fazlasını ABD de olduğunu bilirseniz insanların neden efendi olduklarını anlarsınız. aç bissürü avukat ve mızmız bir sürü amerikalı mağdur, atmaca gibi hata yapanları gözler ve hakkını alır. adaletin hakkaten adil ve hızlı olası gerekiyor tabii bu gibi durumlarda.
bizde Allah korudu der geçeriz. böyle böyle ayda yılda bir iki telef ile atlatırız bu gibi durumları.

• Beğen
Tepkiler: serhat toy

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Çok geçmiş olsun...
Futbola ayırdıkları saçma derecede zamanın %1 ini trafik kanunları için ayırsalar... Bisikletlilerin 1 metre yakınından geçmeye korkar bu araçlar...

Ne demek ya kurşun sıkmak...

Yanında silah taşıyan bisikletliler tanıyorum ki ben de taşıyacağım böyle giderse...
Yarın kuru sıkı olsa bile nereden biliyim bana silah doğrultmuş birini görürsem o beni vurmasa bile ben onu vururum böyle bir saçmalık mı var..!
Adamlar gıdım ATP yi beyinlerinde kullanmıyorlar...

Mehmet ağabey'in dediklerine katılmamak elde değil.

• Beğen
Tepkiler: yucel gulesenoglu

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
belki de o moron, arkadaşı görmedi rastgele sıktı ama bu bile onu insan evladı yapmaz.. oçnin önde gideni.. eğer ki aynı durumda ben olsaydım ve silahım yanımda olsaydı bu pisliği öldürmekten zerre çekinmezdim..

daha dün akşam moronun biri yokuş çıkarken önüme kırıp ara yola girdi..yahu bir insan o yokuşta o hızı niye yapar ve o ara yola o hızla niye girer !! insan değil çünkü.. eğer arayolun başında yorulduğum için bisikleti durdurmasaydım belki de mevta idim..

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Bornava merkezde bu da oluyorsa kurşun yelek çelik kask falan takmak lazım herhalde dağlarda.:bilmiom:

Ne bu böyle, pes..:boese157:

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Geçmiş olsun.Ucuz kurtulmuşsunuz.Şikayette bulunmanız iyi olmuş.Yakalandıklarında ve dava sürecini bizimle paylaşın lütfen.Bir de otonun plakasını bağışlar mısınız? Birazdan çıkarız bir dışarı, görürsek karakola götürürüz p...leri.

Diğer konuda da yazdım burada da yazmak istiyorum.

Ben anladım bu tip insanların düşünce yapılarını:

1.Bisiklet sporu yapan sayısı az görmediği için ve spor kültürüyle yetişmemiş biri sizi züppe yani öteki uğraşılması gerekli insan gözüyle görüyor yani bir arabesk insan türü vardır bir de zengin çocuğu tipleri.Evet Türk filmlerinde gördüğünüz zengin çocuk ve fakir ama gururlu çocuğu oynuyorlar.Sizi zengin çocuğunu oynadığınızı ve kendilerini fakir ama gururlu çocuğu oynadıklarını düşünüyorlar. Saldırarak egolarını tatmin ediyorlar. "Aaa bak ezdik zengin çocuğunu" diye seviniyorlar.Arabesk tipli insanlar.

2.Bir de şehir insanı modeli yaşayan yani kalıplaşmış insanlar var.Açıklamak gerekirse adama ev ve araba ver Dünya'nın en mutlu insanı.Davranışlarını tartamıyor böyle gelmiş böyle gider tipte.Bisiklet sporu yapanlar farklı adam değişik geliyor ve değişiklikleri kaldıramıyor,zoruna gidiyor.Çalışıp didiniyor araba alıyor ama bisikletle(ucuz çocuk aleti sanıyor kendince kibir var) aynı alanda olmak istemiyor.Kibir yumağı insanlar.

3.Kendi olamayan sürekli topluma uymak zorunda hisseden insan tipleri.Toplumda rol yaparlar.Öz güvenleri yoktur.Değişiklikleri kaldırabilecek cesaretleri yoktur.Taytlı bisikletli gördüğünde aklına eşcinsel gelen(çünkü toplum öyle düşündüğünü zannediyor)."Aaaaa hiç taytla çıkılır mı ayıp?" diyen tipler.TV'de ya da çevrede gördüğü şeyleri doğru zannedip düşünme kıtlığı yaşayanlar.Toplum böyle diyip yargılamadan dogmatik inananlar.Bir şeylerin sahibi olunca toplumdan farklı şeyler yapanlarla alay geçmeye başlıyor ve kendini arkadaşlarına: "Aa bak ne kadar espiriliyim.Gülüp eğleniyoruz" diyen tipler.Bu tipler toplumda yükselirler patronunuz bile olurlar.Toplumda yükselmek isteyen insanlar.

Bu gibi örnekler çoğaltılabilir.Sadece trafikte değil hayatımızın her alanında bu tip insanlar var maalesef.

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Geçmiş olsun bu kadarına da pes doğrusu. Allah'a şükür size bir şey olmamış.

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Geçmiş olsun,

İdam kalktığına böylesi olayları görünce üzülüyorum.

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
@Yusuf Z. Şipal

bence de kuru sıkıdır. manyaklar akıllarınca zirzopluk yapıyorlar. çözüm gerçekten hoş ve uygulanası bir yöntemmiş yalnız :)

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
Bu insanlığın sonu neoalcak...
Bir mermi koskoca bir hayatı delip geçiyor sadece bu olay değil içinde silah olan her olayda.insan hayatı bu kadar basit.merminin tanesi 1-2lira...

geçmiş olsun inş gereken neyse yapılır hak eden hak ettiği cezayı çeker.