Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Son Karar !!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında basche tarafından paylaşıldı.

1. basche

basche Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, uzun süren araştırmalarımın sonunda bütçeme uygun bisiklet seçimimi yaptım. Tabi sizin tecrübeleriniz dahilinde, olumlu ve olumsuz yorumlarınızı almaktan onur duyarım. Bisikleti kullanım alanında çok dik ve uzun bir asfalt yokuş var(sakaryayı bilenler bilir, kampüse çıkarken mevcut bulunan yokuş). Ve şehirler arası uzun kamplı yolculuklarda düşünüyoruz. Evet düşünüyoruz benim deli arkadaşlarım ile. Otostop yolculuklarındanvazgeçtik artık:D bu yüzden 27 vites daha uygun olur diye düşündüm, haliyle en uygunu da deore vites takımı gibi geldi.

Öncelikle bütçem kredi kartına taksitle 800-900 civarı..
    Bunun için ilk tercihim;
    1.)Corraro 435V olacak (365euro) => Forumlarda okuduğum kadarıyla bu firma bu model üzerinde zaman zaman çakallıklar peşindeymiş. Katalogdaki ürünü birebir aynı özellikleri ile bulabilrsem bu bisikleti tercih edicem.
    2.)Whistle 1051V (445euro) => Özellik olarak 435v ile aynı gibi, fakat bu bisikletinde bulunması zor oluyormuş sanırım. bu iki bisikleti bulmak için baya bi şartları zorlayacağım.

bundan sonraki tercihlerime pek için ısınmadı açıkçası fakat 24 viteslerden bişeyler sıralayayım ;
    Scott Aspect50 (700TL) , Sedonna 741V (530$) , Corratec X-Vert HalconV (815TL)

Düşüncelerinizi ve varsa başka tavsiyelerinizi bekliyorum, ben son kararımı verdim fakat en son karar için danışmak istedim.

Teşekkür ederim.

2. johncena

johncena Üye

Seviye:
    çok uzun yazı ya biraz özetle insan okurken sıkılıo
    böle uzun uzun yazılar yazma kimse okumaz yorumda yazmaz

xXmekrogXx bunu beğendi.
  3. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Sedonayı gözün kapalı alabilirsin. Şahsen ben kendim Sedona sahibiyim. 24 vites olması bir dezavantaj gibi gözükse de ileride bir kaç parça değişimi ile bu aradaki farkı kapatabilirsin.
    Gayet şık sağlam kadrosu, kaliteli parçaları ile çoğu kullanıcıya hitap ediyor. Bir de Sedona 741 in hidrolik diskli olanı var. Eğer teknik iniş gibi frenleme gerektiren aktiviteler yapmayacaksan V-brake öneririm.