Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

slmlar bisikletle yaşam dostları

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında erkan barbaros tarafından paylaşıldı.

1. erkan barbaros

erkan barbaros Yeni Üye

ben istanbul'un doğaya en yakın kısmı olan sarıyer'de yaşıyorum.1993'ten beri çevre ve marmara turları yaptım,yalova ve kumla bölgesine 94-96 yıllarında hafta sonu turları organize ettik.istanbul genelinde bisiklet yolları inşa ettirmek için yıllarca uğraş verdik,hem belediyeler nezlinde hemde bakanlık fakat derler ya bir yere kadar işte aynen öyle oldu.bostancı sahil yolunu zorla yaptılar onuda tam beceremediler gider kapakları yüzünden kaç tane kaza olduğunu hatırlamıyorum bile.yıllar geçtikçe iye gideceğine kötüye gitmeye başladı,en son yine kadıköy pendik arası yapılan bisiklet yolu örneği olmayan bir yol olarak karşımıza çıktı.dünyadaki örnekleri görseniz yol bumu dersiniz.çin,amerika,avrupa,avustralya ve güney amerika örneklerinde olduğu gibi.adamlar otobüslerde,tranvaylarda,metrolarda ve deniz araçlarında taşırken bizimkiler kalan taşıt araçlarını bile nasıl kısıtlarız diye düşünüyor.belgrad bisiklet parkurunu,polonezköy bisiklet parkurunu son görenlerinize sesleniyorum bari onlar bize kalsın.çevre ve orman bakanlığına yazdığım dilekçelere karşın gelen cevap yirmi sene önce aldığım cevapla aynı,yani en kısa sürede ilgileneceğiz bu konuyla diye bitiyor.belgrad bitti gibi parkur kaybolmuş nerdeyse keza piknikçiler ve kalan çöpleri,araçların sonuna kadar açılan müzikleri ve gölet bölgesi bitik vaziyette.sizler bisikletlerizi ister ulaşım aracı ister spor yapmak için kulanın şehir içinde ulaşım zor görünüyor birde doğal çevreyi kaybetmiyelim istiyorum,ben yıllarca işime bisikletle gittim ve geldim,artık ulaşımda kullanamıyorum.gerisini siz düşünün artık,bunun için hepinizi anakent,ilçe belediyeleri,çevre ve orman bakanlığını uyarmanızı diliyorum.bisikletiniz ve doğayla kalmanız dileğimle saygılar.....

2. Bahadır ATILGAN

Bahadır ATILGAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Üzgünüm, ama çok haklısın.
    Belediye yönetiminde bulunan insanlardan bir kişinin dahi, kendisinin kullandığı bisikleti yok.Eğer olsaydı mutlaka, bisiklet ve bisiklet yolları ile ilgili bir şeyler yapardı veya yapılması için sesini yükseltirdi.
    Acaba belediye başkanlarına bisiklet mi hediye etsek. :)

Kalın sağlıcakla

3. mudilli

mudilli Kıdemli Üye

Seviye:
    selam lar herkeze