Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sona geldik iki seçenek ve karar ?yardım..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Emre DeNiZ tarafından paylaşıldı.

1. Emre DeNiZ

Emre DeNiZ Üye

Seviye:
    sanırım sona yaklaştım.
    kafayı yiycek duruma geldim.
    fazla mı abartıyorum diye bazen duşunuyorum.
    bisikleti seviyorum.öğrenciyim.para biriktiriyordum bisiklet almak için.epey bi sure oldu bu parayı biriktirene kadar.
    almışken adam akıllı bi model almak istiyorum.
    eleye eleye elimde iki model kaldı.aslında aklımı kurcalayan uçuncu bi model var ama neyse :D

1-bianchi troy.
    2-Giant 2009 XTC 3

2 numaranın kadrosu çok övulmuş.bi yerde tam bi yarış kadrosu tarzı geçen yorum hoşuma giitmedi deil =)
    rengi beni uzuyo.1 numaranın rengine baktıktan sonra pek hoşuma gitmiyo açıkçası.ama kaliteli bisiklet.aldıktan sonra çokta problem olmaz die umuyorum.

1 numaranın artısı hem fiyat hem renk hemde yaşadığım şehirde bayisinin olması.gerçi bayisinin olmasının herhangibi artısı var mı bilmiyorum.daha önce garantili bi bisiklet kullandım.periyodik bakımları var.göturup baktırıp imzalattırıyodum.1 numarada da bu var.2 numarada var mı bilmiyorum.ama şayet alırsam erzincanda gösterebileceğim ona özel bi servis yoktur.
    2 numaranın kasası o kadar guzel mi?değer mi ?
    1 numarayı alacak olursam erzincanda bayiye gidip bakıcam.muhtemelen orada yoktur.sipariş vermelerini isticem.getirtecekler.bende alıp bincem.ama 2 numarada netten bakıp ben isticem.kargoda aksilik başına bişe gelirse yapabileceğim birşey olmaz.1 numarada böyle bişe olsa dahi benle alakalı bişe olmaz çunku direk firmaya geliyo.

neyse diyeceklerim bu kadar.bi kaç hafta içinde erzincana gideceğim.gider gitmez alma işlemlerine başlayacağım.ama en kısa zamanda karar vermeliyim.yoksa gidişat iyi deil :boese157: :)

2. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    *****giant xtc3*****

3. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    tabikide GIANT

4. Haktan Özen

Haktan Özen Aktif Üye

Seviye:
    .........gİant......

5. Emre DeNiZ

Emre DeNiZ Üye

Seviye:
    arkadaşlar giant'ın bianchi'den farkını artılıarını söyleyebilir misiniz?neden giant?
    aralarında ağırlık farkı var mı?
    aklımda fikrimde hep troy vardı.hep onu duşunuyodum.ama tavsiyelerinizi dinleyip giant alacağım buyuk ihtimalle.
    ağırlık farkı takıldı birden aklıma.aralarında fark var mı ? ne kadar ?

6. Tugay DemircaN

Tugay DemircaN Üye

Seviye:
    giant kadroda çok çok önde duruyor o nedenle giant

7. erim yıldırır

erim yıldırır Kıdemli Üye

Seviye:
    bu 2 seçenek arasında bencede kesinlikleee GİANT..... Ama merak ettim sedonalar fiyat performans olarak daha uygun ben o nedenle tercih etimiştim bu modele de bakmıştım(biraz daha pahallı gelmişti..) neden tercih etmediğinizi merak ettim...kadro çok önemliyse tabiki giant çok daha farklı bi
    yere sahip ama sedoların kadrosu da o kadar zayıf değil (bence...)

8. THE ROCK

THE ROCK Üye

Seviye:
    Ben TROY diyorum ve sana önerim TROY ile GİANT'I bir bayi de yan yana koy incele Kadro bakımındanda TROY diyeceğine eminim.Bu konuda en net cevabı yine sen vereceksin son karar senin o yüzden ikisini yan yana bir getir kadrosundan özelliklerine kadar incele göreceksin seçimin daha kolay olacak.

9. THE ROCK

THE ROCK Üye

Seviye:
    Ahmet Kur bunu beğendi.
  10. Emre DeNiZ

Emre DeNiZ Üye

Seviye:
    giantın kadrosundan bahsediyor herkez.kadrosunu bu kadar önemli kılan nedir?sağlamlığı mı hafifliği mi nedir onu bu kadar önemli yapan ?

THE ROCK sizin dediğinizi uygulayıp gidip karılaştıracağım.daha kolay seçim yapabilirim.ama umarım ki iki farklı markayı aynı dukkanda bulabilirim.

