Sizce hangi bisikleti almalıyım?

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar merhaba. Bugün bisikletle gayet güzel ilerlerken, arkadaşım direksiyonunu aniden üzerime kırdığı için kaza yaptım. (Bisikletim TDL 1300) ve bisiklet gerçekten çok kötü durumda. viteş geçişleri sıkıntılı,selede yırtılma var ve arka fren kolu hafif eğildi. Son olarakda gidonda derin çiziklet mevcut. Ailem ben üzülmeyeyim diye yeni bisiklet almaya gayet sıcak bakıyor. Max. bütçem 1500 TL. Aşağıdaki modellerden birini seçmenizi istiyorum. Bu bisikleti kullanan arkadaşlar yorumlarını atarlarsa çok sevinirim :) İşte aklımdaki Bisikletler:

-SALCANO ASTRO 26''HD
-SALCANO İNSOMNİA 26''HD
-GHOST SE 1175
-CARRARO CRP 700 VEYA 710
-BİANCHİ AFK 8005
-BİANCHİ AFX 7005
NOT: Bu bisikletler dışında başka model önerirseniz değerlendiririm :) şimdiden TEŞEKKÜRLER :D

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
kron xc1000, carraro big 929,salcano insomnia 29,sedona 920 modellerine bakmanı öneririm

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
astroyu ele crp 710 u bende düşündüm bir ara insomnia maşa iyi olduğu için bana alternatif geliyor tabi insomnianın türlü türlü serisi var 301 deore insomnia 10 felan insomnia 10 1300 lira dedi forumda bir arkadaş aktarıcı deore

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
@ALP KARAKAYA2000

Diğer konunuzdan sonra buraya geldim ve dağ tipine yöneliyorsanız benim şüphesiz tartışmasız iki önerim ( aralarında neredeyse fark yok ) ;

BIANCHI AFX 9029
CARRARO BIG 1029

Donanımları ( herkesin fikri kendine biri çıkıpta şimdi sonradan gurmelik etmesin benim fikrimdir ) kesinlikle iyi ve kadrolarına işin açığı hayranım. Hatta arkadaşlarıma " biriniz alın şunlardan birinide arada değişelim " dediğim dahi olur :D :D

• Beğen
Tepkiler: OzgurTeke

Hasan C

Aktif Üye
Tepki
6
Bisiklet
Trek
Bencede dağ almayın alırsanız 720alın salcano citysport01 hd çok iyi ona bakın full deora şehir bisikleti

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
@Efecan UZUN Önerin için teşekkürler :)1.si boyum 1.74 olduğu için 29 janta binemem ve zaptedemem. 26 ve 27.5 tercihim.
2.si 2 bin TL bütçemi aşıyor :/

OzgurTeke

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
@Efecan UZUN Efecan bey ben de bu iki bisikletin arasında kaldım. Carraro mükemmel görünüyor renk ler tasarım. donanım da AFX 9029'a göre bir tık üstte (arka XT çünkü ve maşa havalı maşa). Ancak duyduğuma göre carraro kadroların pek dayanıklı değilmiş, sizin fikrinizi de alabilir miyim? teşekkürler

M.Furkan Kurt

Forum Demirbaşı
Tepki
134
İsim
Furkan
Bisiklet
Carraro
Carraro big 927 alabilirsiniz...

Klose_98

Üye
Tepki
0
İsim
can deveci
Bende ghost se 1175 düşünüyorum en fazla 1200 lira felan verebilirim önerisi olan var mı

OzgurTeke

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Konuyu final cevabı yazayım. Ben tartışmasız bir MTB kullanıcısı olduğum için 2015 Mart'tan bu yana aldığım 4.bisikletim de bir MTB oldu. Kullandığım marka/modeler şöyle:

1) 26'' Salcano IGMAN Deore = aldığım gibi sattım. 3 ay binmedim bile. akıcı değil üstündeki donanımın hakkını vermiyor.
2) 29'' Carraro Big 1029 = son derece memnun kaldım. 4 ay bindim ve talihsiz bir araba kazası oldu, bisiklet önteker perte çıktı. Bana çarpan bayana bisikleti 2000 TL ye olay yerinde sattım.
3) Bianchi 27.5'' NHT 9 modelini aldım. Full SLX donanım. Siyah üstüne mavi-beyaz çıkartmaları var görseli güzeldir. Ancak bir şekilde sürerken bana güven hissi vermedi. Bisikletin değer 2340 TL.
4) Bianchi'yi dün itibarı ile aldığım yere götürdüm (1 ay kullandıktan sonra) ve sağ olsun değerinde geri aldılar. Yerine eski kullandığım Carraro Big 1029 u aldım. Bu sene her ne kadar fosfor yeşili sarılar maviler istediysem de sürüş konforu ve güvenliği açısından Big 1029 tartışmasız aradığım bisiklet.

Yani arkadaşlar 1 yıl içinde 4 bisiklet değiştiren var mıdır forumda bilmem. Ama farklı jant çapları ve modeller kullandıktan sonra hala Big 1029 diyorsam aklınızda kalsın derim.

Sevgiler.