sizce nasıl bir bisiklet almalıyım ?

umut durna

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Specialized
tv de denk geldikçe bisiklet yarışlarını izliyorum. Artık bende bu bisiklete binmek istiyorum. Kilolarımdan dolayı bisiklet kullanırken zorlanırmıyım yokuşları gördükçe gözüm daha cok korkuyor. Evimde yokuş olan bi yerde (evka-4) bi yere gitmek istesem geri dönüşü mutlaka yokuş olacak.
Bisikletle tek günlük turlara katılmak istiyoum. Dağda bayırda atlayıp zıplamıcam zaten yapamamda, ama toprak yolda gideceğim yerler olacak.Ama bi türlü nasıl bir bisiklet alacağıma karar veremiyorum. Mtb mi alsam crosscountry mi alsam işin içinden cıkamadım. Bütçem 1000-1200 tl gibi. Sizce nasıl bir bisiklet almalıyım. Varsa model önerieriniz onlarıda duymak isterim. Ayrıca bu işi yapabilirmiyim sizce.
Kilo:120
Boy:176
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Scudo
Tepki
2
iyi günler öncelikle ben sana bisiklet konusunda değilde kilo konusunda tavsiye verecegim burada benden kat ve kat ustun bilgili insanlar var bisiklet konusunda ben sadece korkmamanı söylüyorum bende 2 ay önce 130 kiloydum boyumda 182 yasımda 29 1 yıldır bisikletim var ancak son 1 aydır duzenli binbeye basladım su anda 120 kiloyum gecen sene belimden rahatsızlanmasaydım simdiye cok daha iyi olurdum yani yokus falan korkma ilk baslarda cok zorlanıyoruz ancak hatta yapamam dediğim bile oldu ama su anda cok rahat kullanıyorum hala yoruluyorum cok mola vermek zorunda kalıyorum ancak sürüyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Boy:1.80
Kilo:96

İki gün önce bisikleti aldım, bacaklar fena değil yine de kondisyonum çok iyi diyemem, dün 2 saat aralıklarla sürdüm yaklaşık 11 km. Seleyi tam kaldıramadım çünkü malesef kilodan aşağı doğru kayıyo bi kısmı.

Kilo gerçekten sıkıntı, hele benim yaşım da küçük sayılır size göre, 25 kilo felan verdim yaklaşık bi süre önce. Görünüşe göre tam rahat edemiycem bi 10-15 kilo daha vermeyi kafaya koydum.

Bisiklet taşıyor açıkçası, tekerler benim en büyük korkumdu, bi sorun çıkmadı. Ama size tavsiyem biraz kilo vermeniz, halinizden gerçekten anlıyorum.

Ghost Se 1175 aldım ben, kadro sağlam, donanım idare eder yaklaşık 1000 tl tuttu bir kaç aksesuarla. Gayet memnunum, lakin seleyi değiştirmem gerekecek, bu kiloyla küçük, sert sele rahatsız edici oluyor :/

İnşallah siz de en yakın zamanda başlarsınız, kolaylıklar dilerim şimdiden, isterseniz yapabilirsiniz :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Eklemeyi unuttum, yokuşlarda inip yürümek zorunda kaldım (çok dikti), bir kaç hafta sürsem alışırım herhalde :)

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Şehir veya yol bisikleti uygun olur. Belki gidonu ayarlı bir model.

Tepki
54
İsim
Abdullah Keleş
Bisiklet
Scott
bisikletten önce kask + pedli tayt + silikonlu eldiven satın al. sonra tekerleği biraz kalın olan (700-[35-42]) şehir bisikleti işini görür. kendine göre parkurlar belirle. parkur seçerken ilk önceleri düz gidip ısındıktan sonra hafif rampaların olduğu güzergahlar tercih et. bisikletten inip yürümekten sıkılma. kilo vermeyi takıntı etmeden her gün 2 saat bin bir ay sonra yaşamak daha zevkli olmaya başlayacak. [Not: Tecrübeyle sabit :) 200m lik hafif eğimli rampayı çıktığım zaman sabahın 06:30'da sevinç naraları atıp ev ahalisini telefonla balkona çağırdığım günleri hatırladım.] mümkünse işine, okuluna ulaşım için bisikletini kullan.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Kilonuz olmasa bile turdan sonra Evka 4 yokuşu çıkılmaz, çıkılamaz. Bu durumda ya aracınız varsa bisikletinizi aracınıza koyup turunuzu yapacak ve dönüşü tekrar aracınızla yapacaksınız ya da katlanır bir bisiklet alıp dönüşte otobüse bineceksiniz. Benim ailem Atatürk mahallesinde oturuyor. İzmir'e geldiğimde Atatürk mah. Dörtyol durağına kadar gitmek tur sonrası çok zorluyor bir de Evka 4 düşünmek bile istemem.

Eğer katlanır düşünmezseniz sabit maşalı hafif bir şehir bisikleti tavsiye ederim.

umut durna

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Specialized
arkadaşlar yorumlarınız icin cok teşekkürler. Galiba şehir bisikleti alacam burdaki yorumlardan sonra. Bütçeme göre Model önerebilecek varmı acaba.

Tolga maalesef araba yok,katlanır bisiklette ne kadar sağlıklı hicbir bilgim yok.gerci bisiklet konusunda bilgim yok sadece katlanırda değil