Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizin hiç üç bisikletiniz birden çalındı mı?

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında cazci tarafından paylaşıldı.

1. cazci

cazci Dört Mevsim Pedal...

Adı:
    MEHMET CEM SAYGI
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu bir kayıp-çalıntı bilgilendirmesi gibi de okunabilir,kişisel ihmal-güvenlik zaafı yada hırsızların hiçbir şekilde hafife alınmayacak organize mahluklar olduğu gibi de...
    Bir hobi ötesinde yaşam biçimine dönüşmüş bisiklet tutkumu, uzun yıllardır farklı tür ve tarzlarla birarada yürüten biriyim.
    Hacimli bir konu açıp detaylı paylaşımlar yapmaktansa mütevazi katkılarla kimi forum başlıklarında yazılarım vardır.
    Bu sitedeki tüm arkadaşlarla aynı bam teline sahibim.Kendisini bisikleti ile evrensel doğrular ekseninde ifade edebilen her yaştan forumdaşla da kardeş sayarım kendimi.
    Bu naçizane özellikleriniz sizin mağdur olmanızı engellemiyor tabi..Başka bir kaç çalıntı vakasına yazı yazarken bile içi ezilen birinin, evlatları gibi sevip baktığı bisikletlerinden koparılmasını varın siz ifade edin...
    Bugün iş dönüşü bodrum kapısının ve ışığının açık olduğunu görünce:pazar arabasını alıp semt pazarına çıkan biri açık unutmuştur -deyip göz ucuyla kendi bölgemize bakayım dedim...
    :eek::(:krktm::agla::uzgnm:...Yoklardı.. Üstlerine örttüğüm -Naylon Branda- yerlerde sürünüyor, yedek dış lastikler,ayaklı pompa ve bakım sehpası öksüz gibi kalakalmış...
    Bileğim kalınlığında demir zincirli kilit ile üçünü de birbirine bağlı bıraktığım için kafamda karıştı.Yerde kesilme yada kırılmaya dair bir ipucu da yoktu.
    Üçünü birden bir kişinin kaldırıp götürmesi çok zor.Demek çete olarak çalışan bir kaç kişi organize olmuşlardı.
    O telaşla sağa sola koşturup,site görevlisini arayıp,155 e bildirim yapıp düşünmeye başladım...
    Ramazan ayındayız.Hırsızların en sevdiği zaman: iftar vakti..
    Eğer önceden gelip keşif yapıldıysa -ki apartman ve bodrum kapısını hep kapatsamda açık bulduğum çok olmuştur-beş dakikada bu operasyonu yapabilmişlerdir.
    Sitemizin güvenlik açıkları:Güvenlik kamerası yok.Site görevlisi çöpleri alıp bahçe bakımının dışında kapıdan kim girip çıkıyor takip etme görevi yok.Iki giriş kapısı var.Biri Kumandalı diğeri klasik raylı sistem.
    Balkonlar farklı amaçlar için düzenlendiğinden bisiklete en uygun yer olarak bodrum ardiyesi kalıyor.
    Bodrum ve bina kapısı kapalı,zilde görüntülü megafon yok,kapı zili öten otomatiğe basar,kim binaya girdi takip eden yok..Blokların güvenliği yerlerde sürünüyor.
    Hal böyle olunca site dışını inceledim.Mobese yok,yüz metre ilerde oto plaka kaydı yapan trafik kamerası var.
    Emniyet görevlisi arkadaşlar galdiğinde de bisikleti bulabilmemin bu koşullarda çok zor olduğunu vurguladılar.
    Şimdi sizden ricam çevrenizde-ki tüm Türkiye ye yayılıp satabiliyorlar-benim dağ-tur ve yol arkadaşlarıma rastlarsanız
    bana haber vermeniz.Şimdiden duyarlılığınız için teşekkür ederim.

Bisikletlerim : Specialized Allez Elite Beyaz -58 cm Kadro

Sedona 751 Metalik Gri - 20" Kadro

Sedona 920 Metalik Koyu Gri-19" Kadro.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 23 Haziran 2016
  2. EmreTzn090909

EmreTzn090909 Aktif Üye

Adı:
    Emre Tüzün
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben boyle birsey gormedim bu ne rezil ne pislik bir ulkedir ya gecmis olsun insallah bulunur bisikletleriniz okurken benim icim gitti valla :(:(:mad::mad:

kaanrevan bunu beğendi.
  3. citk60

citk60 Üye

Adı:
    Emre Çıtak
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun son zamanlarda iyice çoğaldı bunlar.

4. Bahri Kaplan

Bahri Kaplan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede bulunur. Ne kul hakkı biliniyor, ne de Allah korkusu kaldı. Gerçek Müslüman hırsızlık yapmaz. Ama kimliğinde "İslam" yazan bir çok insandan korkmak gerek.

5. matrixlord

matrixlord Üye

Adı:
    Arda Tosun
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Alıcan dövcen bunları geçmiş olsun.

6. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Abi geçmiş olsun belliki şebeke işi.Bu pazar hurda pazarına en geç 9:30 da gidip bakmak lazım.
    Farklı illerede götürebiliyorlar.
    Bursa'daki pazara Balıkesir plaka kapalı kasa minibüsle çingeneler geliyor.Üst seviye bisikletleri müşterisine göre çıkartıyorlarmış.
    Zabıtaya söyledim ama sallamadılar.
    Şerefsizler 5/1 fiyatına satıyorlarmış.
    Alanda ayrı şerefsiz..

o.kucuk ve mesutmutlu bunu beğendi.
  7. celikkadro

celikkadro Too old to downhill, too young to die

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    GEcmis olsun. Bisikletlerin fotograflari var mi? Benzerlerinden ayrilmalarini saglayacak uak tefek ayrintilari da soylerseniz bulunma olasiliklari daha yuksek olur.

Yakin zamanda bir arkadasimin motosikleti calindi. Ankara'nin iyi diyecegimiz bir semti, apartmanin kapali otoparki, giris icin kumanda gerekli, her taraf guvenlik kamerasi.
    Hirsiz kapinin acilip kapanmasi arasinda iceri girip motoru alip cikmis.

Kendi etrafimizi guvenliga almak pek bir ise yaramiyor.

8. Hologram

Hologram Üye

Adı:
    Harun Arslan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok geçmiş olsun kardeşim =(

9. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @cazci İçim acıdı resmen, çok üzüldüm, çok geçmiş olsun :( Umarım bir şekilde çözüm bulup bisikletlerinize kavuşursunuz.

10. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

11. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Daha önce de güvenlikli sitelerden çalınan bisiklet konuları görmüştüm forumda. Güvenliğe güvenmemek lazım. Geçmiş olsun.

12. Şehirli

Şehirli Yeni Üye

Adı:
    İlhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun.iyice korkar oldum bisikleti çaldirmaktan.varsa eğer bisikletlerin fotoğraflarını koysanız iyi olurdu.

13. semih_07

semih_07 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    üzüldüm ya bir tane olsa neyse 3 tane birde! çok geçmiş olsun. bende 1 tane çaldırdım şimdi eve çıkarıyorum, salona koyuyorum :) annem kızıyor ama en azından için rahat.bu kanunlar değişmedikçe bu hırsızlıklar devam eder.bisiklet olduğu için poliste çok ilgilenmiyor onlarda bir yandan haklı ülkemizde milyonlarca bisiklet vardır muhtemelen ama buna bir çare bulmaları lazım.ben bisikleti çalınıpta bulunan birine rastlamadım burada varmı bilmiyorum.

BağdatlıRuhi bunu beğendi.
  14. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    En etkili çözüm bisikleti eve koymak. Bende evin girişinde bulunduruyorum bisikleti.

Tasogare bunu beğendi.
  15. FReeDoMSpY

FReeDoMSpY Aktif Üye

Adı:
    Adar Çetin
    Seviye:
    @cazci Öncelikle çok geçmiş olsun hocam :( . Bize her bisikletin bir kaç fotosunu atarsanız facebook gibi ortamlardada paylaşabiliriz en azından. birde tam olarak nerede çalındığınıda yazarsanız daha iyi olur .. ç ok gemiş olsun tekrardan nasıl bi ülke oldk biz böyle anlam veremiyorum :(

16. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    cazci
    Cok gecmis olsun, hepsi birden calimasi gecekten cok üzücü bir olay. Insallah bulunur ve o pisliklerde cazalanir. Tekrar gecmis olsun, fotograf koymayi unutmayin.

"bu ne rezil ne pislik bir ulkedir ya" Ülke yerine insan kiligindaki mahlukatlari yazmak istedigine eminim ki hirsizligi yapan ülke degil bir kac bu ülkede yasayan serefsizler.:) Yanlis anlama ben senin ne demek istedigini cok iyi anliyorum.:)

Sende 15 yasinda dövme kirma isine nekadar hevesliymissin ya, birak dövme islerinide okulunda basarili olmaya calis, gangster olmaya degil.
    Az önce actigin konuda dövme ile alakali bir konu.

Son düzenleme: 22 Haziran 2016
  17. Tasogare

Tasogare Forum Bağımlısı

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    o bisiklet sahibine dönmeyecek nasılsa, bence satın alıp ilan verilebilir, ve sahibine ulaştığınızda ödediğiniz 5/1 bedeli anlatıp talep edebilirsiniz

18. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yüreğim yandı. Çok üzüldüm. Allah bunları kahretsin.

19. Aytaç DİREK

Aytaç DİREK Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Polisi çağırdınız mı? Bodrumdan parmak izi alırlarsa sabıka kaydından bulurlar horsızları.

20. mehmetakbas

mehmetakbas Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Başkalarının da girebileceği ap. Ortak kullanılan yerlerine koymayın arkadaşlar. 3 kapının arkasında saklıyorum ben anahtarı sadece bende.erinmeden hergun oraya koyup çıkartıyorum