Sonunda Bisikletime Kavuştum (^_^)

Tepki
5
Merhaba arkadaşlar.
Geçen cuma günü bir bisiklet aldım.
Kendime ait bir bisikletim sanırım 6 - 7 yıl önce vardı ve sıradan bir bisikletti.
Yazları gittiğim yerlerde bisiklet kiralayıp sürdüğümde oluyordu ama insanın kendi bisikleti olması ayrı bir şey :D

Daha öncede foruma yazdığım ilk yazıda ''Geotech Life 28'' almaya karar vermiştim.(kitlenebilir ön süspansiyonlu ve 28'' şehir bisikleti olduğu için tercih etmiştim )
Ankara Emekte delta bisikletten alacaktım ama cuma günü oraya gittiğimde ''CANNONDALE QUICK 4'' Şehir bisikletini görünce çok hoşuma gitti ve kararsız kaldım :D ve bütçemi de aşıyordu tabi ama yarım saat düşündükten sonra bütçemi de çok zorlayarak bu bisikleti aldım.

(link)

Bisikleti aldıktan sonra hava kararmıştı zaten bende aştiden yenimahalleye kadar bisiklettle gideyim dedim eve :D böylece ilk sürüşümü yaptım.

Cumartesi 20 km bisiklet sürdüm ve pazar günü 40 km sürdüm.

bisiklette tek ihtiyaç duyduğum şey ''kitlenebilir ön süspansiyon''
yaklaşık 70 bisiklet sürdüm 3 günde ve bileklerim ağrıyor şuan . Gidonda titreşimi çok hisettim yollarda engebeli olunca.

Belki ilerde ön süspansiyon taktırabilirim. Sizce ne yapmalıyım?

Bunun dışında bisikletin tam ağırlığını bilmiyorum ama sanırım 13. 14kg ve bazen merdivenlerden çıkarken taşımam gerekiyor ozaman beni zorlamıyor.

Selesi diğer selelere göre biraz daha rahat olabilir çünkü birmiktar jel vardı içinde ama yinede ağrı yaptı :D ona da zamanla alışacağımı biliyorum.

bunun dışında bisiklet ile birlikte kaskımı ve diğer donanımlarımıda aldım.
Şunlar:

(link)kaska önem verdim ve verdiğim parayı haketti :D 3 saat kafamda kalmasına rağmen hiç rahatsız olmadım. kayış sistemi felanda çok iyi.Çok rahat bi kask benim için.

(link)pompa

(link)gidon aynası. pek memnun kalmadım. rahat bir şekilde göremiyorum ve ayrıca aynanın gövde kısmı çok oynuyor ve sıkabileceğim bir vida yok( gizli vida sanırım)

(link)ön ve arka aydınlatmalar. suya dayanıklıymış ilerde göreceğim :D ön aydınlatmayı yeterli bulmadım. gece sürüşü yaptığımda daha çok ışıga ihtiyaç duydum. arka aydınlatma iyi.

(link)km saati. suya dayanıklı olduğunu söylediler umarım öyledir :) kablosuz olduğu için biraz endişeliyim. dış etkenlerden etkilenebilir sanırım? (bundan kullanan varmı acaba?)

(link)Kilit.Umarım bisikletimi koruyacaktır...

bunun dışında bT'win marka yarım parmak eldiven,yama seti,bir yedek iç lastik,sele altı çanta,alyan takımı aldım.(hepsini sele çantasına sığdırıyorum :D + ceptelefonumuda koyunca tam doluyor + belki küçük bir ilk yardım paketide sığdırırım :D)

bütün bunlara yaptığım harcama indirimler dahil 1800 tl. benim için çok fazla gerçekten ama değeceğini umuyorum.

eksiklerim.
alt ve üst giyim malzemeleri( pedli tayt daha rahat olmamı sağlar sanırım )
gözlük ( optik gözlüğüm var)
belki spd ayakkabı?

bunların dışında sizin önerileriniz nedir? Teşekkür ederim.

bu kadar uzun bir yazıyı okursanız çok memnun olacağım :D

İyi pedallamalar :)

Scudo

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
"Belki ilerde ön süspansiyon taktırabilirim. Sizce ne yapmalıyım?"

alışırsın, taktırma sakın :) bilekler ve popo en son alışıyor, kondisyon arttıkça düz maşa çok daha iyi gelecek... kask aynası daha iyi sanıyorum ben de senin gibi kullanamadım söktüm... tavsiyem bol bol bisiklete bin :) çok iyi tercihler yapmışsın, kıyafet önemli tabi pamuklu olmayan spor giysileri iş görür, pedli tayt için decathlon ucuz... kilometre saati su geçirmez korkma benim 3 dolarlık ürün bile geçirmiyor...

• Beğen
Tepkiler: Burak Çitrak

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
kilitinize pek güvenmeyin, gerçekten çok kolay açıldıldıkları yazıyor forumda fiyatları önemsiz olmaksızın...

bisikletinizi gözünüzün önünden ayırmayın yani özetle :)

kazasız belasız sürüşler dilerim

• Beğen

AYKIRI

Üye
Tepki
1
Öncelikle yeni almış olduğunuz bisikletiniz hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Verdiğiniz bağlantıdan bisikletinizin donanımına baktığımda sitede aynakolun marka/modelinin yazmadığını gördüm. Acaba mümkünse bisikletinizin üzerinde gelen aynakolun marka/modelini sizden öğrenebilir miyim?

