Sol diz kapağımın üstü ağrı yapıyor

İsa Mutlu

Aktif Üye
Tepki
53
Arkadaşlar sele yükdekliğim normal (sele ayarıyla ilgili videoyu izledim), mümküm olduğunca yüksek kadasla kullanıyorum, yoluna göre vites seçiyorum.
Ama yinede sol diz kapağımın hemen üstü ağrı yapıyor. Diz kapağınızın üstünden bacağınızın üst kısmına doğru uzanan sinir'mi desem lif'mi desem tam orası işte. Özellikle ani hızlanmalarda ve yokuş çıkarken zorluyor beni.
Eğer kullanabileceğim merhem veya krem türü hariçi bir ilaç varsa önerilerinizi bekliyorum. Yok eğer doktor tavsiyesi olmadan ben birşey diyemem diyorsanız eyvallah.:)

Scudo

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@mutlu1984

Yokuş çıkıyormusun? çok fazla.

İsa Mutlu

Aktif Üye
Tepki
53
@gokhancan

yokuş çıkmayı seviyorum. yokuş çıkarken bacaklarımdaki yanma hissi hoşuma gidiyor. zorlamayı seviyorum kısacası.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@mutlu1984

Yalnız her şeyin bir raconu var.(Kendimi mafya ağası gibi hissetim :D )

Nedir bu racon. Arkadaşlarımızın öngördüğü uzere 1800-2000 hatta bazı arkadaşlarımız 4000-5000 km sonrasında yokuşa başlamak gerektiğine inanır.

Vücudunuzun iyice uyum sağlaması lazım.

şaşırmayın sakın bu 2000 kilometreler gunluk 100 km giden insanlar için 20 gunluk bir süreçtir :))

Kısaca gunde 5 saat bisiklet kullanan bir insanın ortalama 80 km mesafe aldıgı söylenebilir.

Bu durumda sağlam düz yol ve hafif eğimli yol antremanlarından sonra yokuş antremanlarına geçiniz.

Beslenmeniz da bu işte buyuk önem tasıyo tabi. yokuşlarda aşırı yorulup, oluşan ağrılar laktik asit yada magnezyum eksikliğine bağlı olabiliyor.

Hırs güzeldir ama hırs yerine azimi kullanın :) Hırs insanın hayatınıda mahvedebilir.

Gunluk duz mesafe ortalama 30-40 km binin mutlaka.

saygılar.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Bol bol antreman yapacan.Hatta bir gün yap bir gün dinlen.

40-50 km altınada düşme.

saygılar.

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
İsa sanırım SPD kullanmıyordu.
Spd olmadığında yük dize daha çok yük biner.
Ama spd'ye alışınca insan pedala basası gelmiyor.

Yanlış anlaşılmasın spd ile daha bir zevkli ama spd olunca insan pedalı sürekli çekesi geliyor ve bu da dizdeki yükün azalması demek.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Benim önerim bir süre (en az 2 hafta) yokuş, ve zorlama sürüşlerden kaçının, sadece düzde zorlamadan 80-100 devir binin, ağrılı yere her akşam yatmadan biraz buz uygulayın, toksik, baharatlı ve yüksek proteinli gıdalardan kaçının, bolca yeşil sebze, salata yiyin...