Sizce değer mi ?

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar bisikletimde Avid Elixir 1 HD sistemi bulunuyor.. Ancak frenlerden yana pek sıkıntım olmasa da fren kolları bana çok yumuşak gelmeye başladı zaten basınca neredeyse elciğe kadar geliyor, duyduğuma göre Elixir 1 'lerin ortak sorunuymuş bu (hava yapmış mı veya kollarda bozukluk var mı diye kontrol edildi yok dendi)

Şuanda fren sistemimi Avid Elixir 3 'e yükseltebilirim benim frenlerin üzerine 125tl fark ödeyerek (temiz ikinci el) sizce bu fiyatı hakeder mi böyle bir yükseltme ?

Edit: Söz konusu fren 2012 model. Benim bisikletim 2013 yılında alındı ama sanırım 2012 ve 2013 model Avid'ler aynı

Scudo

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu günlerde aynı soruyu bende kendime sormaya başladım 2013 sedona 731 bisikletimde Avid Elixir 1 HD fren var yumuşama sorunu benim frenlerde de var bende değiştirmeyi düşünüyorum ama elixir 3 ile degil birazdaha bütçe ayırarak daha iyi bi fren sistemiyle çünkü Avid Elixir 1 HD ile Avid Elixir 3 arasında çok fazla fark oldugunu düşünmüyorum...

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Ben biraz test ettim sertlik olarak falan gayet hoşuma gitti kullanıcı yorumları da kötü değil gördüğüm kadarıyla.

Asıl soru şu 125tl mantıklı bir fiyat mı elixir 3 için ?

Birde elixir 3 kullanıcısı varsa aranızda fren hakkındaki yorumlarını bekliyorum

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
bence gayet normal ama frenlarini satıp üzerine 125 lira eklersen bir slx/ elixir 5 felan alabilirsin.

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@Serdar Sarı

Bu fiyat bir çift için geçerli mi? yoksa tek frenm mi?

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
900
Bisiklet
Merida
Avid elıxır 3 kullanıcısıyım, 6-7 aydır kullanmaktayım.hiçbir sıkıntı yaşamadım şuana kadar. tavsiye ederim.

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
@ihsan onur şener

çift için geçerli ikinci elden temiz bulabilirsin.

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Bayadır foruma giremiyorum son yorumlarınızı yeni görüyorum kusura bakmayın..
Evet fiyat hem arka hem ön fren için geçerliydi, kabul ettim ve bi kaç haftadır Avid Elixir 3 kullanıyorum şahsen ben özellikle fren kollarından memnun kaldım Elixir 1'den sonra..
Az daha para ekleyip sıfır bir fren sistemi taktırabilir miyim diye araştırdım ama çok daha pahalı geldi bu yüzden Elixir 3 taktırmaya karar verdim