Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sol Elde Güç Kaybı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Mehmet H. tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bisiklete heves sardık 2 ay kadar oldu bisiklet alalı ve ilk bisikletim.İlk başlarda vücuttaki hamlıktan ve ilk bisikletim olduğundan dolayı alışma sürecini zorlu geçirdik.Üstünde gelen orjinal elcikler çok sertti bir kaç hafta oldu değiştireli velo barendli elcik aldım ama sanırım ilk baştan çok fazla yük bindirdik bileğe güç kaybı oluştu.Ağrı yok ama örneğin kapının anahtarını dönderip açamıyorum özellikle döndürme olayında el pek görev görmüyor.Kilom da 100+ larda.Bugün aile hekimine gittim işte sinirlerde sıkışma ve aşırı zorlanmasından dolayı olacağından anlattı.İlaç yazdı krem , kas gevşetici ve ağrı kesici verdi.Düzelmezse filmini felan çektirirsin dedi.Uzun süreli 3-4 saatlik kullanımlarda her iki eldede uyuşma ve karıncalanmalar oluyor.Geceleri 1 saat kadar sürüyorum ve haftasonu pazar günleri bisiklet grubuyla tura çıkıyorum.Bu süreçte fazla yük bindirmemek için bileğe gidonu yükseltmeyi bide jelli elcik almayı düşünüyorum sizler ne önerirsiniz düşüncelerinizi alayım arkadaşlar yada daha önce bu soru yaşayan oldumu.

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sizin boyunuzun uzunluğu ve bisikletinizin kadro boyu nedir acaba?
    Bir de sele ve gidon ayarlarınızı kontrol etmek gerekir. Her şey nizamiyse bileğinizde bir problemden dolayı kaynaklanıyor olabilir, farklı sürüş pozisyonları sağlayacak gidonları kullanırsanız uzun süre aynı noktaya yük binmeyeceği için ağrı yapma olasılığını azaltırsınız.

ihtiyar ve Mehmet H. bunu beğendi.
  3. Kadir Eskici

Kadir Eskici Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. Sana tavsiyem tam iyileşene kadar bisiklet sürme. Sinirlerde hasar varsa bisiklet sürerek bu hasarı geri dönüşümsüz hale getirebilirsin.

Mehmet H. bunu beğendi.
  4. Mehmet H.

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    boy 1.70 kadroda 16" mtb
    sele ayarı bir kaç defa değiştirdim ancak bir sonuç alamadım ileri geride aldım aynı
    sele yüksekli ayarlı diz kırılmayacak şekilde gidondan yüksek mtb lerin çoğunda bu şekilde oluyor kilodan dolayıda yük bileklere çok biniyor gibi ilk aklıma gelen gidonu yükseltmek bilemedim

bir süre aramı versem dediğiniz gibi yada uzun turlaramı katılmasam bilemedim

5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    "sele yüksekli ayarlı diz kırılmayacak" diziniz dümdüz oluyorsa seleniz yüksek demektir, sele yüksek olunca da bileklerinize çok yük biner.
    Şuradaki konuyu inceleyip selenizin ayarında hata var mı yok mu kontrol edermisin
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=41469

gok ve Mehmet H. bunu beğendi.
  6. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gidonu yükseltirsen eline daha az yük biner. Kelebek gidona geçersen daha fazla tutma açısı elde edersin. Bu söylediklerimi yaparsan bir sıkıntın kalmaz.

gok ve Mehmet H. bunu beğendi.
  7. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    İyi bir eldiven kullandıktan sonra elciğin sertliğinin önemi yok bence. Birde vites,fren kollarnın açısıda önemli . Aşağı doğru eğimli olması lazım. Değilse ondanda olabilir.

Speker, gok ve Mehmet H. bunu beğendi.
  8. Mehmet H.

