Sizce iyi mi?

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
Arkadaslar bu gun yaklasik 2 sastlik bir tura ciktim cift amortisorlu bisikletimoe birlikte.
Endomondoyu baslatacaktim fakat telefonumun sarji az oldugu icin hic baslatmadan basladim tura.
3asagi 5 yukari 40 km civari yol yaptim
Yolumda da trafik cok az fakat cok fazla yokus vardi.
Bisikletimin sadece akortu frenlerine ve de vitese ayar yaparak ciktim yola.
Uzun zamandir kullanmiyordum bisikleti.
Sizce yeterlimi ?
Kendimi gittikce gelistirmeye calisiyorum.
Sadece kask kullaniyorum bu kisi bu bisiklet ile gecirecegim daha sonra yeni bir bisiklet alacagim. Suan yeterince param var ama almiyacagim bu bisiklet ile kendimi iyice gelistirdikten sonra yeni bir bisiklet almaya karar verdim. Sizce dogru bir karar mi aldim ?

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
40 km her türlü iyidir bence. hele de kötü bir bisikletle

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gayet iyi, Benimde ilk turlarım 40 km civarındaydı :) Başarılar :)

• Beğen
Tepkiler: emre_s

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
@cumali55
Tesekkurler.peki sizce yeni bisiklet ne zaman almaliyim ?

@Sabih Bağcı
Tesekkurler :)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
İmkanınız var ise almanızı öneririm, bu bisiklet ile kendinize eziyet edersiniz hele ki yokuşlarda :)

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
@taner07
İmkanim var. Ama bu bisikletin bana manevi bir degeri var. Birazda yeni bisiklet almama sebebim o.
Hem bu bisiklet ile ben kendime eziyt etmiyorum daha cok calisiyorum gibi bakiyorum yani bardagin dolu tarafi.
;)

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
en azından şimdiden araştırmaya başlayabilirsin...
nasıl bir bisiklet alacağının kararına varabilirsin...

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
@emre_s Arkadaşların da dediği gibi araştırmaya başlayın hangi tur bisiklet size uygun bunun cevabını bulun öncelikli ondan sonra model marka bakarsiniz :)
Eğer depolama sorununuz yoksa 2. Bisikletiniz olarak muhafaza edersiniz :)

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
@Emre Örsel

@Canince
Tur bisikleti değilde dağ almayı düşünüyorum. Nasıl olsa Memlekette yol bisikıleti var.
Şuan depolama sorunumda var bir bakıma almama sebeplerimden biri de bu.
Dağ almayı düşünüyorum.
Salcano ng350 26 V 750 Tlye

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
@emre_s hangi tür bisiklet demek istemiştim aslında kusura bakmayın yazım hatası yapmışım :(

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
17 kilo civarında bisikletle 40 km üstüne yokuş, bence gayet iyi az daha antreman yaptıktan sonra yeni alacağınız bisikletle uçarsınız :D Ama dizleri biraz yorabilir belki

• Beğen
Tepkiler: emre_s

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emre_s
Yeni bisiklet alma imkanınız varsa alın, bu tarz çift amortisörlü bisikletler şehir için kullanıma uygun değil.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@emre_s
sevgili kardeşim öncelikle "mi" ayrı yazılır. "iyimi" değil "iyi mi?" olması gerekiyor. neyse, öğrenmiş oldun.

Önemli olan, bisikletinin nasıl olduğu değil, senin bisikletinle arandaki uyum ve ona karşı beslediğin sevgidir. Kaliteli bisikleti kullanmak elbette daha kolaydır, daha hafiftir, daha az zorlanırsın falan ama alt segmentte bir bisiklette de istediklerini öyle veya böyle yapabilirsin. Lakin her sektörde olduğu gibi bisiklet piyasası da kapitalist ve komformist düzenin bir unsuru haline gelmiş durumda. İstemek önemli, istedikten sonra her şey yapılır.
Geçtiğimiz sene kışın, pazar günleri 3-4 arkadaş toplanıp yol bisikletimizle 110-120 km mesafeler yapıp dönüyorduk. Şirkette çalışan bir arkadaşımın da benim bu hobimden haberi olmuş, abi ben de geleyim mi sizinle dedi, gel dedim. Nasıl bisikletin dedim, abi marketten almıştık ama bakımlarını yapıyorum dedi. Asgari ücretle çalışan evli bir arkadaştı. Bak biz biraz hızlı gidiyoruz, geride falan kalmayasın dedim, yetişirim abi size dedi. Neyse buluştuk.
Bisikleti markasını hatırlayamadığım ağır bir bisikletti. Buralarda konusu bolca geçen lastiklerin, attırıcıların, selelerin, aksesuarların hiçbirine sahip değildi. Hatta arkadaşlarım biraz burun kıvırdılar, bana dönüp "niye getirdiğin bu adamı" dercesine bakışlar attılar. Neyse tur başladı.
Biz belirli bir tempoda başladık, çocuk bize ayak uydurdu. Sonra tempo arttı, ona da ayak uydurdu. Hep en arkadan geldi ama 50 metreden de fazla geride kalmadı. Gayet de en küçük dişlide kadanslı şekilde sürdü bisikletini. Ve 120 km yol yaptı bizimle birlikte.
Tabii bizim elemanlar da şaşırdılar. Tebrik ettiler. Adam bisikletiyle bir bütün olmuş ve bisikletini çok seviyordu.

İstedikten sonra hepsi olur. İnanmak ve azimle uğraşmak gerek. O günden sonra hepimizin bakış açısı değişti, bir dünya paralar döküyorduk bu işe, ama bizim yaptığımızı pek ala 250 tl'lik bis bisiklet de zor veya kolay, er ya da geç yapabiliyordu.
Bisikletini seviyorsan hiç kendini üzme, hiç aklın sağda solda olmasın. Tabii ki hepimiz güzel şeyler isteriz. Ama bu istediklerimizin de ne kadar gerekli olduğu tartışma konusudur.

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
@Kuzey Ege
Cevabın için teşekkür ederim.
Bilgisayardan yazarsam hata bulamazsiniz neredeyse ama telefonda maalesef duzgun yazamiyorum. Bu arada ben boraz daha sabr edip daha ust seviye alayim.