Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sizce orantı ne kadar doğru?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bicycle16 tarafından paylaşıldı.

1. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar ben dt swiss 4.2 d jantlara revolation tel ve deore lx disk göbek taktım tekerler racing ralp sizce bu parçalar birbirine çok uyumlu değilmi.? değişiklik yapmamı gerektirecek bir durum varmı.? ( arkadaşım.. bisikletin v frenli bisikleti kadar ivmelenmediğini söylüyor) ( disk balata ayarlarımı çok ince ve güzel bir şekilde yaptım onda bi sorun yok ) sizce bu neden olabilir.?
    yanıtlarınız için teşekkürler :in:

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Jant seti için göbekler biraz düşük seviye kalmış, sonuçta çok hafif ancak sağlam bir çember, DT'nin MTB için en üst seviye tellerini alıyorsunuz. En azından göbeklerinizi XT alın derim. Ama yerinizde olsam (ki öyle bir setim vardı zaten, sadece 4.1d çemberleydi) aluminyum tel başı ve XTR göbek alırım. Setin ağırlığı 1500 gr'ın biraz altında olur, tadından yenmez (fiyatı yükselir tabi ki).

Arkadaşınızın lastik seçimi, göbeklerin durumu, jant setlerinin toplam ağırlığı bu akıcılığı etkiler. Onları karşılaştırabiliyor musunuz?

3. bicycle16

Seviye:
    yanıtınız için çok teşekkürler :in: birde benim kilom 92 :( bazı arkadaşlar revolation tellerin kilom 92 boy 180cm olduğu için bana uygun olmadığını tellerin yamulup atacağını söylüyor..sizce bu ne kadar doğru.?

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eğer jantlar usta ellerce örülürse hiçbirşey olmaz.

5. bicycle16

Seviye:
    çok teşekkürler :in: saygılar

6. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    daha ayrıntılı cevaplamak gerekirse burda tel sayısı örme biçimi de rol oynar ama en önemlisi arka tekerde,özellikle senin kilondaki kişilerde ruble tarafının comp diğer tarafın revolation tel dizilmesi gerekir.

Ouz Deniz ve Elman TEMEL bunu beğendi.