Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce nasıl ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında maxpain tarafından paylaşıldı.

1. maxpain

maxpain Yeni Üye

İki teker sevdasına henüz kapılanlardanım.Bisikleti genellikle haftasonu 200km yi geçmeyen turlarda kulalnacağım. Kullanacağım yollar ise genellikle düzgün olmayan asfalt yollar ve köy yolları olacak. Sizce sade ön amortisörlü mü yoksa ön ve arka amortisörlü bir bisiklet almalıyım? Araştırırken corratec x-vert motion u beğendim. Sizce nasıl bir bisiklet ?

Özellikler:

KADRO : Ultra Light Tubing Powershape Technology Alloy 7005
    ÖN AMORTİSÖR : RST Gila TnL, 100mm, Lockout
    ARKA AKTARICI : Shimano Deore Shadow
    ÖN AKTARICI : Shimano Deore Topswing
    VİTES KOLLARI : Shimano Deore
    RUBLE : Shimano CSHG50
    ZİNCİR : Shimano CSHG53
    ORTA GÖBEK : Shimano 442 Octalink, 175, 44-32-22
    FREN ÖN / ARKA : corratec V-brake
    FREN KOLLARI : corratec
    GİDON : zzyzx 027, Riser, 6°, 620
    BOYUN : zzyzx 601, 15°
    FURÇ TAKIMI : Tange Seite ZSTE
    SELE : corratec 2902
    SELE BORUSU : zzyzx 150N, 30.8
    SELE KELEPÇESİ : zzyzx
    JANT : Rigida Sniper
    JANT TELLERİ : DT Swiss Champion 1.8, si
    LASTİK : Continental Speedking 2.3
    AĞIRLIK : 13.2kg

FİYAT : 1150 TL

2. yasin emre erdoğan

yasin emre erdoğan Aktif Üye

Seviye:
    arkada bulunan amortisör çok gereksizdir,sakın böyle bir model almak gibi bir hata yapmayın.bütçeniz tam olarak ne kadar?

3. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence seçtiğiniz model iyi bir model, iyi bir tercih olur. Oldukça sağlam bir bisiklet zaten. Yine de piyasayı bir araştırın derim, geçen sezonların bisikletlerinin fiyatları aşağıya çekilebiliyor. Sanırım forumda Salcano'nun öyle bir indiriminden bahsediliyordu, bir sormakta fayda var.

4. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    corratec motionun arka amortisörü yoktur.
    ayrıca bu konuyu ayrı bir başlık açıp konuşmanın zamanı gelmiştir bence :D

5. Giray Koç

Giray Koç Üye

Seviye:
    Bende bu tarz birşeyler düşünürken uzun turlarda tur bisikletlerinin daha iyi olucağı söylendi bende tercihlerimi buna göre değiştirdim ancak tur bisikletlerinin lastikleri baya ince Trek 7.2 ye bakmıştım orjinali mi öyle adamlar mı değiştirmiş anlamadım

6. Sungur Çağırgan

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    tur bisikletlerinin genelinde incedir tekerler tabi marka modele göre değişir

7. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Gereksizdir demek biraz yanlış olur bence, gereksiz olsa scott tan tutun cannandaleye kadar bütün markalar üretmezdi. İhtiyaca göre değerlendirmek lazım:in:

8. yasin emre erdoğan

Seviye:
    mesajımı dikkatli okumamışsınız,olmadığını bende biliyorum,ben sadece genel anlamda ikinci amortisörü olan modellerin tercih edilmemesi gerektiğini anlatmaya çalışıyordum.

9. yasin emre erdoğan

Seviye:
    kesinlikle haklısınız ama bahsettiğiniz markaların arka amortisörleri sizin de bildiğiniz gibi çok özel parçalardır,ve özel olarak antishock sistemleri veya sertlik kademeleri vardır.eğer maddi gücünüz fazlasıyla yerindeyse tabikide bir scott veya cannondale nin bu modellerde olan bir bisikletini almak gayet hoş olur.ama benim mesajımda anlattığım modeller bunlar değildi,eminin herkes hangi tip amortisörden bahsettiğimi anlamıştır...

10. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Evet anladım ne demek istediğinizi. Burada alım gücü kendini ortaya çıkarıyor. Ülkemizin alım gücü biraz daha düşük olduğu için daha çok tek amortisörlü giriş seviye bisikletler satılıyor.
    Ben çift süspansiyonlu giant aldım,ikinci el eski model. 930'a almıştım, toplam da 1200e falan geldi. Aşırı derecede memnunum.
    Bozuk yollarda, arazide çok kullanırım, hoplamayı zıplamayı severim diyorsanız çift süspansiyon çok rahat olacaktır. Ama sıfırları çok pahalı, ikinci el fazla bulunmuyor.
    Corratece gelince size tavsiyem o bisikleti almayın. Kesinlikle kötü bir bisiklet değil ama fiyatına değmez. Bisiklet mevsimi yavaş yavaş sona eriyor, yakında kampanyalar başlar, onları bekleyin. Acele ediyorsanız ikinci el çok uygun bisikletler bulabilirsiniz. Forumda 1600e corratec var mesela, özelliklerine göre çok daha mantıklı bir seçim olur. Yine corratec expert falan vardı ikinci el, 1100 tl civarında.Hidrolik vites, xt vites gibi artıları düşünüldüğünde daha mantıklı bence.

yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  11. Sungur Çağırgan

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    benim de şu anda bindiğim çift süspansiyon öyle ahım şahım bir şey değil bildiğiniz alivio donanımlı drag bomb ve piyasadaki komik çift suspansiyon olduğunu sanan bisikletlerle üst seviye bisikletler arasında bir model
    yani kısacası bir şeyleri kötülemeden önce kişinin ihtiyacına göre yardımcı olmaya çalışalım mesele corratec motionla konu başlamış ama cross bir modele doğru gidiyor