Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Soma için pedalla anket sonuçları

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında hüseyin ozan tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    18 mayıs pazar günü saat 13.00 da kadıköy rıhtımdan yola çıkıp boğaz köprüsüne gidip köprüyü geçeceğiz. karşıdan vapurla gelenler nedeniyle buluşma yeri rıhtım olarak ayarlanmıştır. Ayrıca siyah zemin üzerine beyaz ay yıldızlı türk bayrağı yaptıracaktım ama suç olduğunu öğrendiğim için vazgeçtim. (Anket hala devam etsede 15.00 da biteceğini önceden belirtmiştim.)

twitter da "18 mayıs 13.00 da kadıköy rıhtımdan boğaz köprüsüne #SomaİcinPedalla" şeklinde tweet atabilirsiniz. bisikletforum dışına da yayılalım katılım çok olsun.

Mustafae bunu beğendi.
  2. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Kafanıza göre bisikletle ya da yaya olarak köprü geçemezsiniz. Gerekli izinleri aldınız mı?

3. Abdurrahman Zeybey

Abdurrahman Zeybey Yeni Üye

Seviye:
    Köprüden geçildiği yokki

4. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ozan Bey öyle dememiş ama...

5. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Anket daha yeni bittiği için izinleri almaya çalışıyorum şuan daha önce izin almadığım için birimler arasında kevgire döndüm haliyle tam olarak nereden hangi izinlerin alınması gerektiğini bilen var mı?

6. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bürokrasi yüzünden 3 günde izin çıkar mı o da bir sorun gibi görünüyor. İzin isteğini yazılı olarak yapmanız gerekiyor. Evrakınız işlemden geçtikten sonra size yanıt verilir.
    Köprü trafiğe açık iken geçmeniz kuralları çiğnemek olacak. İzin verildiği takdirde, geçiş yapacağınız süre zarfında köprü trafiğe kapatılacak. 100 kişi topladınız diyelim. 100 kişi için o köprüyü kapatmazlar.

Duyarlılığınız ve desteğiniz göz yaşartıcı. Fakat siz en iyisi bir yakadaki arkadaşları diğer yakaya vapurla falan geçirip buluşun derim ben.

ERKAN ÇAVUŞ bunu beğendi.
  7. Özer Koç

Özer Koç Kıdemli Üye

Adı:
    Özer Koç
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence de köprüyü geçme fikri olmamış. Köprüden geçmek için izin almak çok zor. Ki ne kadar kişi katılacak bu bile muamma. Bence Bağdat Caddesi, Taksim, Eminönü, Kabataş gibi yerler seçilmeli. Hem daha fazla katılım olur. İş biraz aceleye getirilmiş gibi olmasın. Katılım da fazla olsun. Bir de bu olay sadece İstanbul ile kısıtlanmamalı. Başka illerdeki pedaldaşlarda kendi illerindeki merkez bir yerde pedallamalı. Eş zamanlı bir organizasyon olmalı. Bu organizasyonda forum yöneticilerinin de dahil olması gerekmektedir. 5-10 kişinin katılımı olursa dikkate alınmaz.

Mert S. ve Uğur S. bunu beğendi.
  8. erkan_harman

erkan_harman XRS 30 TIAGRA

Adı:
    Erkan Harman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Abi kopru zor izin vermezler ama tek bi yaka tarafinda bi cadde uzeri tek serit kapatatak polis esliginde gidilir geliriz tabikide

9. Özer Koç

Özer Koç Kıdemli Üye

Adı:
    Özer Koç
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Haklısın Erkan. Yeni bir anket yapsak veya bu frumdan herkes fikrini beyan etse iyi olur.

10. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Zaten izin alamadım. anket aceleye de geldiği için ileri bir tarihte yeni bir toplanma düzenleyelim. daha kapsamlı ve iyi bir organizasyon yapalım.

11. Özer Koç

Özer Koç Kıdemli Üye

Adı:
    Özer Koç
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu işin organizasyonu daha tecrübeli, sözü bu forumda ve bisiklet camiasında dinlenen biri olmalı.

12. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence anadolu yakası sahili daha mantıklı

13. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:

Özer Koç bunu beğendi.
  14. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Soma için pedalla derken ne kastettiğin önemli. Böyle bir tur protestoya dönüşeceği için muhtemelen polis müdahalesi ile karşıkarşıya kalacaksınız.

15. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    soma için yapılacak bisiklet etkinliğinde ,özellikle köprü geçişi şu an için uygun olmasada haziranın ilk haftası bisikletliler derneğinin düzenleyeceği köprü geçişinde ölen dostlar pankartlar ile yeniden hatırlanır balık hafızalı bi millet olmadığımızı gösteririz,
    köprü geçişi kesin haziranda olacak her sene olduğu gibi ,
    ama 18 mayıs pazar günü ise avrupa yakada barboros meydanında saat 08.00 de insanlar toplanarak direk belgrad turu düzenlenebilinir bisikletlerin önüne pankartlar asılır , iş kazalarına son şeklinde ,bu konuda bi konuşmacı hazırladığı bülteni belgradda okur ,türkiyede bir senede kaç kişi iş kazalarında ölmektedir ,bunların çareleri üzerine konuşma yapılır kamuoyuna açık yer olarak belgradda bi çay evi vardır ora bence uygun ,çok insana face 'den ulaşılabilinir gerçi ben pek face 'de bulunmuyorum ,
    şimdi çok kişi gelir ise telsizlere gerek olabilir arkada kimsenin kalmaması için bi görevli arkadaş arkada konuçlanır önde yolu bilen biri olur gidilecek yeri bilen olur ,önde gene telsizli bi arkadaş olabilir 3 telsiz işi götürür,tabi iç lastik alınması gerekecek lastik patladığı vakit görevli arkadaşlar olaya müdale edecekler,kortej aynı anda hareket eder ise uygundur fren mesafesinde sürülmesi mantıklıdır ikili olmadan tek sıra halinde sahil yolundan direk kemere oradan belgrad çay bahçesine gidilir ,dönüşte trafik çırağanda sıkışmaktadır bu nedenle mecburen yolu komple kapatma durumu olacaktır ve böylelikle ses gelir ayrıca düdük alınması olaya renk katar ,bu pazar istanbulda yağış yok windguruya göre hava gayet iyi ,

