Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizi Arkadaşımla Tanıştırayım

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Gixxer tarafından paylaşıldı.

 1. Gixxer

  Gixxer Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  377
  Beğeniler:
  425
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Yiğit Tabas
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Merhaba herkese, bugün sizi sık sık görüşmeme rağmen nefret ettiğim bir arkadaşımdan bahsedeceğim: yol-temizleme-makinasi.jpg

  Bu arkadaşı büyük ihtimal bisiklet camiasında bulunan bulunmayan, büyük şehirlerde oturan herkes tanıyordur. Kendisi belediyenin ona verdiği yetkiye dayanarak (genellikle) en sağ şeritten gitmek ve yoldaki pislikleri, kırıkları, çakılları temizlemekle görevlendirilmiştir. Hatta çoğunlukla arkasına takılmış arabaları uyarmaya çalışan bir levha taşıyan arkadaşıyla beraber görülür.
  Kendisinin görevi oldukça basit olmasına rağmen o kocaman pislik deposu hiçbir işe yaramaz, zira yoldaki çakılları, cam kırıklarını vs. içine çekip temizlemek yerine yolun kenarlarına doğru iteleyerek temizlik yaptığını düşünür. Her ne kadar gürültülü çalışsa da yaptığı işin %90'ı yolun en sağ tarafını kullanan bisikletçiler için zorluk çıkarmaktır aslında.
  Kendisine sakın yolları temizliyor diye yüz falan vermeyin. Eski-yeni tüm yolların cam kırıklarıyla, irili ufaklı çakıl taşlarıyla kaplı olmasının nedeni bu arkadaştır.
   
  mariokaldato bunu beğendi.