Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sizce motorlu araç kullanıcılarına bisikletin basit bi alet olmadığı nasılöğretilmeli

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında by-berker tarafından paylaşıldı.

1. by-berker

by-berker Üye

Seviye:
    özelliklede sağ şeritte durup arkasına bakamdan ve aniden kapıyı açan sürücülere nasıl öğrete biliriz bisikletin basit bi araç olmadığını

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bisikleti ciddiye alarak, kask takarak, bisikletle de trafik kurallarına uyarak vs.
    Siz bisikletinizi ne kadar ciddiye alır ve ne kadar kurallara uygun hareket ederseniz bu topluma da bisikletin ciddi bir ulaşım aracı olduğu fikri o kadar hızlı ve kolay oturur ;). Başka türlü ne kadar konuşsak boş. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz :).

nuriaktürk, Hasan Çağri ve by-berker bunu beğendi.
  3. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Halil Kardeşime katılıyorum. Önce bizler kendimiz bi öğrenelim basit bir taşıt olmadığını daha sonra motorlu araç kullananlar zaten bunu anlayacaklardır. Ama çok zor kardeşim. Sen sadece dikkatli ol yeter. Senin benim gibi kaç kişi düşünür ki.?

Sevgiler...

by-berker bunu beğendi.
  4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikleti ciddiye alıp kask takmaya ön ve arka aydınlatmalarını kullanarak kendinizi göstermeye özen göstererek yollarda çoğalırsak kıymetimizi anlayacaklardır...

by-berker ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  5. huseyinsak

huseyinsak Aktif Üye

Seviye:
    Özellikle İstanbul'daki 4 teker ve üstü motorlu araç kullananların iki tekerlekli motorlu veya motorsuz araçlara saygı duyacağını ve ciddiye alacağını düşünmüyorum.

İyi eğitim almış veya eğitimini yeteri kadar tamamlamamış kişilerde benim kanaatimce bisiklet ve benzeri araçlara hiç bir zaman sıcak bakmayacaktırlar.

by-berker bunu beğendi.
  6. boreas

boreas Forum Demirbaşı

Seviye:
    5yıl önce sağ şeritte park etmiş yani duran bir arabanın aniden kapısı açması nedeniyle yaptığım ani manevra nedeniyle kontrolümü kaybedip düştüm onlarca metre yerde sürüklendim. sol el bileğim kırıldı sağ dizim sağ omzum zedelendi. gözlerimi açtığımda mumya gibiydim. ama yıllar sonra tekrar bisiklete binmeye karar verdim. şehir içinde hız yapmak yok tabiki.
    bizlerin tüm bunları düşünerek trafiğe çıkmamız gerekiyor. temkinli olmalıyız.
    bisiklet basit bir araç değil fakat sesi çıkmadığı için kimse fark etmiyor.

by-berker bunu beğendi.
  7. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    full face kask takıp dizlik ve dirsekte olacak tabiki sonra dandik bir bisiklet alıp kapısını açan araçlara direkt olarak godoslama yöntemi ile gireceksin sonra anlayacak bisikletin önemini sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş:D:D:D

penelope ve mustafakoray bunu beğendi.
  8. powered

powered Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben daha önce uzun yıllar bisiklet sürmeyen ehliyetli kişilerin hiç bisikletlere saygılı olacaklarını sanmıyorum.ama tabi saygılı sürücüler ve daha önce bisiklete uzun seneler binen kişiler elbette saygılı olurlar.biraz zor bence bisikletin önemini anlamaları daha yani yürüyen bazı yayalar bile yanlarından bisikletle geçince sinir oluyorlar taşıtlar ise daha uzuuun seneler lazım hepsinin saygılı olması için.birazda bazı bisiklet sürenlerde suç var.özellikle yolda dikkatsizce dolaşan bisikletliler kötü örnek oluyor bence

nuriaktürk bunu beğendi.