Sizce hangisi bisiklete yeni başlayanlar için daha iyi?

cem ali

Üye
Tepki
0
İsim
cem ali
Merhaba arkadaşlar iyi günler bn size bişey soracaktım bisiklet kullanmayı hiçbir şekilde bilmiyorum ve dağ bisikleti alacam sizce yeni başlıycağım için tek amartösör mu yoksa çift amartösör mü daha kolay olur öğrenmem için vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler

Scudo

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
25 sene evvel bisiklet binmeyi öğrendim düşe kalka,BMX ve pinokyolar yaygındı bi de beldesanlar vardı arkasındaki bagaja terki derdik ama onlar pahalıydı; beyaz kırmızı ve beyaz mavi renkleri vardı çok imrenirdim :). mavi Rabit BMX de öğrendim ben ne tek ne de çift amartisör vardı, olsa da amartisörü bilmezdik ki zaten :koptum::koptum: iki teker olsun da dostum önemli olan denge sonra dilersen bütçene göre çok üst düzey de alırsın,bence öğren en başta sonrası kolay zaten..

cem ali

Üye
Tepki
0
İsim
cem ali
Ya bn gomaX romeo düşünüyorum abi butçem 500 550 lira varmı bana önerebileceğin marka bisiklet hakkında bilgim yk bana yardımcı olursanız sevinirim

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@cem ali görüntüye baktın öyle karar verdin galiba ? Bunun kadrosu çok ağırdır, tavsiye etmiyorum.Çift amortisörde bence amelelik.Bu arada ne kadar kullanacaksın bu bisikleti?

• Beğen
Tepkiler: fatihözüdoğru

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
salcano ng 650 al

• Beğen
Tepkiler: cem ali

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@air28-3 hocam salcanonun muadillerine göre aynı fiyata daha ağır bisikletler yaptığını düşünüyorum , haksızmıyım ?

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
modeline göre değişir

cem ali

Üye
Tepki
0
İsim
cem ali
@kaskreis 1 yıl beni idare etsin yeter çünkü bu biaiklette öğrenecem sürmeyi düşünsene o kadar düşüp kalkacam koydugum paraya yazık olacak

Gomax drift benim için uygunmudur arkadaşlar

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@cem ali hiç bisiklet geçmişiniz yokmu ? Ben ilk olarak siyah plastik motor tarzı bisikletlerle öğrenmiştim 3 tekerliydi . Sonra 16 jant bi iki teker de ilk iki tekerimdi :).Gomax ağırdır bence hi-ten kadro olduğu için.Başka bir bisiklet bakmalısınız.

Nurullaah18

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Nurullah
Bisiklet
Carraro
@cem ali Bulunduğun yerde temiz ikinci el bisiklet bulabilirsen bakmanı tavsiye ederim.Hem 1 yıl idarelik için 500-550 lira vermemiş olursun hemde düştüğünde için gitmez :)

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Satıp iyisine geçeceğim diyorsanız alın bir market bisikleti kullanın,1 ay önce bir tanıdığım disk frenli bianchi 26 jant (market bisikleti ama :D)500 liraya sattı ,kaç yıldır bodrumda , birkaç kere kullanılmış tam sizlikmiş ama gitti artık :).Nurullah18 hocamında dediği gibi 2. el birşyler bakabilirsiniz, kg olarak 14 civarı işinizi görecektir.26 jant bianchi vardı bende eskiden,çelik kadro o kadar çok düştüki, hiçbirşeyde olmadı, sadece elcikler dağıldı,sağlamından alırsanız düşünce için acısada cebin acımaz.

Yalnız çelik kadroda 14 bulmanız zor , kiloya dikkat etmeyiverin artık :D

Tepki
70
İsim
TUNÇ ŞENEL
Düşmeyeceksin .... Baktım 21 yaşındasın ...Bisiklette dengeyi kurman 5 dk sürer .Tabii tekniğini biliyorsan ...Virajları dönerken bir acemiliğin olur o da 3 saat sürer . Hepsi bu ....Hafif ve ucuz bir bisiklet al .Sonra karar ver dağ mı ? şehir mi ? ...Olmadı kirala ...Bilen bir arkadaşın gitsin 3 saat için kiralasın 3 saat sonra karar ver ne alacağına ...

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
herhangi bi bisikletçiye git kullanılmış bisiklet al öğren onunla,dengenin kiloyla alakası yok arkadaşım, zihnini boşa yorma

Contry

Üye
Tepki
69
İsim
Umut
Bisiklet
Diğer
Bu yaşa kadar bisiklet sürmeyi öğrenmediysen bundan sonra zor öğrenirsin.

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bence sen forumda öğren yorumlarla bisiklet binmeyi hatta.. :komik::komik: bu kadar yorum yapana kadar dışarı çıkar bi taka tuka bisikletle öğrenirdin dostum :hhhhhh: