Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Slr200 mü Triban 500 mu?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mer1166 tarafından paylaşıldı.

1. mer1166

mer1166 Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    başlıkta belirttiğim gibi Btwin triban 500 dropbar lı versiyonumu yoksa Bianchi Slr200ü mü tavsiye edersiniz yada bu fiyatlarda daha güzel yol/yarış bısıkleti varmı.Aklım karışık durumda yardımınız ıçın şimdiden teşekkürler

2. Furkan Alp

Furkan Alp Aktif Üye

Adı:
    Furkan Alp
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Triban500'den uzak durun hi-ten çelik maşa ve microshift vites sistemi çok büyük eksi

3. DörtAltı

DörtAltı Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Ben triban 500 almayı dusunuyorum. Ama tabi forumumuz genel olarak "btwin düşmanı" olduğu için gelecek yorumları az çok tahmin ediyor olmalısınız :)
    Bisanla tribani kiyaslasaniz bisan derler yani bunlar:)

William Blazco bunu beğendi.
  4. Kazuya

Kazuya Omnia Causa Fiunt

Adı:
    Emrah
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Triban fiyat performans ürünüdür, sizi asla üzmez. Ayrıca slr de tourney var. Microshift kullandım triban 3 de gayet yeterli. İlk yol bisikleti olcak diye tahminediyorum. Sizi baya bir götürür.

William Blazco ve kobalamin bunu beğendi.
  5. Furkan Alp

Furkan Alp Aktif Üye

Adı:
    Furkan Alp
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yaptığım yorumun btwinle alakası yok aksine triban520'yi karbon maşa + sora 3500 set oldukça beğeniyorum fakat triban500'ün çelik maşa + microshif ile yeterli olmadığını düşünüyorum forumu takip ederseniz microshift vites sistemi ile ilgili birçok şikayeti görebilirsiniz.

6. DörtAltı

DörtAltı Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Tamam da dostum bir insan triban 500 u seciyorsa zaten bütçesi yetersiz olduğu için seciyordur ve yüzde 99 ilk yol bisikleti olacaktır. E böyle bir adama nedendir bu israriniz ve bu heves kırıcı sozleriniz. Zaten parası olan adam gider carbon bir bisiklet alır. Bence benim gibi triban 5 almak isteyen herkes de eminim farkındadır bisikletin eksikliklerin. Ama yapacak bir şey yok. Herkesin bütçesi aynı değil

Batuavicii ve kobalamin bunu beğendi.
  7. mer1166

mer1166 Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    evet bütçem fazla yok 1500 tl maximum.Evet ilk yol bisikletim daha Once Cıty bıke olarak tair edilen no name çelık bır bısıklet kullandım.Profosyonel bir bisiklet ıstemıyorumkısa mesafeli tura çıktıımda beni uzmesin istiyorum bu turlar en az 20 en cok 120km olucak.Onun için sordum size başka onereceğiniz bisiklet varmı slr200 güzel gorunuyor ama tourney a70var ustunde shimanonun yol serisi ne dersiniz lütfen yardım edin.

8. umut aydemir

umut aydemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    @mer1166 triban 300 ben de kullandım ve microshift setin shimano claris ve sora'dan daha kötü ne yönü var, ben söyleyemem. Hiç takılmayın bu yönüne. Bu arada aktif olarak claris de sora da kullandığım için yazıyorum. Ayrıca frenleri de, hutchinson lastikleri de gayet iyiydi. Giriş seviyesi bir yol bisikleti olarak gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. 300 daha 500 daha 1000 daha ver şunu alın diyenlere de çok kulak asmayın, paranız neyse onu alın, bisiklet her türlü mutlu eder.

9. Batuavicii

Batuavicii Yeni Üye

Adı:
    Batu Avcı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    öncelikle şunu paylaşmak isterim ilk almayı düşündüğüm yol bisikleti slr200dü fakat konuyu araştırıp biraz daha hakim olunca triban 500ün kullanımı slr200e göre aktarıcıları ömür boyu kadro garantisi olması ki alınan bisiklete gçre değil müşteri memnuniyeti esas alınması açısından triban 500 aldım ilk yol bisikleti için gayet uygun zaten birçok kişinin dediği üzere f/p açısından gayet tatmin edici bi ürün ki bence kozmetik açıdan da slrdan kat kat daha iyi

William Blazco bunu beğendi.
  10. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    youtubeda 13 dklık triban 500 incelemesi var onu mtlaka izleyin ve de en kalın ne takabiliriz lastik olarak yol bisikletine

11. William Blazco

William Blazco Yeni Üye

Adı:
    Ömer Ö.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bu şekilde olumsuzca eleştirip ön yargılı olmanız çok yanlış. Eksi yönlerinden bahsedip de artı yönlerinden bahsetmemeniz sizin objektif olmadığınızı gösteriyor.

Halbuki Microshift kullanıpta memnun olan onlarca yüzlerce insan var en azından decathlonun sitesinde Triban 500 ile ilgili yorumlardan bile bunu görebilirdiniz.Ayrıca kadrosu gidonu gidon boğazı maşası ömür boyu garantili. Bağaj delikleri bulundurması ve üçlü aynakola sahip olması da giriş seviyesi bir yol bisikleti için büyük bir avantaj

DörtAltı bunu beğendi.
  12. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @William Blazco ayeıca maşa hareketli bi parça olmadığından cebindeki telefonun ağırlığından bi farkı yok
    Kafamı karıştırmaya çalışmayın lan!

13. William Blazco

William Blazco Yeni Üye

Adı:
    Ömer Ö.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Adamın niyeti bisiklete çamur atmak belli ki pek ciddiye almamak gerek. Objektif yaklaşmıyor çok açık bir şekilde

Her forumda çıkıyor bunun gibi üç beş tane kulak asmamak gerek

DörtAltı bunu beğendi.
  14. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @William Blazco cidden bu yol bisikletleri çok pahalı mtblerin dandikleri 500tl den başlarken yolların giriş seviyesi olanları neden 1300tl merak ettim

15. William Blazco

William Blazco Yeni Üye

Adı:
    Ömer Ö.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    MTB ve şehir bisikletlerine göre yaygın değiller Ayrıca yüksek teknoloji gerektirmesi ve özellikle malzeme maliyetlerinin de yüksek olması mesela STI kollar oldukça pahalı normal kollara göre