sonbahar geldi..lastik tavsiyesi..

bicycle16

Forum Demirbaşı
Tepki
332
arkadaşlar sonbahar geliyor ve ardından kış..çok yağış ve soğuk olmadığı taktirde bisiklete sürekli biniyorum..;) fiyatı önemli değil.! gelen mevsime yönelik bana birkaç lastik markası önerirmisiniz.? saygılar

Scudo

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
lastikler ısındıkça yumuşayan, soğudukça sertleşen malzemelerdir. o yüzden yazın sert hamurlu bir lastik, kışın da yumuşak hamurlu bir lastik kullanmanda fayda var. ayrıca ıslak yollardan da gideceğini düşünerek, dişsiz bir lastik kullanacaksan üzerinde suyu atacak kanallar bulunan bir model tercih etmelisin. bahsettiğim şartları sağladıktan sonra markası önemli değil, sonuçta her biri kalitesini kanıtladığı için yıllardır piyasada var olan markalar ;)

UMUT ALAÇİÇEK

Aktif Üye
Tepki
71
asfalt lastiği veya yağmurlastigi ben kullanıyorum hızlanmada bile fark ediyor dişli lastiklere göre

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
aslında dişli lastiklerin yuvarlanma direnci daha düşüktür diye okumuştum, fakat anlaşılan bazı lastik firmaları asfaltta kullanılmak üzere daha rahat giden lastikler üretmişler :) asfalt ve yağmur lastiklerinin markası ne by tasiyici?

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
eğer arazide kullanıyorsanız;

1)maxxis medusa
2) schwalbe nobby nic
3)schwalbe black shark mud

bu lastiklerin arazi performansları gerçekten çok iyi