Sizce en iyi icat ne?

Scudo

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
bence en iyi buluş yarı iletkendir o olmasa şu anda kullandığınız hiçbir elektronik eşya bu kadar küçük ve taşınabilir olmazdı

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
bence en iyi icat klozet :D o olmasaydı ne yapardık bi düşünsenize?:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet kesinlikle dünyada şimdiye kadar ortaya çıkarılmış en muhteşem icat.
Elimde olsa dünyadaki tüm motorlu araçları yok eder; yerine kara ulaşımında bisikleti koyardım.

Dünyanın en kötü icadını sorarsanız: otomobil derim.
Otomobillerden kendimi bildim bileli nefret ettim. Bize yaşattığı kötülükleri yazmaya kalksak bu mesaja sığmaz. Ancak bildiğim tek şey var: hayatımın sonuna kadar bisiklet kullanacağım. Hatta ölümüm bile sele üstünde olsun!...

basar

Daimi Üye
Tepki
189
(o alkışlayanlar içinde sondan ikinciyim ben)
ben de benzer şekilde içten yanmalı motorun en zararlı icatlardan biri olduğunu düşünüyorum.

Bisikleti birinci sıraya koymadan önce düşnmem gerekiyor... hmmm.... elektromanyetik alan?.... bisiklet de oldukça iyi.... benimki de elektromanyetik alan olsun. herşeyim farklı olacak ya, illa muhalif olmam gerekiyor ya....

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
etrafıma bakınca elektriğin icadı diorum ben en büyük buluş
bisiklet çokta harikulade icat gelmiyor bana genele bakınca;tekerlekten sonra bisikleti icatetmek daha kolay.......

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dünyayı değiştiren icat "araba" fakat faydalı olarak ataç diyebilirim. Çok basit bir icat ama o kadar çok işe yarıyor ki benim için. Ataçtan kolye, kapı açacağı gibi değişik şekilde faydalanabilirim. Lego tarzı bir mantığı var.

• Beğen
Tepkiler: Volkan Çağlar

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
bana sorulsa tekerlek derim herhalde herseyin prensibinde donen bir sey var sonucta .)

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında diyebilirim ki lehim. kalay ve kurşun karışımı olan bu nesne elektroniğin ve elektriğin olduğu her yerde.Çünkü bağlantılar bununla sağlanıyor. Lehim olmasa şu an klavyede yazı yazamazdım.

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
bnce yay diyorum dusunsenıze herseyde yay var oturdugunuz koltukta bisikletin maşasında rahatlık için uretılmıs

castelloterminator

Aktif Üye
Tepki
57
2 yıl önce yapılan bir ankette yaklaşık 100 icat içinden bisiklet büyük bir farkla birinci seçilmişti (internet anketi) basit bir alet olduğu için insanlar idrak edemiyor..
Bence bisikletin yanında transistör çok önemli icat cm² ye milyarlarca transistör sığabiliyor bu icat olmasayda veya gelişmeseydi bilgisayarlar bir oda büyüklüğünde ve bundan binlerce kat yavaş çalışacaktı. ve bütün şehrin elektriğini çekecekti:)