SLX M661'den XTR M961'e ?

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet
b'Twin
Kıymetli bisiklet dostları, sizce slx m661 ön aktarıcıdan xtr m961 ön aktarıcıya geçmeye değermi arada 10gr gibi bir kazanç var bunun yanında başka ne gibi getirisi olur xtr ön aktarıcıya geçmenin. Tavsiyeleriniz bekliyorum.

Scudo

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet
b'Twin
SLX aktarıcım daha yepyeni 100 km daha yapmamıştır. ama xtr ın fiyatı uygun. çok kararsız kaldım.

müjdat dede

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bisiklet
Giant
performans olarak bir fark yok sadece hafiflik var ve 10 gram ise değmez verdiğiniz paraya

• Beğen
Tepkiler: DrKrush

ömer yayla

Daimi Üye
Tepki
75
slx ile xtr arasında fark yok demiş siniz ama bence yanılmışsınız çünki slx ile xtr da kullanılar yayların arasında cok fark var ve xtr a geçen kişi kesinlikle vites geçişlerinde farklılık hissedicek heleki birde vites kollarıda xtr olursa gerçekten belli bi rahatlama olacagını söyleye bilirim bu forumdaki kişiler 10 grm için kesinlikle geçmiyolar xtr a

fanatikcimbomlu

Forum Bağımlısı
Tepki
227
evet bu ön aktarıcı içinde gecerli xtrın vıtes gecıslerı serılıgı slxe gore cok serı
10 gr için değiştirilmez diyorsunuz ama her yerden 10 gr dustugunde bısıklette 500 600 gr oynama oluyo oda bısıklette cok fark edıyor

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet
b'Twin
lx dual kontrol kollar ile slx ön aktarıcıyı kullanıyorum ön vites geçişlerinin sert olduğunu hissediyorum. arkada da slx attırıcı var fakat öne nazaran daha yumuşak. eğer bir hafifleme olucaksa xtr sisteme geçmeye değer diye düşünmekteyim.

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
bence değiştirmeye değmez. eğer eksiğiniz varsa onu tamamlayın bence :)

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
xtr 961 bilmemde m 971 ve m 970 e type mükemeller gerçektende hakkını vermişler bu ön viteslerin shimano daha önceden xt m 760 kullanıyordum ayarları çabuk bozuluyordu xtr sorunsuz çalışıyor ben xtr gram için değil malzeme kalitesinden dolayı seçiyorum yanlış anlaşılmasın

ömer yayla

Daimi Üye
Tepki
75
yanlız şöyle bişey söylemem lazım onu kullanırken lx kollarla degilde xtr vetes kollarıyla kullanırsam gerçekten yüksek verim alacagını düşünüyorum ama tavsiyem xtr vitesleri olan birinin bisikletine binmen

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet
b'Twin
Ömer bey tavsiyenizi değerendircem, teşekkürler.