SJ4000'in abisi SJ5000 çıkmış!

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
@Halil EROĞLU

abi evladiyelik olmuyor ki artık. teknoloji sürekli gelişiyor. 1080p ulaşılmaz iken zamanında şimdi orta sınıf telefonlar bile 1080p video çekiyor. yarın 4K, 8K olacak hayatımızda ki yeni en üst seviye telefonlar 8-15dk arası çekim yapabiliyor.

çakma forever :D

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Hamit E.
Teknolojinin evladiyeliği olmaz, ürün sağlamlık açısından evladiyelik. Zaten alınacak olan çakma ürünler de taş çatlasa 2-3 sene kullanılacak ve bir kenara atılacak veya bozulup gidecek. Kaliteli bir ürün ile bu süre kat kat uzuyor ve GPS gibi bir özellik ile başka amaçlar için bile kullanılabilecek bir ürün konumunda oluyor. 300TL bütçe ayırabilen birisi tabii ki 2-3 katını vermeyebilir anlarım; ama verebilecek bütçesi olup da çakmada ısrar edene de anlam veremem...

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
İhtiyacına göre ürün alır isen uzun süre kullanırsın. Gereksiz olanlar da olacak dersen sürekli değiştirmek zorunda kalırsın. Özellikle de elektronik ürünlerde.
Tek çekirdek, çift çekirdek, 4 çekirdek, ana 4 çekirdek yanında 4 sanal çekirdek çıkmış hakiki essah 8 çekirdek çıkmış, bunun sadece kıçında kamera yok önünde de çıkmış, obaa nokia 40mp çıkartmış. Mercimek kadar sensöre 40mp ile ne olacak ise? Egolarınızı ve açılığınızı dindirirseniz sömürülüp teknoloji kurbanı olmazsınız. İhtiyacınız ne ise ona para harcayın. Bozulasıya kadar kullanın. 4K, 8K çıksa ne olacak ki tvye program mı yapıyorsunuz?

Bilgisayar topluyoruz bir arkadaşa yapacağı tek şey nete girmek, film seyretmek ve mynetteki oyunları oynamak. 6 sene önce bir bilgisayar yaptı. Dedim bu kadar abartma 500 TL lik bir bilgisayar yeter. Tuttu 3.500 TL lik arabası vardı 4.000 TL nin üstünde bilgisayar yaptı. Chp dergisinde 1. olanları aldı. Diğerleri kötüymüş. Tüm parçalar İstanbuldan bulunup getirtildi. Bir oyun kasasından daha fazla parayı ekran kartına verdi. Dedim ne yapıyorsun bendeki oyun kartı 180 TL açamadığım oyun yok. Babalar gibi oynuyorum. Sen java oyunu oynayacaksın sadece gerek yok. 4 ay sonra bunun değeri 1000 TL olacak.Şimdi tüm kasasına monitörüyle 400 TL veriyorlar. Ne eşşeklik yapmışım diyor ama iyi yontuldu. ^^

Tepki
40
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar birkaç yeni video ve fotoğraf çekimi yaptım merak edenler için yağmurlu havadaki çekim sonuçları.

http://www.musabyardim.com/wp-content/uploads/2014/11/20140711_164919.jpg

http://www.musabyardim.com/wp-content/uploads/2014/11/20140711_165645.jpg

Daha fazlası için aşağıdaki adresten faydalanabilirsiniz.

(link)