Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Söğüt'ten Bilecik'e yolculuk

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında zanaatkar tarafından paylaşıldı.

1. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Nasip olursa 19 Mayıs pazar günü Söğüt'ten Bilecik'e bisikletimle gitmeyi düşünüyorum. Rotayı aşağıda paylaşacağım akşam. Peki 28x2 km'lik bu yolu katederken nelere dikkat etmem gerekiyor?

2. slymn dmr

slymn dmr Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisikletinde bir sorun olursa Allah göstermesin lastiği patlar v.b. onun için tamir edebileceğin küçük bir takım çantası al yanına.

3. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    En basta gelen cekincem bu aslinda ama bunlari tedarik etmek icin vaktim yok. Netten alsam cumartesi gunu bana ulasmali.

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İbrahim hocam, bugün sipariş verirsen, yarın sabahtan kargoya verilir. Cuma ya da en geç cumartesi eline ulaşır. Ha benim otostop kabiliyetim yüksektir, her türlü üstesinden gelirim dersen orası ayrı. :)

5. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ahmet hocam gece yarisi siparis vermeye calisayim. Ama neler almam gerekiyor ve nereden alayim?

Otostop konusuna gelince ise civarin tum kamyoncularini taniyorum calistigim isten oturu. :D

6. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Yedek iç lastiğiniz olmadan yola çıkmayın, ayna da olmazsa olmazlardan en az kask kadar önemli bir parça.

7. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yedek lastigi daha uzun mesafeli turlar icin tedarik edebilirim. Ama ayna var aklimda, nereden alabilirim kask aynasini?

8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Alyan seti başta olmak üzere, iç lastik, patlak kiti aklıma ilk gelenler. Ayrıca basit bir iş eldiveni de bence gerekli. Eller zincire bulaştığında, temizlemek bazı durumlarda mümkün olmayabiliyor şartlardan ötürü. Ayrıca alyan setinde ucuza kaçma kesinlikle. Ben kaçtım, 10 kere falan kullandıktan sonra uçları sıyrıldı. O derece. :) Ceta form ya da benzeri bilindik markaların alyanlarından al derim. Set de şart değil tabi, lazım olanlar alınsa yeterli.

Decathlon'da fiyatlar fena değil. Özellikle lastikler uygun. Kargo da 5 lira civarıydı.

9. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Continental touring plus lastikler patlamaya oldukça dirençliler. İç yapısı internette mevcut. Bu yüzden inşallah kısa mesafede bir problem olmayacaktır. Bununla birlikte pompa ile birlikte ben http://www.hizlial.com/macota-boomb...r-icin-made-in-italy-0407816/31.424.8124.0014 linkindeki üründen aldım. Deneme fırsatım olmadı. Allah denetmesin inşallah. :) lastiğin ne zaman patlayacağı elbette belli olmaz. Lastik levyesi , pompa, kendinden yapışkanlı yama , yedek iç lastik ve bir kaç başka malzemeden oluşan bir tamir seti de edinilebilir tabi. Hatta uzun turlarda bu daha da mantıklı . Bu tamir spreyi parmak uzunluğunda pantolon cebinde bile taşınabilir. Bu yüzden geçici bir alternatif olarak önermek için paylaştım.

10. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletten evvel alyan seti aldiydim aslinda. Bana lazim olanlarini bulundururum yanimda. Yedek lastigi sonraya birakmak istiyorum lakin yine de netten bakacagim. Patlak kiti nedir? Eldivende guzel fikir. Gecen arka teker kendiliginden cikiverdi takayim derken eller berbat olmustu. :)

Tavsiyeler icin tesekkurler. Nete gecince bakacagim. Aslinda koydeki evimde demir leyvem vardi yillar once almistim. Plastigini tedarik etmek gerekecek.

11. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  12. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim yolculuk bir hafta gecikmeli olarak yarın gerçekleşecek inşallah. :)

13. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye: