Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce Nereye Tur Düzenlemeli?

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında zanaatkar tarafından paylaşıldı.

1. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yıllardır bir tur düzenleme niyetindeydim ve bu yıl katılmak için beklediğim tur ile açılışı yapacaktım lakin iptal edildi.

Şimdi sizlerden şöyle rahat bir şekilde pedallayacağım ve beni çok yormayacak bir güzergah tavsiyesi istiyorum. Çıkış noktası Bilecik'in Söğüt ilçesi olacak.

Ayrıca tur için ne gibi araç-gereç vb. almalıyım yanıma?

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İznik tarafına bakabilirsin İbrahim. Hem görülecek birkaç yer var, hem de çok uzak değil. Uzak değil derken, günübirlik rahatlıkla yapılabilir. Sabah 6-7 gibi çıkarsın, akşam aynı saatlerde dönersin hava kararmadan.

https://maps.google.com/maps?q=bile...=tr&ei=H2IzUofzIIHLtQaZkIDYCQ&ved=0CCkQ8gEwAA

D650 üzerinden 85 kilometre, D160 üzerinden ise 91 kilometre gidiş. Toplamda 170-180 kilometre diyelim.

3. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir gece konaklamalı olabilir diye düşünüyorum, hatta Gemlik'e kadar da gidilebilir sanki. Lakin şu tüneller biraz kafamı kurcalıyor. Geçiş yaparken sıkıntı yaşar mıyım diye. Birde ekipman olarak hazırlıksız sayılırım en azından patlaklar için ekipmanım yok. :)

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Patlaklar için ekipman edinmeden sakın yola çıkma. Ekipman derken; pompa, plastik levye ve iç lastik yani. En az 2 iç lastik bulundur, ne olur ne olmaz. Pompa da düzgün bir şey olsun, çift yönlü hava verebilen türden. İç lastik değiştirmediysen, en azından bir defa prova yapmakta fayda var.

Tüneller için reflektörlere güveneceksin mecburen. Araçlar ışıklı ortamdan birden karanlığa girdikleri için, zayıf aydınlatma lambaları yetersiz kalabilir. Gözler ayırt edemeyebilir. Reflektör çok daha iyi bir uyarıcı. Pedallar olur, ayak bilekleri olur, sırtın olur, sele borusu olur; hepsine reflektör yerleştirilebilir.

Konaklama için gitmeden bilgi alırsan iyi olur. Ne bileyim fiyatlar, mekanlar falan. Yorgunlukla bir de aramanın derdine düşmezsin oralarda. 1-2 gece kalma fikri gerçekten çok güzel. Gemlik rampalarına dikkat. :p İyi yolculuklar şimdiden. :)

5. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tchibo'dan aldığım pompa var ama pek anlamadım. Eskiden kullandığım pompalar ne güzeldi. :) Lastik değişikliğini de yaptım yıllar evvel, sorun yaşamam o konuda ama şimdi birde ne tür lastik almak lazım bilmiyorum. 700x18 ölçülü tekerler.

2 adet tünel var, biri 2.5 km diğeri 1 km civarı. 2.5 olan biraz ürkütücü geliyor. :) Far ve stop lambası ile bir adet yelek yeterli olur sanki.

Öncesinde bilgi almak mantıklı, rampalar varsa İznik'ten U dönüşü yapabilirim. :p

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    700x18 değildir onlar yahu? 700x28 falandır, hatta 700x38. Lastiklerin modeli nedir?

7. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bilmem ki. :) Salcano City Sport 30 işte.

8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    27 VS modelinde 700x35 lastikler olduğuna göre, bunda da o civarda bir şeydir. Lastiklerin modeli fena değilse, misal bir Continental Touring Plus falan varsa, uygun olur, değiştirmeye falan gerek kalmaz. Çok sağlam bir şeyler arıyorsan, Schwalbe Marathon veya Marathon Plus olabilir ama onlar da hem bütçeye yük, hem de bisiklete en az 1,5-2 kilogram yük olur. Fakat o kadarına gerek yok. Sonuçta toplamda 200 kilometre bile olmayacak muhtemelen.

9. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Lastikler Continental Touring Plus zaten. O yüzden sıkıntı olmaz diyelim. :)