Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Solar Charger - Şarzsız Kalmayın! Güneşi Kullanın!

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Cyclopower tarafından paylaşıldı.

1. Cyclopower

Cyclopower Üye

Seviye:
    Telefonunuzun, fotoğraf makinanınız ve taşıdığınız diğer elektronik donanımlı araçların şarjının katıldığınız bir tur esnasında bitmesi muhakkak ki rahatsız edici ve bir o kadar da zor bir durumdur :D . Hele de uzun bir doğa turuna çıkmışken !.

İşte bugün karşınızdaki fırsat aslında bu ters durumlardan sonsuza dek kurtulma fırsatı. Hem de maliyetsiz bir enerji kaynağı sayesinde. Güneş! :)

Piyasada uygun fiyatlarla bulabileceğiniz küçük ve doğa dostu bu araçlar, güneş enerjisini biriktirip 3 ay kadar saklayabiliyor.

Özetle: Günlük hayatta çok sık kullandığımız cep telefonu, iPod, Mp3/Mp4 player, dijital fotoğraf makineleri, GPS Navigasyon sistemleri ve buna benzer daha pek çok elektroniği istediğiniz zaman, istediğiniz yerde şarj edebilirsiniz. Özellikle uzun turlara çıkan arkadaşlarımız için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Bu ürünlerin fiyatları araştırmalarım sonucunda 20 TL den başlıyor ve sahip oldukları donanımlara göre fiyatı yükseliyor. Ancak 50-100 TL arası bir cihaz işiinizi rahatlıkla görebilir diye düşünüyorum.

Aşağıda bazı örnek fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum :

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

NOT : Bu cihazlardan herhangi birine sahip olan ve aktif olarak kullanan arkadaşlar yorumlarını bu başlık altında toplarlarsa, gelecekte bu cihazlardan edinmek isteyen arkadaşlarımız için güzel bir rehber oluşturabiliriz. Görüşmek dileğiyle...

2. yumuth

yumuth Yeni Üye

Seviye:
    uzun turlar, kamplar için çok güzel bir alet türkiyeden temin edebileceğimiz biyer varsa yazarsa sevinirim

3. Cyclopower

Cyclopower Üye

Seviye:
    Ben internetten epey araştırdım ürünleri ve fiyatlarını. Ancak ürünlere ait yorumlar ve kullanıcı istatistikleri bulunmadığından dolayı satın almakta tereddüt ettim. Bildiğim kadarıyla bu işin öncülüğünü yapan SOLIO adlı bir firma var. Kaliteli ürünleriyle dikkat çeken bir firma. Fiyatları biraz pahalı gibi geldi. Ayrıca türkiyede satışı varmı bilemiyorum.

Bu konudaki önerim, bisikletforum aracılığı ile türkiyedeki ilgili bisiklet firmaları tarafından buna benzer ürünlerin stoklarına eklenmesi ve bizlerinde güvenilir bir şekilde tedarik edebilmesi yönündedir.

cihan aksoy bunu beğendi.
  4. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Ben Freeloader adlı ürünü satın almıştım. Kullanma kılavuzu bile yanlış yazılmış çok kötü bir ürün. Yetkili servise ve ürünü pazarlayan firmaya bir türlü ulaşamadım. Kısa bir süre sonra pili şişerek kulanılmaz hale geliyor. Tavsiye etmiyorum.
    Geçen sene dünyayı brompton marka bisikleti ile dolaşmayı planlayan bir arkadaşı evimde misafir etmiştim. powermonkey-eXplorer diye bir ürün kullanıyordu. Gayet memnun olduğunu söylemişti. https://powertraveller.com/ bu adresten ulaşabilirsiniz.

5. Cyclopower

Cyclopower Üye

Seviye:
    Bende bahsettiğiniz Freeloader cihazlarından fiyatı uygun diye almayı düşünüyordum. Yorumunuz ile birlikte vazgeçmiş bulunuyorum. Yorumunuz için teşekkürler

6. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    Efrahim ÖZCAN, Cyclopower ve felis911 bunu beğendi.
  7. Cyclopower

Cyclopower Üye

Seviye:
    Bahsettiğiniz özellik ucuz ve kalitesiz ürünler için geçerli olabilir. Güneş enerjisi metoduyla dizüstü bilgisayarların bile jarz edildiğini göz önünde bulundurursak, cep telefonu gibi mobil aygıtların şarz edilmesi daha da kolay olacaktır. Ayrıca araştırmalarım sonucunda, Solio markasına ait bazı cihazların sadece 1 saatlik güneş enerjisi ile 15 dakikalık konuşma süresi yada 40 dakikalık mp3 dinleme süresi elde edilebildiğini gözlemledim.

Aşağıdaki linkten bahsettiğim aygıt ile ilgili teknik detaylara ulaşabilirsiniz :

http://store.solio.com/s.nl/it.A/id.80/.f?sc=7&category=109

1 Saatlik Güneş Enerjisi ile 20 dakikalık konuşma süresi ve 50 dakikalık Mp3 dinleme süresi sunan aygıt :
    http://store.solio.com/Solio-Magnesium-Edition

Ayrıca, zor şarlarda kalınan durumlarda, acil tibbi müdahale veya yardım çağrılarına ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda 1 dakikalık konuşma süresinin bile ne kadar önemli olduğu göz önünde bulundurulursa bu araçların önemi bir kat daha ortaya çıkacaktır. Sonuçta dağ başında enerji elde edebilmek için tek çözüm güneş. (günlerce sürse dahi)

8. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    solar panelin kalitesi ile değişen bir durum, eğer kaliteli panel ise kısa sürede şarj edilebilir, ayrıca panel sayısını arttırmak da diğer bir çözüm...

Efrahim ÖZCAN bunu beğendi.
  9. dreamboys69

dreamboys69 Kıdemli Üye

Seviye:
    ben solio kullanıyorum ve her yönü ile mükemmel;)
    5 saatte elektrikten şarz olan cihaz güneşte ise 8 saatte tam olarak şarz oluyor.kendi içine depoladığı pili daha sonra kullabiliyorsunuz.
    birçok uç sayesinde hertürlü mobil cihazlarınızı şazr edebilirsiniz.usb girişi bile mevcut.
    şarz olurken çiçek gibi yapraklarını açıyorsunuz,işi bitincede toplayıp küçültüyorsunuz.
    herzaman çantamda taşıdığım minik dostumdur kendisi:D

cihan aksoy, Tunahan_06 ve Ozan Güven bunu beğendi.