Sizce Ne Almalıyım?

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Merhabalar...

Uzun zamandır bir bisiklet sevdalısıyım. Artık bu işi ciddi anlamda geliştirmek istiyorum. İlk ve şu an elimde bulunan çift amortisörlü dostumu emekli etmeye karar verdim :)

Fakat ne almam gerektiği hususun da kararsız kaldım. Yol bisikleti almak istiyorum. Kendime 600 lira bütçe belirledim. belki bu bütçeyi biraz daha aşabilirim...

Biraz araştırma yaptığım da ilk gözüme çarpan Salcano City Sport Serisi oldu... Fakat o seridende hangisi iyidir bilemiyorum...

İkinci el alsam zararı olurmu bunada cevap alırsam iyi olur.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim

Scudo

Berkay G.

Aktif Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
city sport yol bisikleti değil şehir bisikleti hocam.
ben uzun araştırmalar sonucu şehir bisikletinden vazgeçip salcano xrs700 aldım. bakabilirsin.
eğer şehir bisikleti istiyorsan carraro sportive 224 veya kron tourer tavsiye ederim aynı fiyata

• Beğen
Tepkiler: KubilayBozkurt
Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Ne zor işmiş bisiklet seçmek :)

Haziran da Saroz turuna çıkıcam. Yani sadece asfalt üzerinde gitmek yok anlayacağınız. Bir kaç kişi city sport ile turlara çıkmış. Benimde kafam karıştı gerçekten...

Bu şekilde turlar da kullanmayı planlıyorum. Sahildir. Yeri geldimi doğadır. Yeri geldimi asfalt...

salcano xrs 300 fiyatı bakımından çok uygun ama çok fazla iyi şeylerde duymadım hakkın da. Zaten city sport tan önce aklıma bu gelmişti. Şimdide öyle kala kaldım.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Salcona city sport serileri akıcıdır. (link) serisini iyi buldum.Yol bisikleti sora donanımlı başlangıç seviyesi bisiklet olabilir. (link) . Yol bisikletleri, diğer bisiklet gruplarına göre hafiflik daha ön planda olduğu için bütçeyi yüksek tutmak gerekiyor.Aşağıda gösterilen donanım iyi değil.Acele etme:D.Gösterdiğim linkteki salcona city donanımlar iyidir.Bisikletin donanım özelliklerine dikkat ederek alırsan daha iyi olur.

• Beğen
Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Hocam bu seridede şöyle bir sorun var adamlar 50 60 40 30 20 sıralamışlar. Bu kadar çeşit sununca bu adamlar donup kalmamakta imkan yok hangisi nereden bilicez :) 60 ve 50 fiyat bakımından en uygunu galiba. Fakat 30 tercih sıralamasında googleda araştırmama göre daha fazla gibi...

Ayrıca bu ilanda gözüme çarpmadı değil.

(link)

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@KubilayBozkurt
600 lira civarına Salcano XRS700 var sadece sanırım yol bisikleti, ama o civarda kaliteli giriş seviyesi mtb'ler bulabilirsiniz.

Bütçeniz 2000 civarı olsaydı Cyclocross modellere bakmanızı önerirdim. Salcano'da giriş seviyesi vardı diğerlerine göre uygun ve tam amacınıza uygun.

• Beğen
Tepki
15
Bisiklet
Ümit
BerkayGürakın'da bu tavsiyede bulunmuştu... Daha tavsiyelere açığım. Güzel fikirleriniz için teşekkür ederim şimdiden

Berkay G.

Aktif Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
@KubilayBozkurt

eğer sadece asfaltta kullanmayacaksanız şehir bisikleti daha uygun.
xrs300 çelik kadro olduğu için önerilmiyor. alüminyum kadro almanız daha sağlıklı olur.

• Beğen
Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Evet kadro olayını duymuştum. xrs 300 de o yüzden tercih edilmiyor galiba. O yüzden şu an o listemden elendi geride kafa karıştırıcı olan city sport serisi ve sizin önerdiğiniz bütçeme yakın bisikletler kalıyor... Hafta sonu Sirkeciye gitmeyi planlıyorum araştırmak için..

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Ayrıca şu anda SALCANO XRS F01 de gözüme takıldı. Fakat city sport serisi güvenimi almış gibi.