ERİM YILDIRIR sedona'lara bakmadım.ayırdığım limit max 1.300.giant biraz fazla kaçıyo sanırım ama ayarlarım artık.bu bisikleti uzun sure kullanacağım.değer diye duşunuyorum.her yönden bu kalitede sedonanın bir modeli varsa sedona da duşunebilirim.çunku sedonanında erzincanda bayisi var.rahat ederim.
    eğer bayisi olan bir firmanın bisikletini alırsam gidip firmaya söyleyeceğim onlar sipariş verip getirteceğim.kargoda bişe olursa veya kullanırken kısa surede benden kaynaklanmayan bi problem oluşursa sıkıntıya girerim.bayisi olan bi bisiklet alırsam direk firmaya gider vıcılarım hallederler.ama işte dediğim gibi bayi olmazsa fabrika hatası tarzı olan bi program olursa öyle kalırım.
    aklımı karıştıran seçenekler bunlar.
    son dakika golunu babam attı.elektirikli bisiklet almamı önerdi.ne duşunursunuz bu konuda.aklımda bisiklet var benim ama belkim duşunebilirim elektirikli bisikletide.bilmiyorum.size danışıyorum ne dersiniz ??

11. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arkadaşların size giant tavsiye etmesinin nedeni şudur :

Giant,( bildiğim kadarıyla ) Dünya'nın en büyük kadro üreticilerinden birisi.Kendi markasına ürettiği kadrolar hariç diğer büyük bisiklet markalarına da kadro üretiyor.Bu yüzden de bu işin ehli gibi bir şey. . .Durum böyle olunca Türkiye'de üretilen gerçek İtalyan Bianchi'yle ilgisi olmayan Türk Bianchi üretimi kadroyu size kimse tavsiye etmez.Umarım yeterince açıklayabilmişimdir. :)

12. KerimBulut

KerimBulut Kıdemli Üye

Seviye:
    Bianchi amatör bisikletlerin içinde en kalitelisinş üretir
    Profesyonellerin içindede en kalitesizidir.

Kesinlike tek kelimeyle ...Giant...

13. Emre DeNiZ

Emre DeNiZ Üye

Seviye:
    anladım.
    aklımda fikrimde hep troy vardı.şuanda bursadayım.bi sure daha buradayım.sonra istanbula geçeceğim.bursada da vardır bisiklet satan yerler ama bilmiyorum.bilmediğim için istanbula gelince istanbulda gidip bakıcam.troy ile yan yana alı inceleyeceğim.
    troyun ustundeki malzemelerin kalitesi ile xtc3 arasındaki durum nedir??kalite farkı falan.troydan hiçbir eksi kötu yanı var mı?

14. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:

İki bisiklet fiyat olarak eşit değiller bu yüzden donanımları da eşit değil ve ikisi arasında xtc3 daha pahalı olduğu için doğal olarak xtc ün donanımları çok daha iyi . . .Örnek verecek olursak :

1-Jant giantta alex dp 17 bianchi de 26/559X19 BYTE Disk Çiftkat Alüminyum Siyah 32H-

2-Amortisör giantta Rock Shox Tora 302 Air 100 mm travel Turn Key Lock out bianchide ise sr suntour xcm ki en ucuz amortisördür bu . . .

3-Birebir hepsini yazmama gerek yok vites-fren olarak da yine giant üstün . . .

HaliliOzturk bunu beğendi.
  15. Emre DeNiZ

Emre DeNiZ Üye

Seviye:
    hım.tşk ederim.sanırım giant ı alacağım büyük ihtimalle.

16. THE ROCK

THE ROCK Üye

Seviye:
    Madem BURSA dasın KENT MEYDANINDAN BEŞYOL istikametine inerken sağda AYDIN BİSİKLET var burada her iki modeli de aynı anda görebilirsin.

17. Emre DeNiZ

Emre DeNiZ Üye

Seviye:
    bunu söylemeniz çok iyi oldu :) yarın ilk işim gidip bakmak olacak :)

18. Emre DeNiZ

Emre DeNiZ Üye

Seviye:
    bugün gittim ama kapalıydı..
    başka açık bir çok bisikletçi vardı ama o kapdıydı.

19. THE ROCK

THE ROCK Üye

Seviye:
    Pazar günleri çalışmazlar Diğer günler sabah 8:30 dan akşam 20:30 a kadar açık olur .

20. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu konu altıdaki en açıklayıcı mesaj sanırım budur.

Bir defa Giant'ta eğer ki Tora 302 Air amortisör varsa, bir tarafta yaylı, bir tarafta ise havalı bir amortisörden bahsediyor oluruz. Yarın öbür gün bu değişikliği yapmaya kalksanız, bu bile size tek başına bir kaç yüz €'ya çıkar.

Amortisörler ile ilgili daha derin bilgi için;
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=36199

Ahmet Kur bunu beğendi.