Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sol elimin yüzük parmağının ucu 1 haftadır uyuşuk ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Salih Eroğlu tarafından paylaşıldı.

1. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Arkadaslar bisiklet aldıktan beri 4-5 kez çıktım toplamda 100 km var yok sol elimin yüzük parmağının uc kısmı bir haftadır geçmedi ilk günler gibi olmasa da tamamen hissizlik yani uyuşukluk geçmedi. Forumda birkaç kisinin basına gelmiş ve sele boyu ile iliskilendirilmis sinir ezilmesi boyun fıtığı vs gibi yorumlar var.. Basına böyle birşey gelmiş ve hali hazırda bu tarz sıkıntı yaşayan var mı bu durumu ne kadar önemsemeliyim? Yorumlarınızı bekliyorum...

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba. Bisiklet kadro boyunuzun doğru olduğunu varsayıyorum. Eğer bisiklet seleniz olması gerekenden yüksekse fizikî olarak vücudunuz dengesiz durumda demektir. Bu dengesiz hal, vücudunuzun boyun, bel, pedal çevirirken diz kapağı ve de el bilekleri kısımlarına olağan dışı direnç uygulanmasına yol açmaktadır. Belli bir bölgedeki uyuşukluk demek, o bölgeye gitmesi gereken kanın gitmemesi anlamına gelir. Bu kan bileğinizdeki bir sinir ezilmesiyle veya omuz ile boyun arasındaki damarlardan birinin sıkışması sonucu kesilmiş olabilir. Öncelikle yapılması gereken iş, sele boyunuzu ayarlamak olmalıdır. Seleye oturun ve bir ayağınızı bükmeden tamamen gerin. Ayak topuğunuzu pedala yerleştirin(Ayağınızın ucu boşlukta kalsın) Eğer pozisyonunuz rahatsa, ayağınız bükülmeden rahatça duruyorsanız sele boyu doğrudur. Ayak bükükülüyorsa(pedal yakınsa) veya ayak topuğunuz seleye oturduğunuz halde geriliyken pedala yetişmiyorsa sele boyunuz yanlıştır. Sele boyunu ayarladıktan sonra yapmanız gereken ikinci ve en önemli iş bir an önce fizik tedavi uzmanına görünmek ve sorunlu bölgeyle ilgili röntgen, m.r. vb. film çekimi istemek. Çok ciddi bir sorun olduğunu sanmıyorum içinizi karartmayın; ama her türlü büyük sorunlara karşı(fıtık vb.) önceden tedbirini alın, sağlınızı ihmal etmeyin. Geçmiş olsun...

3. Salih Eroğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Kadro boyum doğru öyle dediler fakat sele boyu tam olarak dediğiniz gibi mi tekrar kontrol edeceğim umarım bu sebepledir de doktora gerek kalmaz aynı sikayetle giden birkaç kisi olmuş ve bir süre bisiklet'e binmeyin tavsiyesi vermiş doktor ve b vitamini takviyesi alınmasını söylemiş.. Acaba elcigi sungerimsi birşey ile değiştirsek bir faydası olur mu? Bazen mtb almakla hata mı ettik demiyor değilim hayırlısı bakalım.. Yorum icin tesekkur ederim..

4. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Emrah Pektaş ve Serkan.Ç. bunu beğendi.
  5. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bu tekniği benimde çalışmam bak gerek... ben çok bilek ağrısı çekiyorum ve en yanlış şekilde tutuyormuşum bak
    ama öyle dik bileğide tutmak zor olmaz mı

6. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    - Elciği değiştirmek yerine arkadaşların da dediği gibi tutuş şeklininizi değiştirmelisiniz. Barend de işe yarar sizin durumunuz için. Araştırıp uygun ve ekonomik olanını alabilirsiniz.

- Yok zor değil. 1 dakikada alışırsınız merak etmeyin

7. Salih Eroğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Barend aldım fakat henüz geçmedi parmagimdaki durum... Tutuş seklimin öyle olması gerektiğini bisiklet almadan önce forum'u arastırırken öğrenmiştim bakalım inşallah zamanla geçecektir herhalde.

8. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
  9. Salih Eroğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Cok güzelmiş.. Teşekkürler.