Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sizler de bisikletinizin fiyatını düşük mü söylüyorsunuz?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında fulham tarafından paylaşıldı.

1. fulham

fulham Forum Demirbaşı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    ben işten anlayan bir kaç kişi dışında herkese 400 450 ytl gibi bir fiyat söylüyorum :) ona bile çok diyor bazısı.
    işin garibi herkes de soruyor kaça diye. demekki dikkatlerini çekiyor kaliteli bir bisiklet. bir bianchi kullanan kuzenime kimse sormuyor ama kaç lira diye
    ve fiyat sormaları beni gerçekten rahatsız ediyor çünkü asgari ücretin çok düşük olduğu bir ülkede yaşıyoruz.

2. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    benim cevabım sabit:) bu şekilde bir yaklaşım olduğunda bir milyar falan diyorum genelde...kendime göre biraz düşürüyorum:D

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla ben düşük sölüyorum ama bana göre düşük bile fazla geliyor bazen... ama genelde hiç bişey söylememyi tercih ediyorum...

4. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Neyse onu söylüyorum..

5. fulham

fulham Forum Demirbaşı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    cevap vermiyorum bazen konu değiştirmeye çalışıyorum
    bi daha soruyor :)

6. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    bisikletin degeri neyse onu söylemek lazım sonuçta başkalarının söyledigi laf önemli degil bizler o bisikletin degerini biliyoruz nasıl olsa

7. europeseko

europeseko Aktif Üye

Seviye:
    cok yakin arkadaslarim veya bu isten anlayan arkadaslar disinda kimseye soylemem fiyatinı(ne olur ne olmaz allah korusun:)

8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Tabii ki düşük söylüyorum :) Bir kere bu güvenlik için gerekli. Eğer samimi bulursam "bu soru en nefret ettiğim sorudur" diyerek kırmadan cevap vermemeyi tercih ediyorum veya "işte 500-600 ytl falan" diyorum.

9. silvercloud

silvercloud Yeni Üye

Seviye:
    Bana sorulsa "boşver o da bende kalsın" derim. Çok zorlarsa da doğrusunu söylerim. Neden yalan söyleyerk basit bir konu için çok çirkin bir günah işleyeyim ki???

10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Hiç sevmediğim bir şeydir herhangi bir şeyin fiyatı hakkında konuşmak. O nedenle beni iyi tanıyanlar bu soruyu sormazlar. Soranlara da bu durumu izah ederim.

11. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    aşağı yukarı şu civarlardan başlar diye girip konuyu değiştirmeye çalışıyorum:)

12. CROSSCU31

CROSSCU31 Kıdemli Üye

Seviye:
    ben bir keresinde bu konu hakkında kavga etmiş tim ne kadara topladın dedi bende 600 küsür bişey dedim oda bana salak v.s. gibi laflar soyledı bısıklete bu kadar para verılmı dedı motor al daha ıyı dedı bende sanane dedım sonra o bazı seyler dedı o arada kavga etmeye basladık aslında baskaların zevklerı ıle yapılan bısey dalga sınır olurum para olayını hiç sormasalar daha ıyı olur ama ılgısını cekınce soruyor adam bazen ben bıle soruyorum yanı ıster ıstemez

13. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    işten anklayanlar haricinde bende düşük fiyat veriyorum ama bazı varlıklar benim krona 500 dediğimde bile çok diyolar ki 500 e sadce yarısını toplayabiliyoruz bisikletin demekki gerçek fiyatını versek gaps:D gasp edicekler valla

14. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Tamamen karşımdaki insana göre ve soruş amacına göre değişir.. Eğer bisiklet ile ilgili ve gerçekten merak ettiği için soruyorsa ok doğruyu söylemek lazım.. ancak laf olsun toba dolsun diye soranlar zaten belli.. konu uzayıp dallanıp budaklanmasın diye konuyu değiştirebiliyosam değiştiririm olmazda 300-400 diyip geçerim.. Birde birçok kişi 1000-2000 ytl verecek durumda olmadığı için söylemeyi pek tercih etmiyorum, sanki yüksek rakam söylersem karşımdakini üzecekmişim gibi geliyor yada bisiklet almaktan komple vaz geçirecekmişim gibi geliyor.. Kulağa biraz saçma geliyor ama böyle hissediyorum birazda.. :)

15. wbw95

wbw95 Yeni Üye

Seviye:
    bana soranlara bilmiyorum diyorum çünki bende bilmiyorum :D