Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sol Köprücük Kemiğim Kırıldı ve Kolum Çıktı :((

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Sinan Kartal tarafından paylaşıldı.

1. Sinan Kartal

Sinan Kartal Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 13 şubat 2013 saat 16.15 saatlerinde eyüpten alibeyköy istikametine doğru yola çıktım. alibeyköye gelmeden eski ve tarihi bi köprü var. adı Fil Köprüsü(Bilgi Üniversitesinin hemen karşısında) köprünün önündeki ışıklarda bi anda dalgınlığımla ışıklar yeşil yanmasına rağmen ve minibüs'ün yolcu almak için durakta durması lazımken minibüse arkadan 30-35 Km/h aralığında bi hızla farketmeden vurdum. sol kolum çıktı ve köprücük kemiğim kırıldı. kazadan 23 gün geçti. dün doktora gittim kemiğin kaynamış dedi artık 8 bandajı 1 hafta sonra çıkartabilirsin dedi ve yavaş yavaş egzersiz hareketlerine başla dedi. ama kolum bi türlü açılmıyor ve kaslarım çok güçsüzleşti. acaba nasıl kaslarımı eskisi gibi güçlendirebilirim? lütfen yardım ://

2. tolgahansaygili

tolgahansaygili Üye

Seviye:
  3. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    Dostum bunu kesinlikle doktoruna danis, fizik tedavi ile olacak is bu, kendin yaparsan daha kotu sonuclarla karsi karsiya kalabilirsin, dikkatli ol derim. Benim omuzda 4 kere cikti isin zor

4. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Kol kırığı ciddi bişeydir. Benimde başıma gelmişti kesinlike hemen ağırlık çalışmaya başlanmaz. Doktorum bana 6 ay ağırlık çalışmaman lazım demişti.

5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Doktorun seni fizik tedaviye yönlendirmemiş olması ilginç. Fizik tedavi gerekir.

6. Levent_K

Levent_K Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Geçmiş olsun, ciddi bir kaza geçirmişsiniz.
    Acele etmeyin, kaynadığından, doğru kaynadığından emin olun.
    23 gün kısa bir süre, yavaş yavaş fizik tedaviye cevap alacağını düşünüyorum.
    Bende tendonumu kopardığımda fizik tedaviye gitmeyim kendim güçlendirmiştim. Ama doktoruma ne yapmam konusuda danışmıştım.
    Fizik tedavi hemen aklımıza güçlendirme gelmesin, öncelikle normal fonksiyonlarını, hareket kabiliyetini kazanacaksın, sonra eski güçlü haline döneceksin.

7. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun... Bendede kırıklar oldu... Dediğiniz gibi önce güçsüzlük oluyor ve kol tam açılmıyor. Daha sonra ama eski haline dönüyor.. Bu süreç fazla uzun sürmedi... Fizik tedavide görmedim... Tabi fizik tedaviyle bu süreci dahada hızlandırabilirsiniz...

8. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    çok geçmiş olsun..

9. Sinan Kartal

Sinan Kartal Yeni Üye

Seviye:
    saolun arkadaşlar :(( valla bende şaşırdım doktor 21. günde bana kemik kaynamış dedi ve egzersizlere başla dedi. kolunu ileri-geri hareket ettir dedi. fizik tedaviye yönlendirmedi. gerekmi duymadı yaşım(21) genç diye ... bi arkadaşa sordum onun 30 günde kaynamış ve koluda 2 haftada açılmış... valla aklım çok karışık... :(( 2 hafta içinde bakalım nolcak!

10. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Çok geçmiş olsunda o nasıl bir doktormuş öylee!!!!! istediğin kadar genç ol kemik bu kardeşim kaynar ama öyle 15-20 günde hiç eskisi gibi olurmu.uzman birine gözükün boşverin böyle lafda doktorları.