Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

son 70 yılın en sıcak günlerinde işe bisikletle gidiş dönüş . .

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Tolga Gürgün tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili Forum Sakinleri ,

Geçen hafta Pazartesi , Salı , Çarşamba günleri son 70 yılın en sıcak günleriydi.

Uzmanların mümkünse mecbur değilseniz dışarıya dahi çıkmayın dedikleri gün ve hatta saatlerde bisikletle evden işe gidip gelmeyi sürdürdüm :))

Sabahleyin 06:30 da evden ( Pendik/ İstanbul ) çıkış 07:30 da Tepeören Mevkii ( iş yeri ) ne varış . .Akşamüstü ise 17:30 da işten çıkış 18:15 de eve varış şeklinde . Çarşamba günü işten çıkışta hani biraz antrenmanımı uzatayım dedim , Formula 1 in ordan dolaşayım dedim .Yola birde yeni asfalt dökmüşler ! Anaaam , yandım yandım birde güneyden ( tam karşıdan ) rüzgar esmezmi !
    30 km yol gittim sanki Edirne ye gittim !

Ogünün sabahı hadi neyse idare ettikte , akşamüstü dönerken eve vardığımda aynen bir Alev Topu na dönüşmüş idim :)) Direk soğuk suyun altına girdim . .Cosssss diye ses ve buharlar çıkmaya başladı tüm vücuttan !
    Tüm gece boyu düşük devirde klimayı çalıştırdım . .Şöyle soğuk soğuk 2 kiloya yakın çekirdekleriyle birlikte karpuz yedim . Ohhh ! !Vücut sabaha karşı anca soğumuştu . .

Sizlerle niye paylaştım ? Ben yaptım siz yapmayın diyecek değilim . . Tüm bunlardan çıkarılacak sonuç ne kadar kendinize gücünüze ve dayanıklılığınıza güvensenizde böyle aşırı sıcaklarda antrenman yapmayın derim naçizane . . .

Şu an Assos dayım ufak bir moteldeyiz . .1 - 2 gün kaçamak yaptık hanımla ! Buralar küfür küfür esiyor , tüm forum sakinlerine tavsiye ederim . .

Saygı ve Sevgilerimle,
    Tolga Gürgün

2. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Gürgün ben de o sıcaklarda Karataş a kaçtım 3 gün boyunca.. Karataş Adana'nın bi ilçesi yanlız denize sıfır :) Fakat dün buraya bayağı bi yağmur yagdı sıcaklıklardan eser kalmadı. Şuan Adana gölgede o günlere nazaran cok iyi .. Ama güneşi hala yakıyor ..

3. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:

Bisikletçi kardeşim bilirim Adana yı 2001 senesi kışında 5 ay kalmıştım ! !

Her köşesinde kebab yemiştim , Mersin e de tantuni yemeğe giderdik ! Karataş ta tabii mevsim müsait olmadığından yüzememiştim :)

Adana ya Selamlar !

4. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Abi helal olsun, geçmiş olsun :)
    Turunun sonunda bol karpuz yemen iyi olmuş, uzun veya sıcak günlerdeki binişlerin sonunda dinlenirken serin yiyecekler, mümkün oldukça sulu meyveler, serin sıvı alımı bir an önce ısınmış olan vücudu serinletecektir, baygınlık hissini geçirecektir.
    Şimdi de iyi yerdeymişsin :) Bütün yıl çalışmanın ve zorlu binişlerin mükafatı olmalı :) Lüleburgaz da yanıyor ama ben sorumlusu olduğum internet cafeye vantilatör ayarladım, hem odadan cafeden dışarı, hem de güneşe çıkmıyorum :)
    Görüşmek üzere.

5. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Fatih cim Süpersin !

Yedin , yedin askerliği şafak 87 mi :))

İnşallah kazasız belasız bitir şu askerliğide seni tekrar pistlerde görelim . .

Yorumlar için Teşekkürler . . Dediğin gibi kendimizi biraz mükafatlandıralım dedik !

Sevgiler,
    Tolga Gürgün

6. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Ben de o gün özellikle işe gittim...
    Hemen hemen sizinle aynı saatlerdi...

Akşam dönerken sıcak rüzgarın yüzümü yaktığını hissettim...