Son düzlüğe geldik artık seçim zamanı: GİANT Escape 1 mi? SCOTT Sub 40 mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet arkadaşlar, burada sizlere oldukça fazla bisikleti sordum ve artık 2 bisiklet arasında karar verme zamanı, ikisini de tip olarak beğendim, şimdi geriye gidip almak kaldı. Kadro boyu seçimimizi de yaptık. 170 boy, 72 cm bacak, 44 cm kadro boylu small bisikleti seçeceğim. İki bisiklet arasında kalsanız hangisini seçerdiniz? Site içinde oldukça fazla karşılaştırma konularını okudum fakat ev halkının Scott'un tipini daha çok beğenmesiyle arada kaldım. Evet sizce hangisi, niye? Kullanımda amaçladıklarım:

- Kısa mesafede gezileri (3-5 km)
- Spor amaçlı fitness kullanımı
- 1,2 ayda bir uzun tur

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Üzerinde düşünülecek bir konu değil. İkisi de denk bisikletler. Görünüm olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa, onu alın derim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Resim de koyalım...

http://www.giant-bicycles.com/_generated/_generated_us/bikes/models/images/2000/2013/Escape_1_blue.jpg
http://bicyclevillage.com/images/library/zoom/scott-sub-40-copy-180825-1.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İkisi de şık fakat Scott rengi itibariyle bir adım önde. Fakat ben olsam Fuji Absolute 1.4'e bakardım. Kalite olarak bir eksiği olmadığı gibi, donanım olarak da bunlardan bir tık önde. Görüntü olarak da çok daha şık.

(link)

http://www.usjcycles.com/v2/wp-content/uploads/2013/03/fuji-hybrid-bike-absolute-1-4.jpg

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
kadro garantileri ne kadar onu da sorun. Scott ömür boyu garanti veriyor.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Ben scott u öneririm. Duruşu ve rengi güzel :)

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
aynen fujı bisikletler gerçekten çoook fena.ve çok kaliteli kadroları var.ülkemizde maalesef pek bilinmiyor.
bu arada bende scott diyorum 1. renginden dolayı daha kaliteli ve pahalı hissettiriyor 2. ön maşada disk fren hazırlığı var 3. gidon boğazı daha şık.
ayrıca kadronun gianttan daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ahmetcan44

Hiç aklımda olmayan bir modeldi, kafam karıştı. Bugün de Seda bisiklette bunun 1000 dolarlık modelini gösterdi satıcı...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Seda Bisiklet'e gidip Fuji'yi yakından görmüşsünüz işte, daha ne olsun? :) Deore ve Alivio sistemli, karbon maşalı, çok beğendiğim bir model. 3 bisiklet de sizi üzmez. Söz konusu donanım ve görünümse, Absolute 1.4 derim ve çekilirim. Fiyatta da bir kolaylık yaparlar artık. Renk olarak da ikisinden de alımlı bence.

Arkadaşın dediği gibi, isim olarak arka planda kalıyor ama bu hiçbir şey ifade etmiyor olumsuzluk adına. Bilakis, az bilinen bir markanın az bilinen bir modeli; bence farklılık yaratır.

Hangisi olursa olsun, şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@burak özgüng

disk fren şimdi gözüme çarptı, kesinlikle scott diyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ahmetcan44

Seda bisikletin ana bayisi Doruk bisiklete gittim, Fuji dünyanın ilk bisiklet üreticisiymiş, bunu balkan şampiyonu sahibi söyledi. Bana 1000 Dolarlık modeli gösterdi enfesti, 880 dolarlık olanı görmedim. Yarın gidip bakacağım. Bu arada kadro boyu olarak 48'e oturunca kadro ile testisler arasında boşluk yok, 44 seçmem mantıklı olacaktır değil mi?

Alper Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Fuji
Scott Sub40'ı çok uzun süre inceledim, iyi bir bisiklettir, Giant hakkında bir bilgim yok.Scott kadro kalitesini hepimiz biliyoruz zaten, fakat birkaç ufak detayı belirteyim, selesi çok rahatsız, büyük ihtimal değiştireceksiniz, tur gidonu takmayı düşündüğünüzde ilave bir aparat almanız gerekecek çünkü gidon boğazı yanlış hatırlamıyorsam 31.8mm tur gidonları ise 27mm.Bir tur bisikletinde belki de en ufak ama önemli unsur lastik patlağını seri şekilde onarmak Sub40 da mandallı sistem yok yani anahtarla girişmeniz gerekecek tekerleği mevcut yerinden ayırmak için.Tabiki bunlar ufak tefek şeyler fakat ileride önünüze çıkacaktır.Kafanızda bulunup fikir vermesi açısından yazıyorum.Giant'ın donanımı biraz daha düşük geldi gözüme açıkcası.
Ahmetcan bey önermese ben önerecektim Fuji ülkemizde pek bilinmiyor yeni yeni görünmeye başladı, ama kesinlikle kaliteli bir markadır 100 küsür senedir bisiklet üretiyorlar.Üzerindeki sistemler de diğerlerinden bir tık üstte.Bende aynı modelden almayı düşünüyorum hatta.Benim sıralamam seçenekler içinde Fuji 1, Scott 2 Giant 3 şeklinde olurdu.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Eğer çok az daha zorlarsanız full depre 30 vites karbon maşa bir giant escape 0 derim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Alper Yılmaz

Bakalım dostum yalnız Giant'ın donanımı Scottan daha iyi... Fujiyi de araştırayım...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Süha Çağrı Özbakışlar

Elbette doğru olan budur. Kadro mevcutsa mutlaka deneyin. Tabi üst boruya da dikkat edin. Çok uzanmak zorunda kalmamanız lazım. En azından gidon boğazı kısaltıldığında uzanabileceğiniz bir uzunluk olmalı. Aksi halde omuzlarınıza çok yük binecektir.

Alper Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Fuji
@Süha Çağrı Özbakışlar

Evet doğru söylüyorsunuz ben Giant'ın bir alt modeline bakmışım yanlışlıkla, Giant'ın komponentleri daha yüksek, hangisi içinize sinerse onu alıp keyifle kazasız pedallamanız dileklerimle :)

fatih uygun

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Specialized
Giant kadro olarak cok ii marka ancak bu model belkide en kotusu :/ tartismasiz scot sub40 kendini ispatlamis orta karar yettrli bi alet

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ahmetcan44

44'ü deneme imkanım yok İstanbuldan sipariş üzerine gelecek, ama 48 kadro boyu testislere baskı yaptıysa 44 seçmem mantıklıymış gibi geliyor, yanılıyormuyum sizce?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@fatih uygun

Ama forumumuzda böyle bir konu da mevcut ve tartışmasız GİANT önerilmiş, sanırım bu konu oldukça göreceli bir konu: (link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yusuf Z. Şipal

Scott'un ömür boyu garantisi mevcut değil, SCOTT, GİANT, FUJİ'nin garantileri az önce bisikletçiyle konuştum 6 yıl...