Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Son hızı yüksek, seri yol bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Özgür Öztekin tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Öztekin

Özgür Öztekin Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Son hızı yüksek, %99 şehir içi kullanım, hafif, bir pedal çevirişte fırıl fırıl akıp gidebilen bir bisiklet bakıyorum.. Disk olmuş amortisörmüş ilgilenmiyorum. ..Hep city bike kullandım şimdi 13 kg dan daha hafif bir şey istiyorum Aklımdaki model (Bianchi) SLR100..hafif ve uygun fiyatlı olma,gidon şekli gibi nedenlerden (10 kg deniyor)

Fakat 85 kg olmam sorun yaratır mı bilemiyorum.Tur amacım yok..
    Tekerin kadroya çok yakın olması nedeniyle daha geniş lastik takılamaz gibi geliyor ama takılabilir mi belirtirseniz sevinirim..

Ağırlık ve dişli oranlarını bilmesem de oldukça hafif olan cannondale Quick5 e baktım ama arka tail kısmının eğik olması antipatik geldi..

Bir de hiç bir kaynaktan bisikletlerin orta dişli büyüklükleri hakkında bilgi alamadım ama mümkünse hız açısından arka dişli 11 ortada 48-53 olabilmeli diye düşünüyorum

Bütçe 1000TL ve civarı önemli olan hafif, süzülüp gidecek basınca da hzılanıp keyif verebilen bir şey ...Sedona 321 veya salcano modellerini düşünmüyorum.

Bunun dışında gözardı ettiğim markalar varsa belirtirseniz sevinirim
    Sevgiler Saygılar
    Özgür

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Forumda satılık bir Scott S50 var. Bütçenizi çok az zorlarsanız alabilirsiniz sanırım, tabii kadro boyu da önemli. Unutmadan, Soner'in sattığı bir Geotech var. O da tercih edilebilir bir bisiklet.

sonEr´´ bunu beğendi.
  3. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    bianchi slr 100 için çok sert bir bisiklet diye duydum yani kullanacağınız yolların çok düzgün olması gerekebilir, bilginiz olsun...

4. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba, bianchi slr 100 hakkında daha önce de konu açılmış, almayı düşünen arkadaşlar olmuştu. Benim hatırladığım da bu bisikletten tek bir kadro boyunda üretildiğiydi. Öncelikle üretilen kadro boyunun size uyup uymayacağını iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Hatırladığım diğer bir eleştiri ise bisiklete bagaj aparatı takılamadığıydı, tabii sert bir bisiklet olup maşa tarafında zamanla boşluk yaptığı da söylentiler arasında.

Daha önce yazılmış konular size fikir verecektir

5. Özgür Öztekin

Özgür Öztekin Üye

Seviye:
    Maşa boşluk yapıyorsa hemen vazgeçtim :D

Ama hiç seçenek kalmadı..Genelde bianchi ye karşı bir antipati de var.
    sahibinden de yeni alınmış SLR100 ü530 TL ye veren bir arkadaş vardı demek bu tip sorunlar var..

Teşekkürler

6. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ben kesin olarak böyle bir sorun var demiyorum. Forumda bu bisiklet hakkında daha önce böyle yorumlar olmuştu, bunu belirtmek istedim. Daha önce yazdığım gibi forumda bu bisikletle ilgili açılmış konuları incelerseniz bilgi alırsınız. Selamlar

7. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bianchi malloy pro racing 2006 kullanıcıyım hafif ve atak bir bisiklet düzgün yollarda adeta süzülüyor ve üzerinde sora 8'li set var çok bulunan ve bilinen bir model değil fakat slr 150 ile birbirine yakın bir model arkadaşlarında dediği gibi forumda slr modeliyle ilgili yazılanları araştırın bence 2. el olarakta güzel bisikletler var
    İyi forumlar dilerim

8. Özgür Öztekin

Özgür Öztekin Üye

Seviye:
    Aslında konu başlığını sonradan düzeltmeme rağmen dış görünüşe yansımadı. SLR100 tercih etmemdeki en önemli neden gidon yapısının şehir bisikleti gibi olması,belki onu diğerlerine göre benzersiz yapan da bu..Yoksa özellikle bianchi diye bir talebim yok ...Gidon ve kadro şehir bisikleti özelliğinde ve hafif bisikletler de olabilir..Mutlaka yol olması şart değil.

