sizle yarışan araba hiç oldu mu?

berkayyy

Üye
Tepki
65
İsim
berkay
Bisiklet
Focus
bu çok oluyor bana nedense transit şekilde giderken emniyet şeridinde araba yaklaşıyor birden gaza basıyor... mesela geçenlerde trafik ışığında bekleyen bi kız vardı mercedes a180 vardı beyaz onu geçtim arada 3 metre vardı yeşil yandı sanırım bi bastı gaza yanımdan sıfır geçti yetişmeye çalıştım ama olmadı bisiklet 18 kilo olduğu için:)
eminim sizinde başınıza gelmiştir beyler ve hanımlar, paylaşmanızı isterim...

• Beğen
Tepkiler: Enigma23
Scudo

KırmızıBereli

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Semih E.
Bisiklet
Carraro
Yol müsaitse duruma göre kırmızıda geçmek, beklemekten daha az tehlikeli. Kırmızıda beklerken sıkıştırma vs. ya da önüne kırmalar daha sık oluyor. Kısa mesafede üstünlük sağladığımız oluyor tabi kalkışlarda ama uzun mesafede motor gücü :)

• Beğen
Tepkiler: Berke ve berkayyy

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İnanması güç ama nerdeyse hergün ben rastlıyom benimle yarışanlara, % 90 araba kaybediyor ama. Nasıl mı? İşte şöyle; ben güzergahımı giderken yokuş gelirken iniş olacak bi ana cadde olarak belirlerim. Böylece giderken antrenmanımı yapar, gelirken de canice hız yapar, asılırım pedallara. Seçtiğim yolda trafik saatte 40'la filan aktığı için 45'le gitsem bile araç sollayabiliyorum. Olay şu, şoförün teki benim hızlı gittiğimi görüyor. Yanımda ilerleyipk ısa bi süre göz göze gelince kafasıyla var mısın kapışmaya diyor. Ben cevap vermeden ani bi sprint çıkışı yapıyorum, adam cevap beklerken birden önünden süzülüyorum. Sonra hızım 50'yi görürse emniyet şeridini terk edip sol şeride kayıp, ilk solladığım arabanın üstüne bikaç tane daha sollayıp bi ara yola dalıp nefesleniyorum. Adam istese de beni geçemezdi zaten, gaza bassa ne olacak önü dolu garibin :) Hem benim de yokuş aşağı gelmek gibi bi avantajım da var :)

Ama o kalabalıkta ağzını açık bıraktığım garibin düz yolda beni ne yapacağını iyi bilirim :)
Düzenleme: Bu metin yol bisikleti kullanıcısına aittir.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@FERDİ İKİZ
Cancellara!!! Sen misin???:Do_O

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Ondan sonra gelip forumda başlık açıyorsunuz "vay efendim şöyle kaza yaptım", "aman efendim böyle düştüm" diye....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Edip Dinçer
Ben kendi adıma cevap vereyim. Makas atmanın, araç sollamanın doğru olduğunu savunmuyorum. Ama şu var ki, yavaş gidince yayalar beni tınlamayıp önüme atlıyorsa, araçlar durabilir mi diye düşünmeden önümden dönerlerse, bazı dikkatsizler sağa sola bakmadan kapıyı açarlarsa durum değişir. Kendi tercihimi yaparım, yavaş gidip başkasından kaynaklı riskler atlatmak mı yoksa hızlı gidip kendi hatalarımın riskler yaşamak mı? Benim tercihim budur, başkası yüzünden kaza yapmak ağırıma gidiyor. Tamam bunu yapmak mantıklı değil, hem yine başkasının hatası riski var ama en azından bu durumu kabul edebiliyorum. Diğer türlü çok zoruma gidiyor. Ha bu sonuca nerden vardım? İki üç ay önce tüm trafik kurallarına uyardım, kırmızı ışıktı, sinyaldi gerekirse yaya gibi gitmekti. Sonra noldu? Ben geçmek için yeşilin yanmasını bekliyordum, yeşil yanınca da kalktım saatte 20'yle filan gidiyodum. Kadının biri vızır vızır geçen araçlara aldırmadan hop diye atlamış yola, önümdeki minibüs geçince gördüm onu. Duramadım çarptım, güvenli denen 20 km hızda! Bu ne şimdi? Tüm kurallara uymak yetiyor mu? Ben ışıkları beklediğim halde başkası yüzünden kaza yapmadım mı? Bu benim çok ağırıma gitti. O günden beri böyle sürerim, kimseye yaptığım doğru diyemem. Ama başkası yüzünden kaza yapmakta ağırıma gidiyor.

@Emre Yönlüer
5 aydır sürüyom, anlattıklarım yokuş aşağı yolda ve sadece yarım dakikada olup biten olaylardır. 20 yaşındayım, kondisyon başlangıç seviyesinde, düz yolda çıkabildiğim ve 5 saniye koruyabildiğim hız 62 km, akort ayarımı, vites ayarımı vs kendim yaparım. Sanırım bu bilgiler "CANCELLARA" olmadığımı kanıtlamak ve artık hangi çaylağa benzeteceğiniz konusunda bir fikir verebilir.

Yanlış anlamayın, niyetim laf batırmak değil. Siz beni bi efsaneye benzettiniz(aslında ne salladın birader manasında) bende size aslında vaziyetimin ne olduğunu detaylı biçimde tarif ettim.