Son anlardayım...

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 ay önce bir konu açmıştım neler alabilirim gibisinden. Şimdiye kadar ise uzun araştırmalar yaptım. Neredeyse hergün fikrim değişti :D Bu süredede parama biraz daha takviye yaptım.

Aslında şu an en çok almak istediğim bisiklet Salcano NG 255 SRD fakat bunun için biraz daha beklemem gerek (maddi olarak :D ) Fakat bugün bisikletçiye gittim ve bahsi geçen bisikletin 2010 model olduğunu söyledi. Sitede ise hayla satışta olduğu gözüküyor bisikletin. Şimdi ben biraz daha bekleyip bunu almayı düşünüyorum. Fakat eski modelse nisan mayıs gibi bu bisikletten bulabilirmiyim, bulabilsem bile fiyatta ne türlü bir indirim yapılabilir merak ediyorum.

Diğer seçeneklerim ise Salcano Astro 291, Carraro 436 Daytona, Whistle Miwok 1161 D, Salcano 271 SD, Salcano 270 SRD...

Bu gün gittiğim bisikletçi ise Salcano bayisi. Astro 291i 900 liraya 270 SRD yi 850 liraya 271 SD yide 800 liraya getirtebileceğini söyledi. Alım zamanında sıkı bir pazarlıkla 30 lira aşağıya daha çekebilirim. (malum öğrencilik :) )

Bunlardan hangisini bana tavsiye edersiniz? NG 255 SRD şu an satışta ise onuda pazarlıkla 1000 lira gibi bir fiyata alabileceğimi düşünüyorum. Fakat dediğim gibi eğer ileriki aylarda bulmam mümkünse...

Yeni başlayacağım için diğer modellerde aklımda aslında fazla açılmasammıki diyorum bazen kendi kendime :) Astro 242 SRD ve Astro 243 SD ise alacağım en düşük bisikletler arasında. Bunlarıda 700 liraya alabilirim.

Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
duygularıma tercüman oldunuz bende tam sizin durumunuzdayım.bu konuyu yakından takip edeceğim ;)

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Yokmu fikir belirtecek hiç?

Arkadaşlar şöyle bir seçenekte ortaya çıktı. Şu an fiyatı normal bir bisiklet alıp (700 TL civarı) daha sonra bunu modeifiyede edebilirim. Eğer bu şekilde bir tercih yapacak olursam ne önerirsiniz?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Dostum söylediğin üç markada piyasaya girmek için üzerlerindeki donanımlara göre fiyatları makul bisikletler sebebi de kadro kaliteleri şüpheli ve isim yapamadıkları için isim yapmaya çalışıyorlar.bunlardan üzerindeki donanıma göre en hesaplısı salcano olanlarıdır. salcanonun alabileceğin en üst modelini alıyorsun sonradan aldığın üst seviye bir kadroya salcanonun parçalarını aktarıyorsun sacanonunda kadrosunu satıyorsun :) fiyat olayına da gelince bu bisikletlerin hepsi dolar yada euro paritesiyle fiyatlandırılır.yani döviz kuru senin alacağın dönemde nasıl ise ona göre şansın değişir bunun üstünede yuzde 30 civarı bayi karı vardır yani iş dolar paritesi ile bayinin kendi karından ne kadar ineceğine bağlı :)

• Beğen
Tepkiler: Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Peki Ferhat bey NG 255 SRD modelini mayıs civarı bulabilmem mümkünmü acaba? bulamazsam kaliteli kadroya sahip bir bisiklet alıp yavaş yavaş modifiye edeceğim. Pek içime sinmedi diğer Salcanolar zaten :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Furkan Yaldızkaya

elinde kalan herhangi bir bayi olabılır ana merkez üretmediğini söylüyorsa zaten elinde geçen seneden kalan bayileri bulman lazım onlarında anında hepsinin satacak hali yok biraz uğraşırsın ama bulursun diye düşünüyorum özellikle salcano beyaz eşya dükkanlarındada satıldığı için muhakkak cıkar ama beyaz eşyacılar biraz fıyat eklemesı yapıyor taksıtlendırmeden dolayı :)

• Beğen

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
@ferhat köse

Koca istanbulda bir tane buluruz herhalde :D Peki 700-800 tl civarı modifiye etmeye değecek kadroya sahip bir bisiklet önerseniz ne önerirdiniz? (Herşeyide size sordum yakalamışken kusura bakmayın :) )

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Furkan Yaldızkaya

Bu kişiye göre değişir ben sedona kadroları seviyorum başkası kron sever geotech sever o fıyat aralığında yerli markalarda çeşit bol ama yükselteceksen bana göre sedona yada carraro ile başla derim görsel olarak bana hitap ediyorlar.Sağlamlıklarıda güzel diye biliyorum.

• Beğen

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Aynı ben. Bisikleti kullanma amacın ne olacak ? Tur, öyle sokakda kullanma mı nedir ?

