Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sömestr da Tur (20 Ocak-Şubat Aralığında)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar üniversite öğrencisiyim, ocak 20 de son sınavlarım da bitmiş olacak, 1 hafta-10 gün civarı dönem başlayana kadar boşluğum olacak.

Bu süre de 3-4 gün bir yerlere pedallamak istiyorum. Rota tavsiye etmek isteyen, eşlik etmek isteyen var mı ?

Kamp ile vs. uğraşmayacağız, pansiyon-otel tarzı olabildiğince ucuz yerlerde kalacağız, fazla yükümüz de olmayacak.

Trek 7.2 kullanıyorum, maksimum yüküm 4-5 kg geçmemeli, yoksa rampa çıkarken rahatsız ediyor.

Mesafe olarak günlük ortalama 70-80 km civarı olabilir. Bu yaz günlük maks. 150 km, 2 gün peşpeşe de 250 km yaptığım olmuştu, ancak 3 aydır toplam da 300-400 km ancak sürebildim okul nedeniyle. Bu sebeple 70-80 in üzeri zorlayabilir.

Mevsime uygun kıyafetlerim var, 4-5 dereceye kadar pedallayabilirim rahat bir şekil de.

Eşlik edecek birilerini bulamazsam, tur iptal olacak. 3-4 günlük, düşük bütçeli, toplam da 300 km civarı sürecek bir tur düşünüyorum.

2. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Henüz kimse kesin olarak katılacağım demedi, 10 gün içerisinde kimse katılmazsa, tur iptal olacak.

3. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Son güncelleme

4. şabulu

şabulu Yeni Üye

selamlar. eğer 23nden sonra çıkmayı düşünürseniz yola size eşlik etmek isterim.

5. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Selamlar, 23.ünden sonra belki ben de müsait olabilirim.

6. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Merhaba Cihan Soyugazi,

Bana çok yakınsın. Bahçelievler UEFA kupası oradayım. Müsait zamanda haberleşelim birlikte pedallayabiliriz. Arzu edersen. Pazar günü Kabataş taki buluşmaya gelmeyi düşünüyormusun?

7. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    23 ünden sonra çıkabiliriz, hiç fark etmez. Şubatın muhtemelen ortasına kadar boş olacağım.

Tur da kamp da yapabiliriz, p.tesi arkadaşlarla şile turu yapacağız kamplı. Onun için sağlam bir Husky uyku tulumu aldım. Eğer tur yapacak birilerini bulabilirsem, bir de Husky Bizam çadır alırım artık :)

Ciddi bir şekil de katılmayı düşünenler özel mesaj atsın, ayrıntıları konuşalım. Benim için gün-zaman-süre pek fark etmez, yalnızca tek başıma tur yapmak istemiyorum.

8. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Selam Özgür, öncelikle okulunda başarılar. Dönem bitmiş zaten, sınavlar da geçer biter inşaallah...

Görünüşe göre 2 tur düşünüyorsun. Birini hafta başı bizim bu tarafa (ben Dudullu taraflarındayım); üstelik her ikisini de kamplı düşünüyorsun. Benim kamp teçhizatım çok fakir. Günü birlik Şile turlarına katılabilirim. Gerçi hafta sonu turları da fena olmuyor. Örneğin Polenezköy yolunda, hafta sonları hafriyat araçlarına geçit yok. Şile yolu her zaman işlek olabilir ki hafta başları daha yoğundur.

Havanın durumuna göre haberleşelim. Şile git gel yaklaşık 90 km. ama sen Avrupa yakasından geleceğine göre 100'ü geçecek.

Kolay gelsin...

9. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şile turunu p.tesi okuldan bir arkadaş ile yapacağız, duruma göre 1-2 gün kalacağız. Bu tamamen acele ile düzenlenmiş, plansız bir tur olacak.

Bir de buradan bulacağım arkadaşlar ile bir tur yapmak istiyorum. 2 günde sürebilir, 4-5 günde. Farklı şehirlerden başlayabiliriz, bir planım yok. Ancak yağmura yakalanmayacağımız bir rota çizersek iyi olur.
    Yağmur olan bir bölgeye de gidebiliriz, ancak onun için şubat ayından itibaren ekipmanlarım olacak. Sipariş ettim, Almanya dan DHL ile yola çıktı, gelecek hafta yada sonraki hafta elimde olacaktır.(Tr de ptt devralacak)

10. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kamplı turlara zamanla sempatim artıyor...

Artık günübirlik turlar, tadını çıkarmadan yapılan sportif faaliyetten başka bir şey değil benim için; belki anın tadına, bir yerin yanında geçip giderek çıkaramadığımdandır. Belki de Serdar Kılıç'ın (TRT'deki Doğadaki İnsan) programından etkinlediğimden böyle konuşuyorum. Örneğin şu 12. bölümde yaptığı kuş ile sohbeti (!) muazzam güzellikte: http://www.trthaber.com/programlar/dogadaki-insan-12-bolum-1187.html

Zaten bugün ki programda (20 Ocak), biz şehirde yaşayanlara, kırsal bölgelerde bir kaç gün vakit geçirme önerisinde bulunuyor. Özellikle Anadolu Yakası'nda oturanlar bu konuda çok şanslı. Gidebileceğimiz çok yer var ve belki bir yerden küçük bir bahçe satın alıp kulube dikmek, hafta sonu uğrak ve dinlence yeri yapmak da mümkün.

Sevgiler, saygılar...

11. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Nevres hnm,

Turdaydım kusura bakmayın yeni gördüm mesajınızı tabii ki müsait zamanlarımızda birlikte pedalayabiliriz.beni faceden ekleyebilir ya da yukarıda belirttiğim tel numaramdan ulaşabilirsiniz.Saygılar.

12. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Cihan
    Gec de olsa cevap icin tesekkurler.
    Tur guzel gecmistir umarim.
    Selamlar

13. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Guzeldi nevres hnm cok tsklrr

14. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    cihan dostum selam. turlara gidiyorsun haber vermiyorsun aşk olsun :) şaka bi yana dostum goruselım bi gun . haberdar et beni turlardan uygunsam takılırım peşine.

15. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    spontane oluyorum valla Oguzhancım bi de uzun oluyo abi bu aralar işsiz olduğumdan ama aklımdasın en kısa zamanda görüşeceğiz inş.Kendine iyi bak abicim.

16. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    tabi kardesım herzaman gorusuruz. umarım ıs olayını da en kısa sure de halledersın. sende kendıne ii bak .gorusmek uzere