16. Özer Koç

Özer Koç Kıdemli Üye

Adı:
    Özer Koç
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar bu kadar mı duyarlılığınız? Soma'da bir kişi daha öldü demek kolay. Bir de Soma'da babam öldü demeyi deneyin. Bu kadar mı insanlığımız. Hani bisikletçiler duyarlıydı. Azıcık şu metal yığınlarına verdiğiniz değeri insanlığınıza verin. Sadece zevk için, yarışlar için pedallamayı bırakın. Belki de saçmaladığımı falan düşünüyorsunuzdur. Ne diyor lan bu diyorsunuzdur. Ama şöyle düşünün orada 300 baba, evlat öldü. 300 ocak söndü. 300'den fazla çocuk babasız kaldı. 300 kadın kocasız kaldı. Biraz onların yerine kendinizi koyun. "Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin. diyen o insanları düşünün. Beni bırakın Mahmut abiyi çıkarın onun karısı hamile diyen amcayı düşünün. Hepinizden özür diliyorum. Hata ettiysem af ola. Çocukluğuma verin.

17. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Kurdet Bey'in bahsettiği geçişi aşağıdaki topikte hatırlatmıştım.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=134000

Özer Koç daha sakin lütfen. Neden atarlanıyorsunuz ki birden? Acele işe şeytan karışır derler. Anma turu yapacağım diye aksaklıklarla mı boğuşmak istiyorsunuz? 18 Mayıs'a 3 gün kalmış nasıl yetişeceksiniz?

Bakın hazır 8 Haziran'da köprüden de geçilebilecek. Bence bu fırsat değerlendirilmeli.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  18. Özer Koç

Özer Koç Kıdemli Üye

Adı:
    Özer Koç
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Özür dilerim biraz abatmış olabilirim. Bir arkadaşımın yakınıda bu enkazın altında kalmış. Bu biraz üzülmeme neden oldu. Hepinizin affına sığınıyorum.

MehmetAliB. ve Uğur S. bunu beğendi.
  19. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Başları sağolsun :( Hepimizin başı sağolsun...

20. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    İşten izin alıp Soma'ya gidecektim ancak orada yoğunluk olduğunu ve kurtarma çalışmaları için profesyonellere gerek duyulduğunu öğrenince vaz geçtim.
    Kendim azıcık kanunları bilen bir kişiyim. Naçizane bir çift lafım olacak.
    Amaç ve yöntem bu tür durumlarda önem taşır. Bunun için şu temel kuralın net olması gerekir. 5 N 1 K.
    Kim? Ne? Nerede? Ne zaman? Nasıl, Ne için? Acıyı paylaşmak için elbette, sağı solu yıkmak için değil. Öncelikle bunlar netleştirmelidir.
    18 Mayıs'ta köprü geçişini ve güzergah üzerindeki Taksim'de çay içmeyi unutun. O tarihte (18 Mayıs) izin almak mümkün değil. Forum yönetimini işin içine katmayı unutun. Kendini bilmezin biri sağa sola taş atmaya başlarsa hesabını neden X isimli yönetici versin. Sizler ay yıldızlı bayrak taşıyan insanlarsınız, bayrak yakan değil.
    Fizikte bir kanun vardır. Etki ve Tepki Kanunu. Her etkinin kendine zıt yönde bir tepkisi vardır. İyiniyetli bir girişimin mutlaka iyiniyetli bir karşılığı vardır. Yanlış bir hareketin de mutlaka kendine zıt yönde bir tepkisi olur. O yüzden yol kapatmak gibi şeyler bana göre yanlıştır. Biliyorsunuz bu ülkede yol kapatma eylemi yüzünden ambülansta ölen insanlar da oldu. Unutmayın bisiklet barışın simgelerinden biridir. Ve içinde kavga barındıran hiç bir eylemde bisikletin yeri yoktur.
    5 N 1 K'yı netleştirin. Karayolları kanununa göre tek sıra ve duruma göre ikili sıra halinde sınırsız sayıda insan bisiklet sürebilir. Kimse bir şey diyemez. Kudret bey, abi, bu konularda bilgili ve bilinçli bir insandır. Söylediklerine iyi kulak verin. Her bisikletli istediği çay bahçesinde (Taksim demiyorum bakın) toplanıp sohbet edebilir. İstediği siyah elbiseyi giyebilir. İstediği kadar pedal basabilir...
    Acıyı paylaşmak. Elleri nasırlı insanları anmak. Yüzleri kapkara ama alınları apak insanları yad etmek. Geride ocağının ateşi sönmüş ailelerinin acısını paylaşmak...
    Benim için de pedal basın olur mu?

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.