Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SMİLE ADSL bağlatacakların dikkatine

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Emrah Pektaş tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Smile Adsl e 25 Kasım 2009 tarihi itibariyle 4 gb sınırlı bağlantı ile abone oldum ve halen devam eden yıllık paket kampanyaları dahilinde 2 ay ücretsiz internet bağlantısı hakkı verdiklerini söylediler ve imzaladığım sözleşme ile beyan ettiler.

Ancak bana bugün 1660 mb.kota aşım ücreti faturası geldi.Sebebini hemen açıklayayım.

Kısa dönem limit aşım ücreti:Abone olunan ay, ayın sonuna kadar kullanılması gereken kota miktarı aşıldığındaki ilave ücret.( İlk ay kotayı ayın kalan gün sayısına göre hesaplıyorlar)

Yani Kasım ayında sadece 1024 mb/30 gün= 34 mb.*kalan 5 gün= 170 mb.kotam varmış ve bunu tarafıma ulaşan ilk faturada öğreniyorum.

İmzaladığım sözleşmede ve internet sitesinde ilk ay kota hesabının bu şekilde yapıldığına dair bir bilgiye ulaşamadım.Kendilerini bu haksız kazançlarından dolayı kınıyorum.

2. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Kınamakla kalmayın.. Tüketici hakları hakem kuruluna dilekçe yazın.. (Googledan arama yapın)

Ali Niyazi Duman ve Emrah Pektaş bunu beğendi.
  3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kesinlikle hakkınızı arayın, firmanın halkla ilişkiler bölümüne yazarak/telefon ederek başlayabilirsiniz.
    Tolga'nın bahsettiği heyete defalarca başvurdum.
    Hepsinde ben kazandım.:D
    Tüm il ve ilçelerde kurulması zorunlu.

Umarım hakkınızı alırsınız.
    Selamlar

Emrah Pektaş ve Tolga Ayla bunu beğendi.
  4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Peki arkadaşlar konuyla alakasız ama TTnet harici bir ADSL bağlatınca fatura olayı nasıl oluyor?

Mesela Smile, Superonline, Biri, vs başka bir ADSL olunca, abone olunan şirketin yolladığı fatura haricinde Telekom'a ekstra ücret ödeniyor mu?

5. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sadece abone olduğunuz internet sağlayıcısına ücret ödüyorsunuz.

Serden Us bunu beğendi.
  6. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Smile ADSL'den kesinlikle uzak durunuz derim... İki sene önce aboneliğim vardı, iptal ettirmek istediğimde piyasa değeri 60-70 TL olan modem için benden 165 TL para istediler (Airties RT-101). Ayrıca, müşteri hizmetleri tam bir rezalet, iki kelimelik "bizi ilgilendirmiyor, telekom'a başvurun" cevabı için telefonda dakikalarca bekletildiğimi bilirim... Şu an Superonline kullanıyorum, hattımda sorun çıktığı zaman hiç bana telekom falan demeden, kendileri uğraştılar ve evime kadar ekip gönderip sorunumu çözdüler, üstelik sorun oturduğum binanın hattından kaynaklanmasına rağmen...

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  7. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    turkcell de aynı a sıda aynı b side aynı hep dolandırıcı olmuşlar..
    Tedbirli ve bilinçli olmalıyız.Yoksa acımazlar mecbur bırakıyorlar ödmeye..
    2 yıl önce ödediğim trafik cezasını Makbuzu bulmasak bir daha ödiyecektik....
    Umarım hak yerini bulur..

8. Hakan Bahrilli

Hakan Bahrilli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Resmi dilekçe ile başvurun. Tüm devlet kurumları dahil dilekçe dedin mi akan sular durur. Benim de başıma geldi 2 yıl evvel. İlk iki ay kota aşımı olmayacak dendi, ben ayın ortasında abone olduğum için ilk aldığım günden itibaren 60 gün boyunca indirme yaptım ve sonra kestim indirmeyi. Bana 40 gb kota aşmışsınız diye azarladı hatta telekomdaki gişe memuru :) Bunun ilk iki ay boyunca hakkım olduğunu izah edemedim kendilerine bir türlü. Neyse sonunda durumu detaylı anlatır bir dilekçe yazdım ve verdim telekom müdürlüğüne. Benden haksız olarak tahsil edilen 115 tl lik kota aşım ücretini - o zaman kotalı netin aylığı 40 tl idi- sonraki aylardaki faturdan mahsup ettiler. Şansınızı deneyin derim. Çünkü bu tip şeyler telefonla hallolmuyor.

9. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    E-pektaş kardeş gördüm aklıma geldi aynı sorun devam ediyormu? Ve sonuçda kararlılık gösterim haklılığınızı ortaya koydunuz mu? Bilgi verirseniz sevinirim.
    İyi Forumlar..Saygılar..