Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce Nasıl bi bisiklet GT 2007 İT-1 DH

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında oguz657 tarafından paylaşıldı.

1. oguz657

oguz657 Üye

Seviye:
    Arkadaşlar kafamı kurcalıyor nasıl bi bisiklet alsam diye sizin bi görüşlerinize bakayım dedim bana böle deişik bişeyler alıyım diyorum hani herkes kron,scott, ve bunun gibi markaları tercih ediyor..Bende daha deişik bişey alıym diyorum turkiyede olmayan deli bi alet....

Fiyat tuzlu olabilir 5000 $ sayılır

http://www.gtbicycles.com/mountain/catalog/detail.php?id=2736&country=usa&brand=moun

üstünde deişik bi vites [çekiş sistemi] var.Üstündeki donanımlarda Hiç hafife alınacak cinsten deiller...diye düşünüyorum ben

Türkiyede yok GT nin bisikletlerini satan biyer gerekirse bi şekilde oraya giderim yada ordan bi şekilde getittiririm....Ama akrarsızm işte istanbulda nerde bincem o bisiklete Valal sırf zevk için bi kaç kişiyle ben bizim yayla yı düşünüyorum giderim yani :D:D:D Süper biyerdir zaten herkesin memleketi öyle

Yoksa scott Ransom 40 mı alayım diye düşünüyorum cunku yerinde duran biri deilim atlamak zıplamak istiyorum XC alsam masraf cıakrtabilirim durmadan........

Görüşü ve tavsiyesi olan varmı

2. oguz657

oguz657 Üye

Seviye:

3. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Shimano nexxus gezi bisikleti arka içten vitesli göbeğini, ortada şanjıman gibi kullanmışlar.Biraz garip bişey olmuş.Diğer komponentlere diyecek laf yok 888 maşa,roco arka shock,avid code frenler,saint aynakol vs neysede fiyat düşündürücü.Toplama olayınıda düşün bence.Dışarıdan getirteceğin iyi bir kadro,maşa ve fren sistemiyle çok daha ucuza bir dh makinası toplayabilirsin.İyi bir araştır derim tek bir markaya ve modele şartlandırma kendini.

4. oguz657

oguz657 Üye

Seviye:
  5. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Şimdi öncelikle sende drag f4 var sanırım. Sen hali hazırdaki bisikletinle nerelerde biniyosun? Neler yapıyosun? Ben geçen yaz başı 'bilinçsiz' bir şekilde aldım F5'i (FS alacaktım, disc freni olacaktı, baktım drag F5 var, ben de onu aldım), A-B noktaları arası dumduz yol binisinden tepe inisine kaydım bi anda. Sürüs stilim inanılmaz degisti falan filan. Şimdi sen de benzer şekilde biniyosan ve daha deli bi alete geçmeyi düşünüosan eywallah. Ama istanbul'da sahil şeridinde sürmek için böyle bişey alacaksan hem parana yazık hem de harciyacagın enerjiye yazık. Çünkü nerden baksan bu sınıfta bi bisiklet 18kg civarında dolaşıyo.

Onun dışında fotosunu koydugun bisiklet ile ilgili olarak az buçuk bilgimle yorum yapayım.. O arka amortisör, konumu itibariyle engebeleri en kolay absorbe edecek sistemdir ve eminim deli çalışıyodur. Ama o sistemin buyuk bi dezavantajı var, yaylanma hadisesi. Istedikleri kadar propedallı amortisör taksınlar, oturma pozisyonunda dahi pedal cevirirken bayaa bi yaylanırsın eminim. Bu tarz bisikletleri adamlar arabayla, teleferikle falan daga cıkartıp, ordan inişe geçiyolar. Şimdi binecegin yerde böyle donanımlar yoksa elde çıkartacaksın. Eger tepe çok dik deilse ve "pedal basar çıkarım ne olacak ki" diye dusunuyosan, olaylar pek umdugun gibi gelişmicek garanti ederim yani :)