• Beğen

İsa Öcel

Daimi Üye
Tepki
67
Bisiklet
Sedona
Burak bende düz maşalı bir bisiklet aldım, ilk 1 hafta aşırı bilek ağrısı çektim ama şimdi farkediyorum ki bilek ağrım epey azaldı ve ben düz maşaya alıştım. Biraz daha sabret derim. kolunu çok dik tutmazsan ve yükünü direk bileklere vermezsen yararı olur.

• Beğen
Tepki
5
Teşekkürler arkadaşlar iyi dilekleriniz için :) Aynakol üzerinde yazanı aktarıyorum ''Shimano

evet sanırım 14kg den daha az :D emin olmak için bi ara tartıcağım.

Deltada bulabildiğim en iyi kilit o olduğu için onu almak zorunda kaldım.
gerçi 4. kattaki evime taşıyorum bisikleti :D ama bazen binanın içine kitliyorum.

Tepki
271
Çok güzel bir bisiklet almışsınız, güle güle kullanın.
Karbon ön maşayı da değiştirmeye kalkmayın, bence hiç gerek yok.

• Beğen

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Hayırlı olsun güzel bisiklet, güle güle kullanın. Ben kilit olarak kelepçe kullanıyorum. Tanıdıktan edindim bedavadan. Kilitlere güvenmeyin, arkadaşımın çok pahalı kilidini bile çözüp çaldılar.. Bisikletinizi evinizde muhafaza edin, market veya bir binaya sürüş sonrası 10-15 dk için girecekseniz iş görür ancak :) Sele ağrısı geçiyor dert etmeyin, ben ilk gün bisikletten soğudum o ağrı yüzünden, şuan 10 günde 380 km yapmış bulunmaktayım, basketbol şortu ile sürüyorum, sıkıntı yok :) Süspansiyona gelince, yaşadığınız yerin yollarını bilemem ama ben ön amortisörü kilitleyince İzmir içinde rahat süremiyorum. Her yer engebe taş çukur..

• Beğen
Tepki
5
Merhabalar. 1 aydır kullanıyorum bisikletimi ve 200 km yapmışım. Bisikletimden memnunum :)

1 kez tekerim patlaladı ve ilk kez yama yaptım ve yedek iç lastiğimi taktım.

sele diğer selelere göre daha rahat. Ağrılarım daha azalmaya hatta yok olmaya başlıyor :D

bir kez küçük bir kaza yaptım ve omuzumun üzerine düştüm ama sadece sıyrıklarla kurtuldum.

yokuşları çıkamıyorum kilolu olmamdan dolayı. Yani 300 metreden daha uzun yokuşları inip bisikleti itiyorum malesef.İlerde çıkacağım inşallah.Hafta sonları 40 km kadar bisiklet sürdüm 1 günde. Baldırlarım yanıyor :D

Kaskımdan çok memnun kaldım. Gerçekten hiç rahatsız hissetmiyorum 3-4 saat kafamda kalsa bile. Ve alnıma gelen ter emme yeri beni çok rahatlatıyor :D iyiki almışım.

diğer malzemelerimde gayet iyi.El pompası ve km saatim.

Ön frenden korkuyorum :D ilk kazam o yüzden oldu.

arka fren daha iyi ama sıkınca yalpalıyor arka teker.

bisikletimi çok seviyorum :D

• Beğen
Tepkiler: yigitkirca

yigitkirca

Aktif Üye
Tepki
81
Bisikletiniz hoşuma gitti. Kaskınızın ter alma özelliği ise hoşmuş.

Ben kişisel olarak naçizhane gittiğiniz yerlerde bisikletletinizi fotoğraflamanızı rica edeceğim. Sanırım bisiklet fotoğraflarına bakmak şu son bir ayda en çok hoşuma giden aktivitelerden biri oldu çıktı. Bir de bu tarz paylaşımların ek katkıları olduğuna da inanıyorum.

İyi günlerde -keyifle- kullanınız!

Tepki
5
@-OnuR-

kaskımı delta bisikletten aldım ve markası ''UVEX SUPERSONIC CC KASK''

ön kısımda alnı korumak için olsa gerek yumuşak bez bir kısım var ve kaskı kafama taktığımda alnımı tamamen sarıyor bu kısım ve yüzümün ön kısmına ter gelmesini engelliyor :D teri emiyor ve bende rahatlıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: -OnuR-
Tepki
5
@yigitkirca

Teşekkür ederim :)
evet birkaç resim çekmiştim onları yükleyeceğim öğleden sonra ama nereye yüklesem acaba :)

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
@Burak Çitrak

Hızlı cevabınız için teşekkürler ürünü inceleyeceğim bisikletiniz hayırlı olsun kazasız pedallar. :)

• Beğen

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
güle güle kullanın çok güzel tercihler yapmışsınız. birde bisikletinizin gezdiğiniz güzel yerlerde kanlı canlı fotoğrafların çekip bizlerle de paylaşırsanız çok sevinirim. bisikletlere bakıp onları incelemek hoşuma gidiyor. özellikle aksesuarlarıda varsa

yigitkirca

Aktif Üye
Tepki
81
@Burak Çitrak

Bence bir fotoğraf yükleme servisi seçin ve bisikletle ilgili tüm fotoğraflarınız orada olsun. Ben bunun için en son FLICKR servisini kullanmaya karar kıldım. Resmi farklı boyutlarda hızlıca kullanıma sunuyor. Ama dilerseniz forum başında fotoğrafla ilgili sabit bir başlık var. Onu da değerlendirebilirsiniz.

• Beğen

adapolat

Forum Demirbaşı
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
iyigi günlerde kullanın :) ön süspansiyon taktırmayın sakın hem bisikletin orjinalliği bozulur hemde ağırlığı ( benim fikrim ) , tekrar iyi günlerde kazasız belasız kullanın :)

• Beğen