BU arada SLR100 için kadro boyu 54 olarak tekmiş yeni öğrendim yol bisikletlerinde 170 - 175 /53 - 55 cm ben 1.75 olduğumdan belki uyar gibi Marka forumdaki SLR 100 kısmı okudum tek sorun lastik kalınlaştıramamak yoksa alırdım

9. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    tam sana ideal,

1. scott sub 40... performas ve sağlalık ust duzeyde. donanım da iyi sayılır.
    2. scott flat bar... normalde yol bisikleti ama sana yabilir.
    bu ikisi fiyat olarakta söylediğin fiyata uygun

aynı grupta drag flat de var
    tercih senin,,, almanın tam zamanı...

Özgür Öztekin bunu beğendi.
  10. Özgür Öztekin

Özgür Öztekin Üye

Seviye:
    Sub40 tam istediğim gibiymiş açıkcası..HAftasonu bir bakayım Ankarada var mı ?
    Teşekkürler Adem Bey

11. Özgür Yılmaz

Özgür Yılmaz Üye

Seviye:
    Özgür Öztekin bunu beğendi.
  12. Özgür Öztekin

Özgür Öztekin Üye

Seviye:
    Bu arada fiyatı 700 TL olarak Bianchi NERO buldum..jant milleri bile shimano idi. Arka V fren ama disk kulakçığı da var. Çİftkat jant..Ağırlık 14.2 kg deniyor. Ön kilitlenebilir amortisörlü ve Shimano mekanik diskli..arkada disk kulakçığı olması hoşuma gitti

Sormak istediğim Scot-Trek gibi önerilenler de 13 KG , ama iki kat veya en az 300-400 TL daha fazla..

Dış görünüm olarak Nero da fena değil gibi, Yol bisikletinden şehir bisikletine doğru kaydığım bugünlerde acaba 1 kg ı önemsemesem mi diye de düşünüyorum ama uzun ara sonra almışken hata da yapmak istemiyorum
    Ne dersiniz?

13. Özgür Öztekin

Özgür Öztekin Üye

Seviye:
    Eveeeet Bisikletimi aldım :)
    Bu konunun ilk mesajında yer alan öngörülerime uygun bir kiloda olamadı belki ama (13 kg dan hafif değil) bozuk yola ve şehir içi olumsuzluklara tolere edebilecek ve çok fazla bütçe ayırmadan sıfır olarak alabileceğimin en iyisini aldım diyebilirim..
    Bianchi Nero aldım.. Ön diski ağırlık azaltma isteğinden V frene çevireceğimden alırken satıcıdan 2 tane de pivot istedim..eksik olmasın kırmadı beni..iki pivotla birlikte :) nakit 650 TL ye aldım..Ağırlığını tarttım 13.5 kg gibi..
    Ayrıca Ruble dişli oranları hakkında forumda kimseden bilgi alamamıştım ama belki birilerinin işine yarar diyerek belirtmek istiyorum
    11-13-15-18-21-24-28-32 (Tek Tek saydım :D)

Kilitlenebilir amortisör,kadroda arkada disk kulakçığının olması,elciklerin rahat ve ergonomik oluşu, Viteslerin sorunsuz ve sessiz geçişleri öne çıkan detaylar..Keyfe keder belki ama hafifletme amaçlı önü V fren yapayım diyorum.Mekanik disk rotoru ve tüm parçaları da shimano..Diski de kullanmadan bagaj vs gibi ürünlerle takas düşünüyorum.

Muhtemelen alt seridir ama Bisikletin göbek milleri,aynakolu u temel parçaları shimano

Başına ne geldiğini bilemediğim, sedo salco tarzı 2. el bisikletlere bile bu fiyatlar istenirken sıfır ve kur dalgalanması diye şehir bisikletlerinin 1000 TL leri geçtiği bir ortamda uygun bir fiyata aldığımı düşünüyorum. Bence bisiklet almak isteyenler yaz sezonuna girmeden mevcutlarda istedikleri modeller var ise bu zamanları değerlendirsinler..Benim aldığım dükkanın yanındaki 2 komşusunda da nero vardı..Diğerleri yüksek fiyat istemişlerdi ama mevsim itibarıyla yardımcı oluyorlar
    Decatlondan KM sayacı da aldım btwincount 8 wireless 8 fonksiyon 49.90TL

Pedalı biraz değişik ama bir özelliği var mı bilen belirtirse sevinirim
    KM sayacını monte edip yarın ilk turumu atmak üzere çıkmak istiyorum :D
    Herkese iyi pedallamalar..

Fotolar şağıdaki linktedir..
    http://www.flickr.com/photos/47759949@N03/