Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SM-SH56 ve SH51 kullananlar

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Abdulmecit Altınbaş tarafından paylaşıldı.

1. Abdulmecit Altınbaş

Abdulmecit Altınbaş Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar,

SPD ye yeni geçtim diyebilirim. Pedallar 520 ve kallerim SH51. Fakat hala bana bu pedallar güven vermiyor.Olası bir durumda hemen çıkmayacakmış gibi geliyor bana. Bu yüzden SH56 çok yönlü kal alsam daha mı iyi olur. Kullanan varmı yada SH56 ya geçip daha mutlu olan oldumu :D
    Tecrübesi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    56 ile 51 arasında ne fark var ki?

51 kullandım. Alıştıktan sonra rahatlıkla çıkıyor. Aslında alışmadan da rahatça çıkıyor ama alışık olmadığımız için yapışıp kalmışız gibi geliyor bize.:) Pedaldan ayarı gevşetebilirsiniz ayrıca. Ha düşme falan durumu derseniz, o durumlarda da çıkıyor, anlamıyorsunuz bile nasıl çıktığını.

3. Abdulmecit Altınbaş

Abdulmecit Altınbaş Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arasindaki fark 51 pedallar sadece topuk disariya haraketi ile cikiyor fakat 56 model yukari,yukari capraz ve topuk disari haraketi ile cikabiliyor diye belirtilmis el kitabinda. Demek istedigim rahata kavusalim derken bu seferde kalleri pedalda tutmak icin ugrasmiyalim. :)

Serden Us bunu beğendi.
  4. Holiganguc

Holiganguc Aktif Üye

Adı:
    İlker Ü.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bunların arasında oynama derecesi farkı var mı?

HAYATATRİBÜNDENBAKANLAR

5. SerkanEriş

SerkanEriş Bisiklet Meraklısı :)

Seviye:
    56 ve 51 her iki kali de kullandım. 56 biraz şehir içi kullanım için yapılmış gibi. Çapraz çekince de, eğer pedal yeteri kadar gevsek ise yukarıdan bile çıkarırsınız. Ben aldığım zaman daha çok arazide bindiğimde 56 da kullanabilmek için sertlik vida ayarını biraz sertleştirmem gerekmişti. 51 sadece yana doğru çıkıyor ama alıştıktan sonra problem olmuyor. Arazide daha rahat ettim.

Holiganguc bunu beğendi.
  6. kikla

kikla Yeni Üye

Sh56 ayaginizi disari yonde herhanfi bir açıyla veya pa ik cikartmalarda rahatlikla cikiyor.
    Ancak yukarida yazilanlarin aksine yukari cekimlerde kesinlikle cikmiyor. Ornegin rampa çıkarken ayakta max yukari cekme yapmama ragmen hiç kurtulma olmadi.