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
@Doğukan KARBAL

Kullanma amacım dağ yolları ağırlıklı olacak. Dağ yolu dediysem çok zor şartlar değil patika gibi düşünülebilir :)

Ferhat bey benimde aklımda Salcano dışında elle tutulur tek seçenek Sedona gibi görünüyor. Hele 2011 Model 741'in turkuaz kadrosuna bittim :rolleyes: . Fakat donanım özelliklerini bir türlü bulamadım.

Okulum açılıp İstanbul'a gittiğimde birkaç yer gezeceğim ve son kararımı o zaman vereceğim.

Peki sizce 741 modifiye etmeye değermi? Yavaş yavaş Slx donanıma doğru yükseltmeyi planlıyorum. :)

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Furkan kardeşim, bana soracak olursan 741 modifiye etmeye değecek bir bisiklet. DEdiğin gibi kadrosu muhteşem zaten ve özellikleride fena değil ki sen yükselteceksin birde. :)

• Beğen

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Bakalım artık :) Şu an bulunduğum ilde maalesef bisiklet sporu hak ettiği yerde değil ve böyle olunca maalesef profesyonel bisiklet satan yer bulamıyorum :mad:. Dediğim gibi okullar açılsın gidip yerinde görme imkanına sahip olacağım :)

Başka önerilerede açığım bunuda belirteyim :)

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Furkan kardeş bende sana danışmak istiyorum bir konuda. :) Ben İzmir'de yapılan turlara katılacağım. Şuanlık 18-30 km aralığında yol katledeceğim. Ne almalıyım ?

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
@Doğukan KARBAL

Kullanım alanı önemli bence. Benim gibi dağ tepe gezmeyeceksen yol bisikleti iyi bir tercih olur. Genelde yolda bineceğim ama MTB olsun diyorsan Salcano'nun 29'' MTB'leri var onlara bir gözatabilirsin ;)
26'' MTB istiyosan ise şimdilik benim görüşüm Sedona heran değişebilir ama :D

• Beğen
Tepkiler: Doğukan KARBAL

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Yine ben yine farklı bir fikir :D
Arkadaşlar bisiklet olayını araştırmaya başladığımdan beri scott scale kadrolara hastayım :D Erdoğanlar bisiklete mail attım. Mail içeriğinde ise scott scale 70 de (2010 model) parça değişimi yapılabilirmi diye sordum. Kadroyu daha alt bir komponent ile almak istediğimi belirttim ve bir alvio acera karışımı xcm maşalı bir ortalama komponentin fiyatını istedim :) Saolsunlar hemen cevap attılar isteklerinizi net belirtirseniz daha net bir fiyat çıkarabiliriz diye :D Bende jant setleri ve göbekler hakkında pek bir bilgim olmadığını onları orta sınıfta kendilerinin belirlemesini istedim :eek: Telefon numaramı istediler arayacaklar bi ara bekliyorum :D

Size sorum ise bu komponentlerde bu şekilde olduğunda bu bisikletin fiyatı ne olur merak ediyorum. Link aşağıda....

(link)

Söylemeyi unutmuşum bir alternatif daha çıktı :D

(link)

alp çolak

Üye
Tepki
5
furkan arkadaşım, bence maddi durumunu göz önüne aldığımızda sedona 711 d gibi duruyor. sedona bayilerine gittiğinizde nakitte %10 indirim yapıyorlar 550 $ indirim ile birlikte 495$ a geliyor 750 tl falan yapıyor yani ama takdir senin ;) :)

Sezer Özdemir

Daimi Üye
Tepki
122
Dostum Whistle Sedona Carraro Dusunmezmısın Birazda Bunları Takıp Et Bence Salcanoya Göre Acık Ara ONde Markalar

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Bisiklet alınmıştır. :) Her ne kadar çoğu arkadaşımız Whistle Sedona Carraro önersede ben yinede bu fiyatlara alınabilecek en iyi bisikleti aldığımı düşünüyorum ve sizinde değerlendirmenizi istiyorum :)

Aldığım bisiklet Salcano NG 255 SD fiyat ise kask ve km saati dahil 1000 tl :D Bisiklet 0 ve bayiden alıyorum. Hiç kullanılmamış 2. el bile değil :D

2 sene sonrada kadroyu değiştirmeyi planlıyorum. Çünkü parçaları her halükarda beni idare eder gibi görünüyor. Ve sizlere sorum nasıl bir iş yaptım? Fiyat çok makul geldi adamın elindede 1 tane kalmış bende kaçırmayayım dedim ne dersiniz iyimiş yaptım sizce? :)

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
dostum öncelikle hayırlı olsun yalnız o altındaki kadroyu sakın küçümseme kron scott kıran ben o kadroyla iki yıldır eşşek gibi tepiniyorum lakin beceremiyorum kadro güçlü kadrodur salcanonun en üst düzey aliminyum kadrolarından biridir haberin ola

• Beğen