Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Slm Arkadaşlar

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ELINT tarafından paylaşıldı.

1. ELINT

ELINT Yeni Üye

Slm arkadaşlar üyelik tarihindende görüldügü gibi yeni üyeyim. Küçük yaşlarda bisiklet tutkum ortaya çıktı ve 3-5 sene bisiklet kullanmıştım sonra hayatın verdigi yogunluk ile bu tutku malesef o yıllarda kaldı . Yıllar geçti bisikletim olmasada o içimdeki 2 teker tutkusu hiç bitmedi ve daha fazla dayanamarak kendime bisiklet almaya karar verdim.:D Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerinede buraya geldim. "Senin derdine bulsa bulsa onlar çözüm bulur" dedi.

Sorunumu anlatıyım.

700 ytl civarı bütçem var ve saglam bir dag bisikleti istiyorum( bunların ismi eminim dag bisikleti degildir ama sizin dilinizde ne denilir bilmiyorum. Biz motosiklet tutkunları arasında arazi motorlarının adı cross birazdaha yola yatkın olanlarına ise enduro diyoruz :) )

Yukarda fotolarını ekledigim bisikletlerden birini almayı düşünüyorum( 600-700 ytl civarı fiyatı olan daha iyi bir marka model önerebiliyorsanız lütfen bunu yapın :) ) Bunlar hakkındaki düşünceleriniz nasıl? verdigim paraya deger mi? yoksa aldıgıma pişman olurmuyum?:(

Bu arada fotosunu ekledigim bisikletler arasındaki fark ne? Fiyat olarak aralarında fark varda...??
    Şimdiden teşekkür ederim.

Görüşmek üzere.....

2. Özgür Dilaver

Özgür Dilaver Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    iyidir iyidir...

3. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    konuyu uygun bölüme taşıdım ;)

4. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Aralarında çok fazla bir fark yok. Birbirine çok benzer iki farklı vites grubu kullanılmış. Bunun dışında aynı sınıftaki farklı iki marka aynakol kullanılmış. Bir de Mayon'da kilitli süspansiyon var ama gezinti amaçlı kullanacaksan hiç bir gerekliliği yok.

Sonuç olarak TAAL'ı al kullan. Fazladan 120 YTL vermene gerek yok. Ayrıca TAAL'ın renkleri daha güzel.

Diğer taraftan bütçeni artıracak olursan başka önerilerim de olabilir.

Şimdiden hayırlı olsun..

5. ELINT

ELINT Yeni Üye

Bu bisiklet almaya karar verdim:)

Aksesuarlar konusunda yardımcı olabilirmisiniz? Kask,km saati, matara, far,ayna vs. vs.olmayı düşünüyorum. Bu konuda marka ve model önerileriniz nelerdir?

6. alikayalik

alikayalik Üye

Seviye:
    hayırlı olsun iyi bir seçim

7. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Benim mesajım pek etkili olmamış sanırım? TAAL ile HALCON arasında 140 YTL edecek bir fark yok! Altus ile Alivio birbirine çok yakın vites grupları. Zaten bu işi ilerleteceksen daha sonra Deore vites grubu kullanmak istersin. O 140 YTL'yi de üzerine biraz ekleyerek bu iş için harcarsın ve adamakıllı 27 vites bisikletin olur.

Diğer taraftan Bianchi Spin modelini tavsiye ederim. Bianchi modelleri arasında Ultimate ile birlikte Whistle üretimi olan iki bisikletten birisidir. Liste peşin fiyatı 670 YTL olmasına rağmen nakit 600 YTL'ye bu bisikleti alabilirsin. Kadrosu çok şık olan bu bisikleti daha sonra modifye de edebilirsin. Mutlaka yakından görmelisin!

http://www.bianchi.com.tr/2006/bisiklet/d_SPIN.asp

http://www.whistlebikes.com/index.php?option=com_sgicatalog&task=view&lang=en&id=133

ELINT bunu beğendi.
  8. ELINT

ELINT Yeni Üye

mightywings bilgilendirmelerin için çok sagol. Israrla TAAL ile HALCON arasında 140 ytl'ye degecek bir fark yok demenden dolayı tmm TAAL alıcam.

(Linkini verdigin bisikletlerin ortaki demirin şeklinden dolayı eledim :))

BU arada aksesuar konusunda yardımcı olurmusun?

Delta bisikletten bisikletin tüm parçalarını sökebilcegim bir takım çantası almayı düşünüyorum bunların yanında; Kask, Km saati,far,pompa, matara gibi aksesuarların seçimindede yardımcı olurmusun?

..............Edit............

Bu arada söylemeyi unutmuşuım arka vitesi korumak için özel bir koruma demiri var mı? Bu tür vitesli bisikletlerde gördügüm en çok sorun ( en azından bende olmuştu:) ) arka vites attırıcısının bisikleti düşürmemiz sonucu kırılması. Bİr başka sorun ise pedalların oraya pantalonun paçasının sıkışmasıydı. Bunu engellemek için birşey var mı?

9. MostWanted57

MostWanted57 Yeni Üye

Şimdide bisikletemi merak saldın Gökhan. :D
    Bu forumda da karşıma çıktın. :p :D

10. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Kaliteli bir alyan takımı al öncelikle, Bauhaus veya Praktiker'de bulabilirsin. Ayrıca orta ve küçük boy yıldız tornavida, orta boy düz tornavida, biraz yağ ve temizlik bezi al.

Ben km saati olarak Sigma BC906 kullanıyorum, 9 fonksiyonlu (anlık hız, ortalama hız, anlık hız/ortalama hız karşılaştırması, maksimum hız, saat, katedilen mesafe, toplam mesafe, katedilen mesafede geçen süre, toplam süre) ve ayrıca düşük batarya ikazı, dot matrix LCD, 7 dil, otomatik kmh/mph çevrimi gibi özellikleri var. Alman malı ve kaliteli bir cihaz.

Far olarak da çok çeşit mevcut. Eğer çok fazla yağmurda çamurda bineceksen su geçirmez bir far almalısın. Genel olarak Cateye'ın modellerine bakabilirsin. Alacağın farda mutlaka strobe (yanıp sönme) özelliği olsun. Parana göre de en kuvvetli farı al tabi ki.

Kolay gelsin..

11. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    evet,arka aktarıcıyı korumak için salcano ng-700 bisiklet görmüştüm.onda demirmi alüminyummu bilemeyeceğim ama arka aktarıcıyı koruyan bir demir parçası vardı.gayet işe yarar görünüyordu.pantalon sıkışması dediğin şeye ise en basitinden aynakol kapağı alabilirsin.ama paça bandı almak bence daha mantıklı.zaten 5 ytllik birşey.

12. dohansen

dohansen Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    valla ben cumartesi delta dan x-vert taal aldım. çok az kullanabildim hafta son ugerçi ama bence iyi bir seçim. şöyleki, biz bugüne kadar eşşeğe biniyomuşuz::))))

bence hiç düşünme taal ı al.
    sonra da resmin çek yolla

selamlar,

d.a.