Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce yol bisikletimi yoksa dağ bisikletini almalıyım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hulusi baygın tarafından paylaşıldı.

1. hulusi baygın

hulusi baygın Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum şu anda kullandığım bisiklet yol bisikleti ama yenilemeyi düşünüyorum aklımdaki bisiklet kron rc1000 yada xc500-29 jant ben yol bisikleti düşünüyorum fakat şöyle bir sorunum var bu yaz Sivasta düzenlenecek olan muhsin Yazıcıoğlu yarışına katılacagım. Bu yarısta halk yarısına gireceğim için yol bisikletini yarışa almayabilirler bundan korkuyorum çünkü yarışa katılmayı çok istiyorum dağ bisikleti alırsamda Yol bisikletinin yerini tutmaz diye düşünüyorum çünkü ben uzun yola gitmeyi seviyorum yani ortalama günlük 30 km yol yapıyorum bide şöyle bir durum var benim bisikletim yol bisikleti olduğu için uzun zamandır yol bisikleti kullanıyorum simdi dağ bisikletine gecersem beni etkilermi diye düşünüyorum yani dağ bisikletin de cabuk yorulacagımı düşünüyorum. Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum..

2. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sadece 1 yarış için bisikletin türünü seçmek pek doğru değil bence. ! yarış için mtb alır ve beğenmezseniz yol almadığınıza pişman olursunuz. Ha yol kullandım artık mtb denemek istiyorum derseniz tamamen size kalmış. Mtb beğenmezseniz ilerde satıp yol alabilme gibi imkanlarınız varsa deneyebilirsiniz.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  3. hulusi baygın

hulusi baygın Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ömer karan cevap yazdığın için teşekkür ederim fakat bir yarış için almıyacağım bisikletimi çünkü bu pazartesi kulübe yazılıyorum ve sürekli yarışlara başlıyorum ve ben sivasta bir bisikletçinin oğluyum yani bisiklet alıp satmamda sıkıntı yok fakat benim takıldıgım nokta yol bisikletinden dağ bisikletine gecersem beni etkilermi. Bu konu hakkında yardımcı olursan çok memnun olurum. Şimdiden tesekkürler

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu konuda biz size fikir veremeyiz siz kendiniz belirleyeceksiniz.
    Ben nerelerde süreceğim? Asfaltta mı, Ormanda mı? Bunu sorun kendinize.

5. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hibrit; Tour / Trekking tarzi bir bisiklet dusunun. Kadrosu yola da MTB yede bir parca yakin olacagi icin lastigi ile ayna kolu ile oynayarak 2 tur kullanimada yaklastirabilirsiniz ilerideki tercihinize gore.
    Ama sadece bir yaris icin diyorsaniz cevrenizden bulacaginiz odunc bir bisikletle de sansinizi deneyebilirsiniz. Boylece yol bisikletinizi yenilersiniz...

6. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  7. hulusi baygın

hulusi baygın Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkür ederim en azından kafamdaki kuruntulardan kurtuldum. Ben yine yol bisikletine devam etmeyi düşünüyorum.ama selim abininde söylediği cyclocross bisikletlerde çok hoşuma gitti.hepinize teşekkür ederim

8. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yol bisikleti