Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

size de oluyor mu ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Rehavet tarafından paylaşıldı.

1. Rehavet

Rehavet Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. şu durumları yaşayan varmı
    1- bir kaç yüz metre tırmanışta terledikten sonra inişte terden dolayı üşümek
    2- sağ paçada oluşan zincir izleri
    3- nefes darlığı (astım başlangıcı var) dolayısı ile sürüş esnasında çoğu zaman derin nefes alıyorum ve bisikletten indikten sonra ilk bir kaç dakika başım dönmesi.

2. Burak Celep

Burak Celep Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Selam kardeş,

inişte üşümeyi bende yaşıyorum, terleme ve ardından birden soğuma ile ( özellikle bu havalarda ) normal diye düşünüyorum. Daha iyi bilen abilerimiz varsa aydınlatsınlar bizi de.
    Nefes daralması da buna bağlı olarak göğüse birden ve uzun süreli soğuk hava çarpması nedeniyle olabilir. Bunu ben yaşamıyorum ama göğüs kafesinde ağrı oluyor.
    Varsa bilen prof. abilerimiz bunlardan nasıl korunacağımız konusunda bizi aydınlatmasını rica ederiz.

Rehavet bunu beğendi.
  3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    1- Genelde üşüme yaşamıyorum, havanın daha soğuk olması gerekiyor üşümem için. Ama genelde tırmanıştan sonra vücut sıcaklığı soğuk havada da üşütmüyor. Vücut soğukken inersem üşüyorum.
    2- Paça bandı kullanın, paçalarınız temiz ve deliksiz kalsın.
    3- Bu konuda bilgim yok, benzer sorun yaşamıyorum.

4. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Abi üşüme konusunda prof olmaya gerek yok. Terli terli soğuğu yememek gerekiyor. Adamı felç eder mazallah.
    1 .Rüzgarlık (Windstopper) mont alınca rüzgar yemezsiniz ve üşümek söz konusu olmaz.
    2. İnişe geçmeden önce üst değiştirmek de bir çözüm.
    3. Formanız yoksa forma alın, terletmiyor formalar.

5. Can Fidanoğlu

Can Fidanoğlu Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    3. soruna cevap olarak, benimde astım hastalığım var ve aynı sorun bende de var hele ki 1-2 saat sürdükten sonra bisikletten inince gözlerim 15 20 saniyeliğine kararıyor ve başım dönüyor

Rehavet bunu beğendi.
  6. Nafiz Sagdur

Nafiz Sagdur Yeni Üye

Seviye:
    merhaba
    terlemeyle ilgili sorunu ben yedek kıyafetle çözüyorum hiç üşenmeden değiştirmek gerekli çünkü terli devam etmek sağlıklı değil.

7. CenkJK

CenkJK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bu durum yüksek nabız yüksek tansiyon kaynaklı olabilir dikkat etmenizde ve doktora gitmenize fayda var

8. Can Fidanoğlu

Can Fidanoğlu Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    yaklaşık 2 ay önce kan vereceğim zaman bu sorunu belirttim ve muayene olmak için gittiğim diğer binada önemli olmadığını astım hastalığı geçirmiş kişilerin sık karşılaştığı olay olduğunu söylediler ve kan vermesinde bir sakınca yoktur belgesi niteliğinde belge çıkarttılar, yani önemli bir sorun değil

9. CenkJK

CenkJK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    benimde astım bronşit hastalığım var ama o dediğiniz belirtileri tansiyonum yüksek çıktığı zamandan itibaren yasadım 24 yasındayım 18-19 yasında bisiklete biniyorken o tür problemler yoktu 22-23 yaşından sonra hafif tansiyonun yüksekliği ve nabzında yüksek olmasından ötürü o kararma ve etrafa bakarken ki o beyaz kuşların uçuşmasını görüyorum o sebeple söledim sana

10. Rehavet

Rehavet Kıdemli Üye

Seviye:
    her çıkıştan sonra bir iniş var ve her seferinde üstümüzü değiştirmek zor olur.
    birde şu rüzgar için mont olayını düşündüm. ben üzerime eşofman atıyorum. illaki bişey giyiniyoruz ve bu elbiseler tırmanışta terlemeye neden oluyor.

11. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    her seferinde olmasa bile, turun ortasında bi değişim yapabilirsiniz mesela.. yedekte birşeyler bulundurmak iyidir

Rehavet bunu beğendi.
  12. Barış Özegemen

Barış Özegemen Swim Bike Run

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ben çocukluğumdan beri astım hastasıyım çok tedavi oldum ama geçmedi eski lisanslı basketçiyim şimdi sadece bisiklet var hayatım da ve şu sıralar olmasasda hayatımın büyük parçası halinde... yaşadığım yer dolayısıyla 2 günde bir tur of turkey nın yapıldı dik rampadan işe gidip geliyorum eskiden ben de aynı sorunlar vardı baş dönmesi ve göz kararması nefes alamıycak gibi olursam ilacımı kullanıyorum hemen ama baya bir azaldı şunu fark ettim bitkin olduğumda oluyor genellikle ... neyse uzun lafın ksası çok korkulcak bişey yok kendinizi zorlamamaya çalışın geçmiş olsun ...