Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizi Arkadaşımla Tanıştırayım

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Gixxer tarafından paylaşıldı.

1. Gixxer

Gixxer Forum Demirbaşı

Adı:
    Yiğit Tabas
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba herkese, bugün sizi sık sık görüşmeme rağmen nefret ettiğim bir arkadaşımdan bahsedeceğim: yol-temizleme-makinasi.jpg

Bu arkadaşı büyük ihtimal bisiklet camiasında bulunan bulunmayan, büyük şehirlerde oturan herkes tanıyordur. Kendisi belediyenin ona verdiği yetkiye dayanarak (genellikle) en sağ şeritten gitmek ve yoldaki pislikleri, kırıkları, çakılları temizlemekle görevlendirilmiştir. Hatta çoğunlukla arkasına takılmış arabaları uyarmaya çalışan bir levha taşıyan arkadaşıyla beraber görülür.
    Kendisinin görevi oldukça basit olmasına rağmen o kocaman pislik deposu hiçbir işe yaramaz, zira yoldaki çakılları, cam kırıklarını vs. içine çekip temizlemek yerine yolun kenarlarına doğru iteleyerek temizlik yaptığını düşünür. Her ne kadar gürültülü çalışsa da yaptığı işin %90'ı yolun en sağ tarafını kullanan bisikletçiler için zorluk çıkarmaktır aslında.
    Kendisine sakın yolları temizliyor diye yüz falan vermeyin. Eski-yeni tüm yolların cam kırıklarıyla, irili ufaklı çakıl taşlarıyla kaplı olmasının nedeni bu arkadaştır.

Ömer Ş. ve mariokaldato bunu beğendi.
  2. DurgunDeniz

DurgunDeniz Kıdemli Üye

Seviye:
    Bizdeki de ne çeşit bir temizlik anlayışı anlayabilmiş değilim.Bunu da ilk defa duydum.Onun dışında şehrin hem her yerini özellikle parkları ve sahil şeritlerini çekirdek kabuğuyla bezeyen arkadaşlara da selam olsun.Aanızdan ayrılıyorum :D

3. Hevesli

Hevesli Aktif Üye

Seviye:
    Zefal lastik şeridi, 4-5 kez cam kırıkları, bi kaç kez plastik kırıkları, dal parçaları ve çakıllı yoldan geçtim. Her seferinde aha patladı diye korktum, ama problem yok. Çöp her yerde, çöpçüsüne çöp atanına sövene kadar bi kere zırh alıp huzura kavuşmalı insan.

Edit: aslında arka lastik delinmiş olabilir havası inmiş şu an :D

4. DurgunDeniz

DurgunDeniz Kıdemli Üye

Seviye:
    @Hevesli yolların düzenli temizlenmesi lazım.Çok iğrenç bir görüntü sunuyorlar zira...