Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce ne yapmalıyım?

Konu, 'Kadrolar' kısmında Y. Birol tarafından paylaşıldı.

1. Y. Birol

Y. Birol Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Marhaba arkadaşlar almış olduğum Ghost panamao x3 bisikletimin sanırım kadrosu bana büyük geliyor.Boyum 1.70 bacak iç boyu ise 69 cm.Ben S kadro bisiklet aldım.bisikletin kadro boyunu ölçüyorum 49 cm. Bisiklete binince ayakta durduğumdumda bırak 1 cm boşluğu ayak parmak uçlarımda bile yere değemiyorum.Sizcede bir düşük kadro almam gerekmiyor mu?Daha bisikletle ancak 2 km bile ancak kullanmışımdır.aldığım yere sordum bunun daha küçük kadrosu yok dedi.Türkiyeye XS kadrosu gelmiyor dedi.Sizce ne yapmam gerek?.Açıkcası bu duruma canım sıkıldı.Bana ne tavsiyede bulunursunuz?.Fikirlerinize açığım arkadaşlar.​

2. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hiç binme ve sat. Başka bir şansın yok bence.

3. Fevzi Orak

Fevzi Orak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    hocam kadro olarak bence small size uygun olmalı ama galiba bisiklet 28 jant olduğundan sıkıntı yaşıyorsunuz

4. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Üst boruyu apış arasına Alınca ayak parmakları ucundadır duruyorsunuz tam olarak?

5. Y. Birol

Y. Birol Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Parmak ucunda yere bile zor değebiliyorum.Hatta ancak bir ayağımla yere basabiliyorum diğerini havaya kaldırmam gerekiyor.yani bu şekilde kullanmam doğrumu.yani bisikleti sürerken durduğumda seleden indiğimde iki ayağım yere basabilmeliyim diye düşünüyorum.Ama ben durduğumda ancak bir ayağımla yere basıp diğerini havaya kaldırıyorumki bisikleti dengede tutabilmeliyim.

Hamit.Ç bunu beğendi.
  6. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim boyumda sizinle aynı fakat, ben 41 cm 16" kadro boylu bisiklet kullanıyorum. Bisikleti o şekil süremezsiniz, selesini en alt seviye alsanız, bu sefer bel ağrınız başlar. En iyisi aldığınız yere geri vererek üstüne bir miktar yada daha alt bir model olan size uygun kadrolu bir bisiklet almanız gerekmektedir. 26" jant boyutlu bir bisiklet tercih etmeniz gerekmektedir.

7. Y. Birol

Y. Birol Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dedim ya daha belki 2 km gittiğim bisikleti satıcı geri alırmı alalı 3 hafta oldu.İşlerimden dolayı istanbul dışında olduğumdan hiç binememiştim.şimdi bir kez bindim ve kadronun bana büyük geldiğini düşünüyorum.Bisikleti satmam gerekecek sanırım daha yeni 0 bisiklet.:(

8. Hakan.Sahin

Hakan.Sahin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletiniz S kadro ise daha ne kadar küçüğünu alabileceksinizki ? Bence jantiniz 28 inch ise onu 26 inche düsürün

9. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Doğru söylüyorsun bahsettiğin gibiyse bu kadro sana büyük. Hiç binmediysen ki 1-2 km diyorsun bence sorun olmaz , Güzelce temizle tekerlerini ve aldığın yere götür ve boyuna uygun bir bisiklet al. Adama durumu anlatmayı dene. Israrcı ol.

10. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Dostum ne demen istediğini yani meramını daha sarih bir şekilde anlatırmısın, yok anlatamıyorum dersen bir foto ekle. Sele üzerinde bisiklet durmuş vaziyette her iki ayağını yere basanı bugüne kadar ne gördüm ne işittim. Yani böyle birisi alien türü bir canlı olabilir. Yok bisiklet durur vaziyette seleden iniyor, üst boru apış aramda kalacak şekilde dururken iki ayağım birden yere basmıyor diyorsan bak bu durumda sen haklısın o bisiklet sana büyük geliyor. Fakat tecrübelerime dayanarak orta göbek milinden sele kelepçesi bitimine kadar 49 cm ölçmüş olduğun kadro boyu 170 cm lik bir boy için büyük değildir. Şayet hakkında "bir bu kadarı daha yerde vardır bu adamın" denmiyorsa.

11. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @mehmetsunu Benim Anladığım üst boru apış Arasında iken yere değmiyor du

Y. Birol bunu beğendi.
  12. Y. Birol

Y. Birol Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bak arkadaşım ksr bakma tam açıklayıcı anlatamadım haklısın..Senin söylediğin ikinci durum yani " bisiklet durur vaziyette seleden iniyor, üst boru apış aramda kalacak şekilde dururken iki ayağım birden yere basmıyor " geçerli.Dediğim gibi boyum 1.70 bacak iç boyu da 69 cm.
    28 jant daha küçük kadro boylu bisiklet yok mu?

13. M.Bulat

M.Bulat Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ayağınızın yere değmesine gerek yok uygun sele ayarı ile çok rahatça kullanabilirsiniz.

14. Y. Birol

Y. Birol Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisikleti aldığım satıcı ile görüştüm bendeki S kadro (49 cm) yerine, ellerinde XS kadro (45 cm) olmadığını söyledi.Daha sonra Ghost marmara bölge sorumlusu kişi ile görüştü ve XS kadronun ellerinde olduğunu ve yollayacağını söyledi.Yani değişimi yapacak.Gerçekten çok sevindim bayağı aklıma takılmıştı.Değişim için buradan bisikleti satın aldığım İstanbul-Pendik Merkez Bisiklet Cevdet beye teşekkür ederim.Şimdi 1-2 gün içinde gelecek bisikleti sabırsızlıkla bekliyorum.
    Buradan bana yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara da teşekkürler.

15. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    . Hem satıcı hem Ghost marmara bölge temsilciliğini kutlamak lazım. Az mesafede olsa kullanılmış bisikleti müşteri memnuniyeti için değiştirececek firma sayısı çok azdır.
    Ayrıca xs kadro getirmeyen diğer distribütörleri de eleştirmek lazım. Son durumu bilmiyorum ama "yol bisikletleri"nde scott . trek, cannondale vs belli başlı markaların xs ölçüsü Ülkede yoktu. Hatta bundan 5 sene kadar önce sorduğum da çok tutulan tur- şehir bisikleti olan trek fx in s bedeni dahi o sene için getirilmemişti. Bisiklet piyasasının sığlığı ya da alıcıların seçiciliğinin zayıflığı bu durumu neden olabilir.

jant çapının 28 den 26 ya çevrilerek bisiklet ölçüsünü bir beden aşağıya almak tavsiye edilmiş ama tecrübe eden var mı ? neleri değiştirmek gerekiyor ? eldeki mevcut bisiklete göre hesaplamak lazım.
    Bir de yol bisikleti, hibrit, dağ bisikleti ölçülerinin aynı kişi için inç karşılıklarının birbirinden farklı olduğu ama L ya da M gibi ölçü tablolarında ise bir birlerine denk olduklarını dikkate almak lazım.

16. Antecurs

Antecurs the dark side is always with you

Adı:
    Halil TAŞ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Oüberstandshöhe/ stand over heightO700735775810850mm

En küçük boyu bile sizin iç bacak ölçünüzü geçiyor. Bacaklarınız söylediğiniz boya göre kısa. Bu durumda üst borusuz bir bisiklet sizin için daha uygun olacak görünüyor.

17. barhan

barhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kusura bakma ama ya boyun 1.70 değil ya da bacak boyun 69 cm değil. İstersen bacak boyunu bir daha ölç.

18. ERSN PK

ERSN PK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @Y. Birol denge sorunun olmaz lakin dur kalklarda sorun yaşarsın..27,5 yada 26 bi model dene yada xs bisikletin geldiğinde iice bir test et öyle teslim al

19. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Lastiklerin havasini indir.
    Orta boruyu sanayide hafif yamulttur.
    Rahat rahat bin.

Problem ?

20. Y. Birol

Y. Birol Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Maalesef en başta da yazdığım gibi boyum 1.70, bacak iç boyu da 69 cm arkadaşım.Benim vücut ölçülerimde üst bedenim uzun bacak boyum kısa.Biraz dengesiz yani.Araba kullanırken de genelde şofer koltuğu biraz önde kullanırım ama,benim aynı boydaki başka biri kullandığında hep arka görüş dikiz aynalarını benim kullandığımdan daha aşağıya doğru çeviriyorlar (üst vücudum daha uzun) :D:D

Evet arkadaşım bu ölçüde bile tam ayağıma yere basamıyacağım ama en azından 1 cm fark olacak, 5 cm olmasından iyidir.Sabırsızlıkla XS kadroyu bekliyorum bunu mecburen alacağım.Çünkü bisikleti geri verme şansımda olmaz artık.