Sonbaharda Uludağ

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
Merhaba Arkadaşlar... Bayramdan Önce, Kadir abiye beraber Yedigölleremi ? yoksa Uludağamı gidelim konusunda attığımız yazı turayı Uludağ kazanıyor ve bayramın 2. günü yola çıkıyoruz. Son anda yetiştiğimiz yalova deniz otobüsünde yerimizi alıyoruz... Şans bizden yana :)
(link)

Ve Varan 2 son yolcuları olarak bindiğimiz yalova bursa otobüsünü ancak bursa otogarında resimleyebiliyoruz...
(link)

Otogardan Bursa Şehir Merkezine doğru pedallıyoruz aklımızda, Yapmayı ihmal ettiğimiz Kahvaltı...
(link)

Buda Varan 3... Börekler, fırından yeni çıkmış ''Allahım bu ne güzel kısmet'' dedikten sonra; Az ve öz bir kahvaltı yapıp yolumuza devam ediyoruz...
(link)

Geçmişin Neşeli yüzleri Karagöz ve Hacıvatın anıt mezarları. Resim çekmeden geçmek olmaz.
(link)

Rotamız Uludağ Milli Parkı Ve Tırmanmaya başlıyoruz.
(link)

[Hava tahminimizin tersine, sıcak. Kıyafet değiştirme zamanı.. ee birazda mola :)
(link)

Sanırım bu Çıkışlar Bitmeyecek...
(link)

Doğu Çınarı anıtı 600 yaşında çok heybetli bir Ağaç bu doğa harikasını görmeden geçmek olmaz tabiki.
(link)

Uludağa ona yakın tırmanışı olan Kadir abi banamısın demiyor çok rahat kocaman bir Maaaşallahhh:)
(link)

Ve Yiğitali köyüne varıyoruz. Köyün adı girişteki taşta da yazdığı gibi 1933 yılında jandarmaya karşı duran haydutlarla vuruşarak ölen Yiğitali'nin adından gelmektedir. Köyün eski ve yörede bilinen adı Çongaradır.
(link)

Çok susadım sanırım.
(link)

İşte o Varanlardan bir tanesi daha; O bir kayakçı, o bir dağcı o bir tek başına pompası dahi olmadan Uludağa çıkan çılgın pedalşör o Ali :) şimdi tur daha da güzel oluyor.
(link)

Kendimi Müziğe kaptırmışken Kadir abinin Objektifine yakalanıyorum.
(link)

Muhteşem Üçlü diye ben buna derim Sonbahar.. Uludağ Ve Kadir abi
(link)

Mola Kadir abinin Sihirli çantasından çıkan Çaylarrrrrrrrrr, hava güzel, ortam güzel gelde içme arkadaş.:)
(link)

Ve Milli Parktayız. Deniz Otobüsünden alınan bisiklet ücretinin ardından, Milli parka girişte ücret vermemek hoşuma gidiyor.
(link)

Ali ile yolumuz burda ayrılıyor ona yolunda başarılar diliyor ve yoldan çıkarak dere kenarında güzel bir yer arıyoruz.. ee yemek zamanı
(link)

Aradığımız yeri buluyoruz.
(link)

Kadir abi Ateş için odun topluyor zorlandığını sanmıyorum :)
(link)

İlk Kıvılcımlar göründü... Herşey yolunda...
(link)

Ateş alışana kadar, Biraz Çekim yapıyorum.
(link)

(link)

(link)

Tam Kendimi kaptırmışken Kadir abinin Dumanlı Msjı geliyor... Üç uzun Üç Kıs Gel demek sanırım :)
(link)

Hava serin... Isınmak Güzel.
(link)

Atıştırmak... Daha da güzel... Annemin sarmalarını bu şekilde yiyeceğim aklımın ucundan geçmezdi:)
(link)

Ve o an gelinceeee işte o an ben dayanamam:) Not: mangalda ısıtılmış zeytin yalı sarama mangaldaki etten daha güzel bir lezzete sahiptir tavsiye ederim arkadaşlar.
(link)

Yemek sonrası çaylarımızıda yudumluyoruz. Yola koyulma vakti yaklaştı.
(link)

Hava kararmak üzere.. Bu akşamı Kadir abinin teyzesinde geçirmeye karar veriyoruz ve hisarköy yoluna dönüyoruz.
(link)

