Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sizce en iy en dayanıklı iç lastik nedir

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ömer yayla tarafından paylaşıldı.

1. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    merhabalar sizce hafif vede iyi olan içi laztik hangisidir 75 gr lık iç lastikler var 120 gr lık var 200 gr lık var hafif olmaları daha dayanıksız yaptıgını biliyorum ama şehir içinde 80 gr lık
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_62&products_id=3443
    bu lastigi kullansam bi sıkıntı olurmu zırt bırt patlarmı benim istegim hafif olup şehir içinde daha cabuk hızlanmasıdır birde cst iç lastiklerin agırlıklarını bilen arkadaşlar varsa söylerse sevinirm

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence lastik ve iç lastik konusunda hafifliğe pek kaçmayın.Kim kullanır hafif lastikleri elbette yarış amaçlı binenler,onlarda yarışlarda kullanırlar bu lastikleri daha sonra antreman için bile hafif lastik kullanmak israftır bence.
    Eğer hafif iç lastik alıp da patlar mı diye korkuyorsanız patlak önleyici sıvı sıkarsınız iç lastiklerin içine olur biter ama bu zaman da hafifliklerinin bir anlamı kalmaz.

sonEr´´ bunu beğendi.
  3. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Her zaman soluyorum 200 - 300 gr hayattan daha onemlı degıldır dıye .... Sonucta iç lastik en onemlı parçalardan biri değil mi ?

4. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    yanlız ben şehir içinde kullanıcam yani patikaya girmiyicem bu lastiklerle benim sorum şehir içinde gide bilmek için günde 25 km yapıyorum şehir içinde hafif olunca daha iyi gidiyo lastikler bende sizce hangisi iyidir ddiye sordum

5. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar cevap verecek birileri yokmu sizce 80 grmlık iç lastikler şehir içinde asfalt yoldada patlarmı

6. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Allah aşkına günlük kullanımda bu kadar farkı anlayamazsınız bile.25 km uzun bir mesafe değil ki bir iç lastik hafifletmeyle sizi daha az yorsun.Silik dış lastik alayım mı dersiniz tamam o doğru olur ama şehir içinde hele hafif iç lastik aman deyim.Camı var,teli var,şusu var busu var.25 km yolda sürekli yamayla uğraşır durursunuz sonra.

7. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Asagidaki ic lastik hem kalin hem icinde SIVI var.Gordugunuz gibi patlak olmayacagina garanti veriyor. Ben almistim ama kullanmadan geri verdim cok agir oldugu icin.

8. Cenk Taşcı

Cenk Taşcı Üye

Seviye:
    Önder çok doğru söylemiş eğer hafifletecekseniz ağırlık takıntınız varsa bunu başka şekilde yapın başka parçalardan feragat edin ama iç lastik filan aman diyeyim bunu yerine dış lastiğinize onem verin.Hem Önder arkadaşımızında dediği gibi günde 25 km çok ahım şahım bir mesafe değil

9. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    ben byük bir mesafe demedim ama gnlk 25 km kesinlikle gidiyorum manasında dedim ve schwalbve racing ralp 2.25 lastiklerim var agırlıkları 500 grm ama şöyle bişey var maratondan bu lastiklere geçtim bunlar kalın olmasına ragmen maratonlar gibi akıyo ben şöyle bir fark oldugunu düşündüm maratonlar 930 gram deniyor satış sitelerinde ki buda cok ama cok büyük bi rakam ö yüzden lastik setinde hafiletme düşündüm o zaman hafif dış lastik olarak ne tavsiye edersiniz 500 grmdan hafif olucak vede slik olucak