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Hala ilginizi bekliyorum sayın gok city sport serisi ve trek 8.2 ds hakkında öneride bulundu. 8.2 DS çok hoşuma gitti. Görünüşü şık ve hoş... Hala önerilerinizi bekliyorum. Asfalt ve toprak yolda da kullanıcam Saroz turumda en yakın dostum olacak :)

cku

Aktif Üye
Tepki
154
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol için 600 liraya en yakın alabileceğiniz, en alınası bisiklet sedona 601; fiyatı 660 $.
Araştırmıştım ordan biliyorum, kolay gelsin.

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Fiyatı bütçemi baya bir aşıyor maalesef. 1200 lira civarı bir fiyata geliyor elime...

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Şu an malum Trek marka bisikletin fiyatına baktım ve maalesef bütçemi aşıyor... Aklımda en çok iyi yoruma alan sedona 301, salcano city sport ve xrs serisi var... Böyle giderse ne alacağıma karar veremeyebilirim. Ne zor işmiş.

osmanalba

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Salcano city sport serisi size uygundur bu kadar düşünmeye gerek yok sadece aldığınız yer bisikletten anlayan bir yer olsun çünkü salcano servislerinden çok şikayet var ben iki yıldır city sport 27 vs modelini kullanıyorum memnunum

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
Salcano için gerek servislerinden gerek satış sonrası yeterli destek alamamaktan kaynaklanan problemlerden dolayı şikayetler olduğunu ben de okudum. Lakin bu şikayetlerin bir kısmına kulaktan dolma olarak aslında salcano kullanıcısı olmayan bireyler şahitlik etmişler. Şahit olmadıkları bir şeye şahitlik etmişler yani. Ben de bir city sport 40 kullanıcısı olarak bisikletle ilgili herhangibir problem yaşamadığımı belirtmek istedim. Şahit olduğum bir şeye şahitlik edeyim dedim. Sorun yaşayan arkadaşların önemli bir kısmı bisikleti internet yolu ile satın almış olanlar. Osman beyin dediği gibi bilindik bir bisikletçiden alırsanız bir problem ile karşılaştığınızda bir muhatabınız olur. Ben de öyle yaptım. bisikletçim ilk aldığımda tüm ayarları sorunsuz yaptı ve bir problem yaşamadım. Salcano problemsizdir demiyorum ancak biraz fazla haksızlık edildiğini düşünüyorum. Kendi fiyat grubundaki bisikletlerde kıyaslandığınızda parçalarının daha kaliteli olduğunu görürsünüz. St- ef 65 Vites fren kolu, weinmann jantları, shimano- sram göbekler, continental touring plus lastikler oldukça kalitelidirler. isterseniz parça maliyetlerini tek tek toplayın fiyatının karşılığını veren bir bisiklet olduğunu görürsünüz. Patlamaya karşı dirençli continental touring plus lastikler kendi fiyat grubunu bırakın %25-50 daha pahalı bisikletlerde bile bulunmayan bir özelliktedir. Bu lastiğin eş değeri , karşılaştırma yapılan lastik schwalbe maraton plus 'tır ki bu lastiğin de daha pahalı bisikletlerde bile olmadığını görürsünüz. Turlarda ve gezilerde lastiğinizin patlamaya karşı diğer lastiklere göre dirençli olmasının nasıl bir avantaj olduğunu turda lastiği patlayanlar bilir. Lastiğin iç yapısını internetten incelemenizi öneririm. Ben de ayırdığım bütçe ile yaptığım araştırmalar sonucu city sport 40 a karar verdim. Şu ana kadar gayet memnunum. Forumda tourney 21 vitesten ziyade 24 ya da 27 vites önerileri var. Ayrıca (link) linkinde forum yöneticisi Ferhat beyin shimano teknik kitabından aldığı şöyle bir pasaj var. "Bu donanımların içerisinde de arka aktarıcı tansiyon makarası yapısından dolayı alivio ve acera daha araziye yatkın altus daha düz yol ve tur içeriklidir" . İşte tüm bu nedenlerden benim seçimimin city sport 40 oldu. Bütçeye göre kalite değişir. İnşallah alacağınız bisiklette hiç bir problem yaşamazsınız markası modeli ne olursa olsun. Saygılar...

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Salcano da karar kılmış bulunuyorum :) Tek hoşuma gitmeyen gidonuydu fakat internette dolaşırken kelebek gidon ile modifiye edilmiş modelinide gördüm... Herkese teşekkür ederim. :) Ayrı bir konuda belki yardımcı olur diye bisikleti almadan önce yaptıklarımı, alacaklarımı ve turum için hazırlıklarımı sizlerle paylaşacağım :)