size bir düşüşümü anlatayım :)

Oğuzcan Gedik

Aktif Üye
Tepki
54
erdekteydem o zamanlar 12 yaşında falanım altımdada bisan ihlas mountain cat var yaklaşık 30 km hızla gidiyorum sahil yolundan zemin tırtıllı ve kumlu..

bi an aklıma mehmet ali erbilin ayağıyla araba kullanması geldi.. :D

deneyim dedim bıraktım elleri kaldırdık ayakları gidona dayadım daha 3 saniye gitmeden

bisiklet yana doğru bir düştü tabii bende düştüm onunla 2-3 metre sürüklendim dirseğim ellerimin için diz kapaklarım kan içinde kaldı hala izi var diz kapağımda et gözükecek kadar derin yaralanmıştım o gün kolay geçmedi o yaralar

yani burdan çıkarılacak ders abilerim ayaklar pedal ittirmek içindir...

Scudo

Volkan Keskin

Aktif Üye
Tepki
142
Ayak kontrolü çok zordur ve siz hassa bir göreve vermişsniz ayaklarınızı :) Sizin için olduğu kadar bizim içinde ders oldu. Büyük geçmiş olsun. Bol pedallar :)

• Beğen
Tepkiler: Dolunay Batar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çocukken çok değişik olaylardan hiçbir yetişkinin anlayamayacağı kadar değişik şekillerde etkileniyoruz Buna ayaklarıyla araba kullanan akıllı!!! insanların hareketleride dahil:D

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Bende Direksiyonu bırakıp ayakta pedal çevirmeye çalışmıştım bi ara..

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Bunu yapan başka var mıdır demiştim ama forumda neler çıkıyor neler. Aynı şekli bende yaptım ve sonuç aynı :) Üstelik ayakları bedallardan çekeceğim için kendi hızıyla gitmesi gerektiğini düşünüp olabildiğince hızlanarak yapmıştım bu olayı. Feci halde yaralandım.

Bir kere akıl-mantık var. Kıç ve 2 ayak ile dengeyi nasıl sağlayacaksın :) Çocuklukta korku pek olmuyor sanırım yada sonuçlarını düşünemiyorsun o zamanlar...

• Beğen
Tepkiler: can akıncılar

Oğuzcan Gedik

Aktif Üye
Tepki
54
sonuçları düşünseydik "ayakları bedallardan çekeceğim için kendi hızıyla gitmesi gerektiğini düşünüp olabildiğince hızlanarak yapmıştım" demezdik bende aynı şekilde hızlanmıştım :D

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@olgun şenel

Çocukta değilim yaş 18:) halen yeni stiller arıyorum...Hoşuna giden daha değişik hareketler keşfedersen bana özelden yaz,denerim..birde aklımdayken bisiklet seyir halindeyken sol yada sağ pedala ayağınla bas pedal üstünde bir müddet git sonra bisikletten in bisikletin peşinde koş bisikleti yakaladığında durdurmadan bin bu modele hastayım:) en fazla 10 15 metre gittim...

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Buna benzer bir düşüşüm var benimde. Bisiklet tam yavaşlamaya yakınken kendimi kadroya namı diğer önümüze birini aldığımız yere oturdum ve gidonu tam ortadan tuttum. Yaptığım hesaba göre ayaklarımın olduğu yere düşecektim fakat bisikletin arkaya düşeceği gerçeğini değiştirmedi bu ne yazıkki. Ve fren mandalının boğazıma saplanmayıp sadece bir sıyrıkla atlattığım için çok şanslı olmalıyım :)