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    yükseklik ayarı konudaki gibi hocam ileri geri ayarı kendimce ayarladım diyebilirim ağrı olduktan sonra deneme yanılma ile rahat pozisyonu bulmak için

vites ve frenleride bir konuda gördüğüm eğime göre ayarlamıştım

9. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tur bisikleti aparatları takmak en iyisidir.Mtb için fazla arazili yapıda kullanılmadığı sürece kelebek gidonla birlikte açı ayarlı gidon boğaz veya takmak istemezsen kısa olmayan barendler tavsiyemdir.Boynuzlu uzun barend,ergon elcik takviyeli,açılı gidon boğaz üçü birlikte çok iyi oluyor.Şehir bisikletini ve dağ bisikletini 3-4 saatten fazla sürünce bel,sırt,omuz,boyun,el,bilek,sırtta kas ağrıları olabiliyor.Şehir bisikletleri dik pozisyonda sürüldüğü için bel ağrısı,mtb gidonu düz ve geniş olduğu için el,bilek,kollara çok baskı olduğu için özellikle sinirlere baskı olduğu için ağrı,uyuşma,tutulma ister istemez olur.Mtb ve şehir bisikletleri uzun süreli sürüşe uygun olmadıkları için kas ağrıları olabiliyor.Kerim Beşer'in gösterdiği bisiklet uzun tur bisiklettir.Üzerindekiler aparatlar tamamen rahatlık içindir.İnceleyebilirsin.

Mehmet H. bunu beğendi.
  10. berkay özyürek

berkay özyürek Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun... Benim tavsiyem gidip bi nöroloji polikliniğine muayene olmanız yönündedir. Çünkü kas güçsüzlüğü durumları önemlidir, kaybın ne kadar olduğu eşlik eden duyu kusurunun olup olmadığı bilinmelidir. Anlattığınız tek taraflı anahtar çevirememe distal kas güçsüzlüğü olarak geçer ve çevirme hareketleri (pronasyon-supinasyon) bilek ile dirsek dirsek arası kasları ilgilendirir. Bilekten ziyade daha üst bölgelerde bi sinir sıkışması veya hasarı olabilir. İlla bu durum kötüdür anlamında demiyorum ama ileri tetkik yapmak yaralı olur.

Mehmet H. bunu beğendi.
  11. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun,

Sinir sıkışmasının iyileşmesi,biraz zaman alıyor..olabildiğince bisiklete bir müddet ara verin..

Şifalar dilerim..

Mehmet H. bunu beğendi.
  12. Mehmet H.

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    teşekkürler hocam pek bu konularda bilgim yok ilk olarak nöroloji polikliğinemi gitmemi öneriyorsunuz dediğiniz gibiyse yarın randevu alıp gitmeye çalışırım

13. berkay özyürek

berkay özyürek Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet noroloji polikliniğine gidin onlar muayeneyi yapıp yonlendirirler.

Mehmet H. bunu beğendi.
  14. Mehmet H.

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bugün noroloji polikliniğine gittim sinir sıkışması var sanırım dedi başka bi hastaneye EMG için gönderdi gittiğim hastanede 22 gün sonraya tarih verdi.erken teşhis ve tanı önemli tabi
    bilgi amaçlı yazıyorum başka bir arkadaş başına gelebilir fikir sahibi olur en azından

15. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Selam
    Geçmiş olsun ben nöroloji uzmanıyım burda olsaydınız emg nizi hemen yapardık ve sonucu görürdük :) ihmal etmeyin el bileğini yoran işlere biraz ara verin sonucu benimle de paylaşırsanız seve seve yardımcı olurum

Mehmet H. bunu beğendi.
  16. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    boyun sinir ve kasları neden olabilir ,soğuktan korunmalısın

17. Mehmet H.

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bugün sonucu alıp doktora gittim sonuçlar normal dedi beyin mr çektir dedi
    bu sefer uğraşamam başka bişeyle daha çektirmeyeceğim
    güç kaybı olan el düzeldi şu anda diğer elle arasında güç olarak az bir fark var oda zamanla iyileşir sanırım
    bisikletle bu arada kışta olsa işe gidip geldim uzun tur gitmedim hiç
    gidonu yükselttim el zorlanmasın diye faydası oldu