Çok güzel bir misafirlikten sonra Emine teyzeye ve Kadir Amcaya teşekkür ederek bir hatıra fotografı çektiriyor ve yola devam diyoruz.
(link)

Koca bir gün var önümüzde... Biraz fotograf çekmek biraz off road yapmak için dalıyoruz ormanın derinliklerine
(link)

Birazda Resimler konuşsun..
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Geri Dönüş vakti geliyor.. Tüm tedbirler alındıktan sonra inişe Geçiyoruz..
(link)

İnişte Küçük bir akarsu hoşumuza gidiyor. bir iki kare resim alıyoruz.
(link)

(link)

Scudo

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
(link)

(link)

Ve inişimiz bitemek üzere. Bursa dan Ve Uludağdan Son resimlerimizi alıyoruz.
(link)

(link)

Ve turumuz burda son buluyor. bu güzel rüyayı geride bırakarak Yine deniz otobüsünde bisiklete parası... kalabalık bir Şehir... ve çalışma hayatına dalıyoruz. Nice Rüyalara...
(link)

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güzel bir tur, harika manzaralar ve sıcak bir anlatım. Elinize, emeğinize sağlık. Paylaşım için teşekkürler. Yapraklar arasındaki parkurlar muhteşem...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Güzel fotolar ve paylaşım için tebrik ve teşekkürler.

Fotolarınız; Soner hoca ile yaptığımız Uludağ tırmanışına götürdü beni..

Zirveye yakın konuşlanan "seyyar yatay dönercilerin" (cağ kebap) fotolarını göremedim. Yoktular belki de.. :)

Selamlar winken457

.

• Beğen
Tepkiler: TurgutRiis

okan deniz

Daimi Üye
Tepki
237
Güzel bir çıkış havanın bu aylarda orda sıcak olması buyuk tesadüf ve şans :) Hersene yol bisikletleri ile performans çıkışı yaparız uludağ a.

30 ağustos 2011 de yine çıkışımız var. ayrıca yedigölleri de tavsiye ederim. asvalttan sonra 40 km kadar toprak yolda ilerlersiniz kamp yerleride çok iyidir. cennet gibi mekan ;)

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Ayaklarınıza sağlık.
Çok güzel fotoğraflar.
Çok güzel yemekler. :)

Amma, Uludağ - Yedigöller arasında seçim yapmak için bozuk para atmanıza şaşırdım. :)
Daima uludağ . Forever. :):):)

Ayaklarınıza sağlık.
Selamlar

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi harika bir tur olmuş inan bana bayıldım.Gönül isterki bende böyle uzun turlar yapayım ama arkadaşım yok :(

• Beğen

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
@M.Burak KARADAĞ

Sanırım bu benim en büyük varanlarımdan biri.. Kadir abi gibi mükemmel bir arkadaşım var. Umarın sende böyle bir arkadaşa sahip olursun... tekrar teşekkürler.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@TurgutRiis

Aslına bakarsan var ama aileden izin kopartamıyor.Böyle uzun gezilerde benimde bir sıkıntım biraz da olsa var :D

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
Beklenen resimler sonunda geldi :)
resimler bisiklet forumda daha bir güzel göründü gözüme :)
yazı turada kaybettiğimiz yedigöller turunada senin haftasonu izin koparabilme durumunda :D en yakın zamanda gideriz umarım.
bu arada kaldığımız köy "hisar" değil hüseyinalan köyü.
sonbaharda uludağ hakikaten çok güzel ama kışın başka bir güzel Turgut kardeşim seninle kardada bir uludağ gezisi yapıp mangalda sarmaları mideye indirmek dileği ile :D

• Beğen
Tepki
26
vay beee...Fazla söze gerek yok tek kelime ile MÜKEMMEL...
hakikaten süper bir tur olmuş pedalınıza, objektifinize ve emeğinize sağlık... böyle güzel resimlerden sonra turların devamını bekliyorum... (Kadir abiye duyurulur :))))

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
@Kadir AYINTAP

Çok okuyan değil çok gezen bilirmiş...Haftaya izin çıktı haberin olsun :)

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
@osman yalçın

sen sadece resimle şaşırdıysan, sarmaların tadına bakınca ne olurdun kimbilir :D

• Beğen
Tepkiler: osman yalçın