Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce Hangisi ve neden ? Önerileriniz ?

Konu, 'Street & DJ' kısmında Konuralp Erdil tarafından paylaşıldı.

1. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum. Hemen değil ama bir süre sonra. Malum maddiyat :D Şuan hoşuma giden ve ilgimi çeken 2 model var. Ama arada kaldım. Scott Voltage YZ LTD & Cannondale Chase.

Scott alırsam zaten sadece LTD alırım çünkü parça ve ağırlık olarak diğer modellerinden çok farklı ve herşeyiyle yeterli bir bisiklet. Ama Chase serisinin bütün modelleri yeterli duruyor ancak hiç chase kullanan görmedım yada duymadım. Forumda mutlaka chase'nin modellerinden birini kullanan vardır pek araştıramadım ama. Kullananlar memnun mu + ve - yönleri nelerdir acaba? Sizde hangisini almam daha iyi olur önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Saygılar & İyi forumlar.

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    chase kullanan gerek Türkiye'de gerek yurtdışında oldukça fazla kişi var, street kadrolar arasında oldukça kaliteli bi kadro. scott voltage ltd ise voltage serisi içinde alınabilecek tek bisiklet denebilir.

ikiside kaliteli bisikletler, seçimi göz zevkinize göre verin bence. bu konuda voltage oldukça önde olucaktır :D

dip not: chaselerin üretimi durdurulmuş aldığım bilgiye göre cannondale bisikletleri getirten firma olan delta bisikleti arayıp stok bilgisini öğrenebilirsiniz.

3. Barış Karapınar

Barış Karapınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ben chase yi önririm çünkü voltage'ın hantal olduğunu söylüyorlar. chase kullananlar forumda var bildiğim kadrarıyla bölüm moderatörü sinto da chase var.

4. Mert Tolga Özyönüm

Mert Tolga Özyönüm Üye

Seviye:
    Hertürlü chase =))

5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    yanlış. voltage ltd hariç daha alt modeller parça bakımından çok alt seviyededir, yani bisikleti aldığınız zaman üzerindeki çoğu parçayı değiştirmeniz gerekecektir. önerilmemesinin ilk sebebi budur. hantallık konusuna gelirsek yine ltd hariç alt model kadrolarda kullanılan açılar berbatdır. ayrıca kadro olarakda ağırdır. hantal denmesinin sebebi budur. yani voltage ltd bisiklette hantallık sorunu en aza indirilmiştir ve parçalarda tamamen street/dj sürüşü için üretilmiş parçalar kullanılmıştır. yani oldukça kalitelidir.

6. Aparijo

Aparijo Üye

Seviye:
    Herkes bisiklet açılarından bahsediyor. Bu açılar nedir , kaç derecedir , ideal açılar ne olmalı , voltage'ın şu modelinin açıları böyle de chase'in de şöyle , gibi açıklama yapılırsa daha ikna edici olacaktır. Hatta sadece açılarla değil , aynı zamanda toptube ve chainstay uzunluklarının da değerlendirilmesi çok önemlidir. Ağırlık , olayın son noktası olmalı. Zaten alüminyum ile chromoly kadroları ağırlık olarak kıyaslamak yanlış olur. Bilgilendirme amaçlıdır , yanlış anlaşılmasın ...

Konuralp Erdil ve İsaAlp bunu beğendi.
  7. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Ben şahsen cannondale chase modelini kullanıp memnun kalmış birisiyim.Scott Voltage içinde gövde olarak kimse önermiyor nedense.Bende bir kaç yz deneyimimden dolayı önermiyorum gereksiz kalın boruları var.Haraketleri yaparkende hantal kalıyor bence bisiklet.Chase alıp keyfine bak derim.Paraya kıyıp chase 1 al keyfine bak.

8. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    ben 2009 chase 1 ve 2008 ltd kullandim, tercihim tabikide chase olurdu. ama 2009 ve 2010 yilinda voltage tamamen degisti ve yurt disinda kullananlarin sayisida artti, chase biraz eski moda gibi gozuksede benim tercihlerim arasindadir. ever chase'e veya ltd'ye o kadar vericek paran var specialized p2 veya p3 u dene derim. suana kadar bir suru kadro denedim ve en rahati p2 ve 3 tu. el yapimi olmasi ve kullanilan malzemenin kaliteside saglamliginin gostergesi.

9. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Elimde nakit direk para olsa zaten çoktan birinden birini almıştım ama karar veremiyorum. Herşey babamdan çıkcak paraya bağlı ama onunda zamanı belli değil. Sürekli parça değiştirmekten sıkıldıgım ıcın dırek olarak sağlam bır bısıklet almak ıstıyorum. Specialized p3'e baktım kırmızı olan baya sağlam duruyor görüntü olarak da iddalı parça kalitesi olarak da . hoşuma gitti yani. p3 , yz ltd ve chase ' i orjinal olarak görsem aslında bi denesem hiç yoktan zevkine varıp karar verrmiş olurum ama öyle bi şansım da yok :S görebilceğim sadece yz ltd var diğerlerini mecbur yurtdısında sıparısle getiricez :S :(

10. Recai Yılmaz

Recai Yılmaz Üye

Seviye:
    Chase üretimi durdu herhangi kadro sorununda zorluk çekersin.hiç birini kullanmadım ama açılara göre Specialized p3 diyorum kuzen :)

11. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Açı falan nedir pek bilmiyorum hiç de açıdan falan anlamıyorum ama specialized p3 harbiden çok güzel :D "ujur"un dediği kadar var :D

12. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    chase yi istanbulda yada ankarada delta bisiklet şubelerinde deneyebilirsin.

specializedi ise eğer stokta varsa aktif pedal bayiilerinde deneyebilirisn

13. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    bilgilendirdiğin için teşekkür ederim =)

14. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Specialized'i öneririm bende bi p.3 kullanıcısıyım bu kadroda rahat ettiğim kadar hiç bi bisiklette rahat etmedim.Alırken biraz fazla veriyorsun marka diye ama paranın karşılığınıda alıyorsun.

15. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    kadrodan dolayı scott derim ayrıca donanımıda çok kuvvetli

16. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    scott kadronun neyine göre önerdiniz acaba, birde parçaları kuvvetli dediğiniz modeli hangisi ??

17. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    LTD'den bahsediyordur. Çünkü konuda LTD mi diye sormuştum bende. LTD parça olarak gerçekten iyi bir bisiklet ama kadro konusunu bılmıyorum. LTD kadro kullanmadım kullananı da görmedım.