Bunların dışında, madem yurtdışından bisiklet alabilme gibi bi durumun var, o zaman benim sana tavsiyem daha kendini kanıtlamış aletlere yönelmen olacaktır. Mesela bi Specialized Demo veya Santa Cruz v10 (<- arka traveli 25cm ve millet gereksiz die yorum yapio), Kona Stinky veya Stab, Intense M3, Giant Glory vs.. Demo için dream bike diyo millet. Ayrıca bu yukardaki GT'de 'standart dışı' sistemler var, bunlar bozulursa ne yapacaksın, yedek parçasını nasıl bulacaksın? Butun bu sistem yerine önde tek bir yaprak, arkada da 9lu bir kaset gayet ideal. Bu benim saydıgım bisikletlerin hepsi de o tarz standart bi çekiş sistemi kullanıyo.

Ayrıca yukardaki GT'ye alternatif olarak Ransom'u sunmuyosun heralde? Bütün bu sürüş segmentleriyle ilgili tartışmalar bi yana, Scott'ın kendisi Ransom'u all mountain sınıfına sokuyo, FR aletidir demio. Şimdi eger atlayıp zıplayacaksan (ve artık bilinçli bi kullanıcı isen (hoş belki drag f4'ünü alırken de bilinçliydin bilemiyorum, ben degildim, ama halimden memnunum tabi :))), Ransom'a verecegin parayla Turkiye'de Cannondale Gemini var ve kendini ispatlamış bi kadro yani. Daha saglam, nispeten daha agır makinelere yogunlaş, Ransom'a deil. Ama diosanki "ben iniş yapicam ama atlamiorum, veya cok zorlamıyorum (göreceli bi kavramdır tabi bu), onun dışında düz yolda da binmek istiyorum", o zaman Ransom olabilir.

Sonuçta nasıl bindigini en iyi sen bilirsin. Biniş stiline uygun bişey almanı tavsiye ediyorum. Herşeyin dışında yukardaki GT bana saglam gözükmedi onu diyebilirim :) Hoşçakal

6. boreas

boreas Forum Demirbaşı

Seviye:
    radikal olmak güzelde, herhangi parçasına birşey olduğunda örneğin zincirin üstünden geçen turuncu bişey var adı herneyse:D işte o bile kopsa kırılsa bişeyler olsa yine yurt dışından getirteceksin. zaman kaybı ve uğraş. montajıda dertli olur. çok sağlam bir alete benziyor. ama mademki atlayıp zıplıcaksın, illaki bişeyler olacaktır. bunlarıda göz önünde bulundur

7. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Çok güzel bir makina.Keşke deneme fırsatımız olsaydı.Tabii 5000$ vermeden.

8. oguz657

oguz657 Üye

Seviye:
    göüşleriniz için teşekkür ederim gerçekten süper alet gerçekten dalları farklı bi bisiklet alınca görüş açısı fln inanılmaz değişiyor...mesela dunya iniş şampiyonu olan çoçuk 12 14 yaşlarında bmx le başlıyor ve daha sonra alanı farklı oluyor daha heyacan verici bişeyler aramış ve şimdide DH yapıyor ve onun üstüne dünyada yok sanırım gecen discovery de izledim 450 m lik parkuru kusursuz indi ve mükemmeldi diyebilirim ben bile zevk aldım açıkcası ben yerinde duran birisi deilim yani herhangi bi yerim kırılacak sakaltlanacak diye bişey olmadan aklımda oyle biniyorum ve hiç bi koruma olmadan elldivenler hariç biniyorum bisiklete ve korkmuyorumda düştügüm sakat yerler oldu ama allaha şükür bişey olmadı reflexlerimin iyi oluşundan o yüzden zevk verici bişeyler seçmek istiyorum.....

GT 2007 İT-1 deli bi alet tabiki almak için okadar param yok ama istersem alabilirimde :D:D ama istanbulda onu binmek için gideceğim pek bi yer yok onun için XC almayı düşünüyorum..................... :D:D