Sömestr da Tur (20 Ocak-Şubat Aralığında)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar üniversite öğrencisiyim, ocak 20 de son sınavlarım da bitmiş olacak, 1 hafta-10 gün civarı dönem başlayana kadar boşluğum olacak.

Bu süre de 3-4 gün bir yerlere pedallamak istiyorum. Rota tavsiye etmek isteyen, eşlik etmek isteyen var mı ?

Kamp ile vs. uğraşmayacağız, pansiyon-otel tarzı olabildiğince ucuz yerlerde kalacağız, fazla yükümüz de olmayacak.

Trek 7.2 kullanıyorum, maksimum yüküm 4-5 kg geçmemeli, yoksa rampa çıkarken rahatsız ediyor.

Mesafe olarak günlük ortalama 70-80 km civarı olabilir. Bu yaz günlük maks. 150 km, 2 gün peşpeşe de 250 km yaptığım olmuştu, ancak 3 aydır toplam da 300-400 km ancak sürebildim okul nedeniyle. Bu sebeple 70-80 in üzeri zorlayabilir.

Mevsime uygun kıyafetlerim var, 4-5 dereceye kadar pedallayabilirim rahat bir şekil de.

Eşlik edecek birilerini bulamazsam, tur iptal olacak. 3-4 günlük, düşük bütçeli, toplam da 300 km civarı sürecek bir tur düşünüyorum.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Henüz kimse kesin olarak katılacağım demedi, 10 gün içerisinde kimse katılmazsa, tur iptal olacak.

şabulu

Üye
Tepki
0
selamlar. eğer 23nden sonra çıkmayı düşünürseniz yola size eşlik etmek isterim.

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
Selamlar, 23.ünden sonra belki ben de müsait olabilirim.

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Cihan Soyugazi

Merhaba Cihan Soyugazi,

Bana çok yakınsın. Bahçelievler UEFA kupası oradayım. Müsait zamanda haberleşelim birlikte pedallayabiliriz. Arzu edersen. Pazar günü Kabataş taki buluşmaya gelmeyi düşünüyormusun?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
23 ünden sonra çıkabiliriz, hiç fark etmez. Şubatın muhtemelen ortasına kadar boş olacağım.

Tur da kamp da yapabiliriz, p.tesi arkadaşlarla şile turu yapacağız kamplı. Onun için sağlam bir Husky uyku tulumu aldım. Eğer tur yapacak birilerini bulabilirsem, bir de Husky Bizam çadır alırım artık :)

Ciddi bir şekil de katılmayı düşünenler özel mesaj atsın, ayrıntıları konuşalım. Benim için gün-zaman-süre pek fark etmez, yalnızca tek başıma tur yapmak istemiyorum.

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Selam Özgür, öncelikle okulunda başarılar. Dönem bitmiş zaten, sınavlar da geçer biter inşaallah...

Görünüşe göre 2 tur düşünüyorsun. Birini hafta başı bizim bu tarafa (ben Dudullu taraflarındayım); üstelik her ikisini de kamplı düşünüyorsun. Benim kamp teçhizatım çok fakir. Günü birlik Şile turlarına katılabilirim. Gerçi hafta sonu turları da fena olmuyor. Örneğin Polenezköy yolunda, hafta sonları hafriyat araçlarına geçit yok. Şile yolu her zaman işlek olabilir ki hafta başları daha yoğundur.

Havanın durumuna göre haberleşelim. Şile git gel yaklaşık 90 km. ama sen Avrupa yakasından geleceğine göre 100'ü geçecek.

Kolay gelsin...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şile turunu p.tesi okuldan bir arkadaş ile yapacağız, duruma göre 1-2 gün kalacağız. Bu tamamen acele ile düzenlenmiş, plansız bir tur olacak.

Bir de buradan bulacağım arkadaşlar ile bir tur yapmak istiyorum. 2 günde sürebilir, 4-5 günde. Farklı şehirlerden başlayabiliriz, bir planım yok. Ancak yağmura yakalanmayacağımız bir rota çizersek iyi olur.
Yağmur olan bir bölgeye de gidebiliriz, ancak onun için şubat ayından itibaren ekipmanlarım olacak. Sipariş ettim, Almanya dan DHL ile yola çıktı, gelecek hafta yada sonraki hafta elimde olacaktır.(Tr de ptt devralacak)

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Kamplı turlara zamanla sempatim artıyor...

Artık günübirlik turlar, tadını çıkarmadan yapılan sportif faaliyetten başka bir şey değil benim için; belki anın tadına, bir yerin yanında geçip giderek çıkaramadığımdandır. Belki de Serdar Kılıç'ın (TRT'deki Doğadaki İnsan) programından etkinlediğimden böyle konuşuyorum. Örneğin şu 12. bölümde yaptığı kuş ile sohbeti (!) muazzam güzellikte: (link)

Zaten bugün ki programda (20 Ocak), biz şehirde yaşayanlara, kırsal bölgelerde bir kaç gün vakit geçirme önerisinde bulunuyor. Özellikle Anadolu Yakası'nda oturanlar bu konuda çok şanslı. Gidebileceğimiz çok yer var ve belki bir yerden küçük bir bahçe satın alıp kulube dikmek, hafta sonu uğrak ve dinlence yeri yapmak da mümkün.

Sevgiler, saygılar...

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
Nevres hnm,

Turdaydım kusura bakmayın yeni gördüm mesajınızı tabii ki müsait zamanlarımızda birlikte pedalayabiliriz.beni faceden ekleyebilir ya da yukarıda belirttiğim tel numaramdan ulaşabilirsiniz.Saygılar.

@NEVRES KME

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Cihan Soyugazi

Merhaba Cihan
Gec de olsa cevap icin tesekkurler.
Tur guzel gecmistir umarim.
Selamlar

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@Cihan Soyugazi

cihan dostum selam. turlara gidiyorsun haber vermiyorsun aşk olsun :) şaka bi yana dostum goruselım bi gun . haberdar et beni turlardan uygunsam takılırım peşine.

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
spontane oluyorum valla Oguzhancım bi de uzun oluyo abi bu aralar işsiz olduğumdan ama aklımdasın en kısa zamanda görüşeceğiz inş.Kendine iyi bak abicim.

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@Cihan Soyugazi

tabi kardesım herzaman gorusuruz. umarım ıs olayını da en kısa sure de halledersın. sende kendıne ii bak .gorusmek uzere